C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   28 Şubat 2020, Cuma
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3
Bugün 46
Dün 70
Toplam Ziyaretçi 194829

HABER [15.01.2019]

 2019'un başında, küresel resimde sadece bir şey var - Armageddon, büyük savaş programa göre.

İtiraz edeceklerdir: Ne yazdığınız, yeni bir büyük savaş açıklanmadı.

Cevap veriyorum: Aslında, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, resmi olarak hiçbir savaş açıklanmadı. Yok.

Ve ilk olarak, her şey net değildi, ancak Sırp milliyetçi Gavrilo Pripsip'in Avusturya-Macaristan tacı varisi Franz Ferdinand'ı vurup ilk büyük katliamı başlattığı ve bunun ardından Sırbistan ve Rusya'nın ardındaki Avusturya, Rusya'nın ardında olduğu sanılıyordu. Sırbistan, Almanya vs. Rusya ve Fransa vb.

İkinci Dünya Savaşı açıklanmadı ve bu bir başlangıç ​​değil. Bazıları için Hitler’in Avusturya’nın ekleri, Çek Cumhuriyeti’ne karşı Münih komploları, Polonya’ya Reich saldırısı veya Nazilerin SSCB’ye saldırdığı 22 Haziran 1941’di.

Bu, şu andaki Üçüncü Dünya ile (ya da Üçüncü, Soğuk olarak kabul edilirse Dördüncü). Bazıları için başlangıç ​​1991’de SSCB’nin çöküşüyle ​​oldu, diğerleri için - 11 Eylül 2001’de terör, New York’ta üçüncüsü - NATO’nun Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Yemen, Orta Asya’ya karşı savaşları.

Aslında, şu anki Büyük Savaşta, İkinci Dünya Savaşı'ndan çok daha fazla ülke yer almaktadır. Her durumda, buna melez diyorlardı, yani. farklı - finansal, ekonomik, bilgilendirici, jeopolitik, sıcak. Bu terimlerin ardında, son yüzyıllarda dünyanın en büyük reformu ve yeni jeopolitik projelerin ortaya çıkması yatmaktadır. Küresel parazitizm projesi olan Anglo-Sakson Siyonist projesi sahneden çıkıyor.

Bugün, 1980'lerde küreselleşme, liberal kapitalizm, neoliberalizm veya ulus ötesi şirketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte sadece parazitizm denilen şeyin ortaya çıkmasına dikkat çeken, Avrupa'da yaşayan son ekonomistlerden biriyim. "ABD Doları" nı dünyaya ve dünyanın neo-kolonisini yaymaya çalışan şirketler.

Bugün ise dünya oligarşisi, kleptokrasi panik içinde. Zenginlikleri havadan basılan paralarla ifade edilir. Paranın gelecekteki değeri, gelecekteki ekonomik faaliyet seviyesine bağlıdır ve bu da ekonomik faaliyeti mümkün kılan enerjiye erişime bağlıdır. Bütün bu elementlerde, oligarşi, savaşı kaybetti ve “gerçekler yok, sadece onların yorumları” sloganı altında “gerçek silah” adı verilen sloganı kullanarak bilgi alanına taşıdı. Bu aynı zamanda tüm ülkelerin nüfusunu radikal bir şekilde azaltmayı ve gelecekteki kazananları destekleyebilecek küçük bir bölümünü korumayı amaçlayan savaşın bir parçasıdır.

Bu, geçmişte gerçekleşmemiş oranlarda bir imha savaşıdır.

Egemenlik, etki alanları, kaynaklar üzerinde kontrol, ekonomi ve jeopolitik bir projenin savaşıdır.

20. yüzyılın ikinci yarısının bütün büyük çatışmalarını hatırlıyorum.

Ve tüm bunlar, hiçbir zaman, mevcut durumdan daha tehlikeli değildi.

Cepheler temiz. Bir tarafta, hayatta kalmak için yeni bir savaş başlatması gereken Batı'yı temsil eden Anglo-Sakson Siyonist triumvirate yer alıyor.

Öte yandan, düğmeyi tek bir tuşa basabilen tek ülke olan Rusya (ve Çin).

Batı asla buna razı olmayacak. Hiçbir taklit bu gerçekleri gizleyemez. Batının tüm kararları uzun zaman önce alındı. Amerika Birleşik Devletleri prensipte savaş olmadan olamaz. ABD her zaman savaştan kurtuldu. Şimdi ABD'nin tekrar bir savaşa ihtiyacı var, ancak bir gün sonra varlığını korumak için.

Bu yüzden, Rusya'ya karşı yapılan açık savaş dışlandı çünkü Ruslar ABD'yi 60 saniye boyunca imha edebildi. Bu nedenle, Rusya'ya karşı savaş Ukraynalılar, Gürcüler, Baltık, Polonyalılar, Romenler tarafından kullanılmalıdır. Hepsinden iyisi, Almanlar. Tuhaf ellerle ve kanla en kolay olanıdır.

Çin’e karşı doğrudan savaş eksik. Çünkü Amerikan küreselleşmesinde kazananların Çin olduğu ortaya çıktı. Küreselleşme nedeniyle büyük Amerikan rüyası, büyük İngiliz rüyası ve birkaç rüya daha çöktü. Aynı zamanda, büyük Çin rüyası ortaya çıktı. Ne de olsa, dünya bugünkü Çin’in “Amerikan küreselizmini yenen” sosyalist kapitalizmine ”ulaştı, çünkü“ piyasada görünmez el ”yanında, sosyal dağıtım mekanizması da var.

Bu yüzden tekrar ABD'nin komadan çıkmak için savaşa ihtiyacı olduğu sözlerine döndüm.

Ancak Rusya'ya karşı doğrudan yerel savaşları, darbeleri ve içlerinden erozyonu deneyemezler. Ama Putin onları engelliyor.

Ve Çin’e karşı da dışa doğru çalışıyorlar - askeri ve ticari ve içten - etnik.

Aynı zamanda, ABD nükleer güçlerinin Rus veya Çin’e karşı tam olarak yetersiz kalmasına rağmen, Washington nükleer bir savaşı korkutmaya devam ediyor. Blöf devasa tehlikelidir, çünkü Moskova ve Pekin'in sabrının ne kadar süreceği belli değil.

ABD’nin bu uyumsuzluğunun özünde onların sistemik krizi var. Mevcut sistemde onunla bir şey yapmak neredeyse imkansızdır.

Fakat Batı'nın iflasından kim sorumlu olmalı? mücbir sebep durumu yaratmak, örneğin büyük bir savaş. Kime karşı? Rusya ve Çin’e karşı, İran’a karşı değil - DPRK’ya bile.

Bu yüzden şu anki ABD Başkanı Donald Trump'a ulaştık. Belki de onu Moskova ve Pekin'e karşı Plan A'yı tetiklemesini - onları korkutup atmak için atmalarını seçtiler. Ancak korkmadıkları zaman, arkasında Amerikan iflasının olduğu büyük bir askeri ihtilaf olan B Planı'nı serbest bıraktılar. Ama burada değiller.

Bu yüzden, kurs, Rusya ve Çin'i içerden yok etmeye çalışmak veya örneğin Doğu Avrupa, Orta Doğu veya Güney Çin Denizi gibi yabancı ellerle ve kanla sınırlarındaki çatışmalara girmeye çalışmaktır.

Bu anın özüdür.

Bunların hepsi, yüzlerce yıllık aldatma ve yalanlarla çelişen devasa bir tutarda birikti, artık ulusal, jeopolitik, tarihi, dini, finansal, kültürel çatışmalar artık barışçıl düzenlemelere uymuyor.

Batı sahneden çıkıyor, modeli tükeniyor.

Rusya ve Çin zıt yönde ilerliyor - dolara dolaşma ve dolardan kaçma, ekonomik ve sosyal egemenlik ve hiper-sonik silahların tanıtılması.

Bu büyük resim.

Silahlar için, Moskova en azından Amerika Birleşik Devletleri'ne eşittir ve hiperbollarda on yıllarca onları geride bırakıyor.

Ekonomide Çin, ABD’ye en az eşittir, ancak gerçek - satın alma gücü en az iki katıdır.

Batının karaya dayalı ülkeleri boğduğu için jeopolitiği artık çalışmıyor. Rusya Kuzey Deniz Yolu'nu inşa ediyor. Tersine, Birleşik Devletler ve İngiltere şimdi Hipsonik Ayı ve Ejderha ile çevrilidir.

Satranç ve mat.

Ama büyük satranç tahtasında, yazdığım gibi, satranç uzun süre oynanmaz, ancak roketler, dolarlar, internet ve aklınıza gelebilecek her şey ile her yöne ateş eder. Armageddon programa göre çalışır.
Geri Dön