C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   31 Mayıs 2020, Pazar
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 52
Dün 84
Toplam Ziyaretçi 204504

HABER [27.03.2019]

 Bir banka, bir dolar, bir lider - Vanguard, bir neo-faşizm sermayesi

03,2019

 

 

Zaten 1980'lerin başlarında, belki de dünyada ilklerden biri olarak, çok uluslu veya ulus ötesi şirketlerin sözde birleşme sürecini analiz etmeye başladım, yani. Pax Americana kazananlarının ve daha sonra bir bankaya dayanan “yeni dünya düzeni” nin evrimi, ABD Federal Rezerv Baskı Birimi, bir para birimi - ABD doları, bir lider - Vanguard hiper ortaklığı ve yeni bir sözde. neofaşizm.

Aslında, bu cümleyi bitirebilirim çünkü diğer iktisatçılar tarafından yazılmış binlerce sayfa yerine konsantre bütün gerçeği içeriyor - modern neo-liberal kapitalizmin bir hiper kooperasyonda ortaya çıkmasını gizleyen çeşitli nobel ödülleri ile süslendikleri analizler ve saçmalıklar - Öncü ve özgür rekabet mitlerini haklı çıkarmak, serbest piyasa, serbest seçim, ancak gerçeklikle ilgisi yok.

Bu nedir? Çok karmaşık değil ...

... En büyük finansal şirketler aşağıdaki dört ahtapottan biri tarafından tamamen kontrol edilir:

  • Vanguard;
  • Fidelity;
  • BlackRock;
  • Devlet Sträet.

Hepsi birbirine ait, ancak stok paketlerinin bakiyesi analiz edilirse, Vanguard'ın aslında tüm bu ortakları veya rakipleri kontrol ettiği açık olacaktır.

Böylece dünya, Vanguard mega şirketinin 6 trilyon dolarlık varlığın kontrolü altında olduğu dört şirket tarafından yönetiliyor (18 Ekim 2018).

Bu Köfte'nin kurucusu 16 Ocak'ta bu dünyadan ayrıldı. Adı John Bogel'di. Ve sadece muazzam suçlarıyla değil, aynı zamanda "her şeyden önce, tüm şapka ve sığırsız" sözleriyle de tarihte kalacaktır. "her şey sadece şapka, ama inek yok". Bu, kapitalizmin çok özel bir değerlendirmesi - her şey aldatıcı ve yanlış bir üst yapıdır ve üs eksiktir.

Yani dünyanın en tehlikeli sembiyozu olan Federal Reserve sistemi - ABD'nin sahip olduğu banka ve CIA - yani Orta Doğu ve Basra Körfezi'nde ve şimdi de Venezüella'da bugüne kadar doların petrol ve doğal gazının kontrolü ve değerlenmesi savaşları ile bankanın tüm dünyadaki dolarlarının ana silahlı “kurucusu”.

FFC'nin CIA'daki ana ortağı, Bush - Senior ve son ölümünden sonra Dick Cheney ve Avanguard'dı.

Bu, Moskova ve Pekin'de çoktan anlaşılmalıdır - dolardan ve şirketlerden kurtulana kadar Rusya’nın ABD’ye bir enerji eki ve doların finansal bir kolonisi olacak ve Çin’in büyük bir ABD üretim atölyesi ve yeşilin geri dönüştürücüsü olarak sömürüleceği anlaşıldı. kâğıt, yani. İki büyük devletin, yabancı şirketlerin yabancı oyunda yabancı kurallar oynayacağı konusunda.

Davos'taki son forumda "insanlığın yararına hizmetlerini" tekrar tartışmak için toplananlardı.

Son veriler dehşet verici ve Babil borç sisteminin insan borcunu 244 trilyon dolar düşürdüğünü gösteriyor. Gezegenin brüt ürününün yüzde 318'i ve dünyadaki insanların yüzde 48'i günde 5.50 dolardan az yaşarken, en zengin 6 trilyoner dünyanın en fakirlerinin yüzde 50'sine sahip.

Peki, bu saçmalık nasıl devam edebilir?

Süper bombalar en fakir olanları çalar ve doğadan çalmak zorunda kalırlar. Sonuç, dünya tarihindeki en yıkıcı felaket.

50 yıldır bu saçmalığa yorum yapıyorum. Liberal veya neoliberal kapitalizm veya küreselleşme olarak adlandırıldı. Ama aslında saçma bir sistem, sistemik bir saçma veya saçma bir sistemdir.

En doğru olanı, insan Dünya ile bağdaşmaz hale geldiğinde gezegeni ekolojik yıkıma götüren bir saçmalık sistemidir.

Bu isyan yüzünden, devrim bu saçma sisteme karşı.

Bu yüzden Fransa'da "sarı yelekler" - Fransızların sisteme karşı bir devrimi mi yoksa halka karşı bir karşı sistem mi olması artık önemli değil. Her iki durumda da sistem düşmandır.

Bu sistem artık var olamaz. Onun ölümcül acısını gözlemliyoruz. Başka bir sistem karşıtı devrim başladı.

Bu, tüm gezegende görkemli bir savaş. Böyle bir şey olmadı.

Sermayenin küreselleşmesi tüm dünyayı kapsıyordu. Bu nedenle, kriz gezegendir. Ve devrim küresel olacak. Bize karşı korkudan felce uğrayan bir rakip - panik, hayvan. Kim hakim olacak belli değil. Düello devasa, tarihi, kozmik. İşler o kadar karmaşık değil.

Kapitalizm, sıfatlar önüne veya arkasına koyduğu her şey, her zaman her şeyi soymaya gelir. Mülkünüzü, vergilerinizi, haklarınızı, özgürlüğünüzü, tarihinizi, eğitiminizi ve sağlığınızı çaldı. Hiçbir şey ve hiç kimse zaptedilemez kalacak. Umut etmeyin.

Zaten anladınız - Bulgaristan sistemdeki en soyulmuş ve tahrip olmuş Avrupa ülkesidir.

"Başarılı" kapitalist devletlerin topraklarının her biri soyulmuş olanların kan ve altınlarıyla doludur. Kapitalizm veya diğer ülkeleri soymak veya onların toplumlarını soymak. Ama her zaman soymaya gelir. Bu sistem böyledir. Bu onun 18. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar olan yasasıdır.

Son yüzyıllar boyunca hiçbir şey esasen değişmiyor. Kapitalizmin özü soygun olmaya devam ediyor. Çatışma çözülmedi ve gezegendeki yaşamın korunması ile uzlaşmaz bir çelişki yarattı.

Günümüzün korkunç gerçeği böyle.

İnsanoğlu, tüm parametrelerindeki gelişiminin sonuna geldi. Adam sistemden bir hayvana ve aşırı şişkinliğe dönüştürüldü.

Bu faşizmdir. Yeni koşullar altında - neo-faşizm. Gereksiz 6 milyar insanı yok et.

Kapitalizm, her ne ise, kendi bağırsaklarını katlayan ve asla dökülmeyen, midesi gevşek bir köpekbalığı gibidir. Bu bir metafor değil. Yeni küresel faşizmin yasası budur. Çünkü yeni faşizm, finansal sermayenin en ilkel ve açgözlü unsurlarının açık bir terörist diktatörlüğüdür.

Faşizm, finansal sermayenin kendisinin gücüdür. Bu formül 80 yıl önceydi ve hiçbir şey değişmedi.

Neo-faşizmin amacı ve amacı, ne pahasına olursa olsun ABD ve Batı'nın parazitizminin gücünü ele geçirmek. Bu nedenle farklı taklit edebilir - milliyetçilik, yurtseverlik, demokrasi, liberalizm, çokkültürlülük üzerine yapılabilir. Farklı biçimler almak.

Gerekirse, faşizm, faşizm karşıtı olarak bile içeriğini kaybetmeden maskelenebilir. Taklit özüdür.

İnsani gelişme döngüsü bu canavarı reddetti.

Kapitalizm bitti.

Yeni dünyanın parametrelerini belirleyen bu küresel ekonomik savaşın derinliklerinde, dünyanın arka sahnelerinin (mafya) kapitalizm tarihindeki en büyük manevrasını yapıyor olması - Batı sermayesinin süper derişimi, Batılı şirketler üstündeki, Vanguard, StateStreet’in üstesinden geliyor. BlackRock, arkasında Bush klanı olabilir - Cheney, Rockefeller ve Rothschild. "Muhtemelen," çünkü şu anda kimse öyle olup olmadığını söyleyemez.

Ancak, bilinenlere dayanarak, Batı’yı kurtarmak için küresel sermayeyi yoğunlaştırmaya çalışan bu üç mega şirketin arkasında modern “liberal Batı sisteminin” üç ana kaynağı olduğu varsayılabilir: uyuşturucular - silahlar, petrol, Altın ve şu anda hiç kimsenin çözemediği varlıklar, spekülasyon ve sahtekarlık üzerine sürekli bir sızıntı oluyor.

Bu aynı zamanda Vanguard şirketlerinde, Çin'e karşı, daha önce görülmemiş bir sermaye yoğunluğu ile Batı'nın Doğu'ya karşı yeni cephesidir. Kıt ya da gizli bilgilere rağmen, bunun Batı'nın Doğu'ya karşı ekonomik küresel savaşının son aşaması olduğu varsayılabilir.

Bu, Trump’ın AB’den, Çin’den, vb. Trump haklı, ABD'nin yılda 800 milyar dolarlık bir ticaret açığı olduğunu ve görev ve kısıtlamalar getirmeye zorlandığını söylüyor. Fakat ona yardım etmeyecekler. Çünkü sebep başka yerde. Trump görünüşte, nedenin gerçek bir ekonominin eksikliği olduğunu ve bu ekonomik eğilimin orta vadede devam etmesi durumunda ABD ekonomisinin devam etmesinin ya da geriye kalanının öleceğini anlamış değil.

Elbette, artan ticaret açığı ABD imalat sektöründe düşüşe yol açıyor. Bu yüzden tarife çığlıkları ve ticaret kısıtlamaları büyümeye devam edecek. Aslında, ABD kendini izole etmeye devam edecek.

Trump, 1970-1980 yılları arasında, küreselleşme çağında ülkeden kaçan prodüksiyonları ve işleri ABD'ye geri getirmek istiyor.

Bütün bunlar, bahsettiğim gibi, Vanguard, State Street, BlackRock ve Fidelity mega şirketlerinin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan ulusötesi şirketlerin gelişimi ile ilgilidir.

Ana sonuç, dünyadaki en büyük bankalar olan modern kapitalizm tarihindeki en büyük piramidin olduğu - Amerika Merkez Bankası, JP Morgan, Citi Grubu, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley tarafından kontrol ediliyor. Öncü Grubu.

Bu bankalar ve şirketler için ABD Federal Reserve, savaşlar sırasında ABD kapitalizmini kurtarmak için para istedikleri kadar baskı yapıyor. Sonuncusu Suriye ve Ukrayna'da.

Suriye'de savaş başladığında, bir İslam devletinin harekete geçmesi ve Ukrayna ve Yunanistan'daki olaylar, bu ve diğer birçok sürecin stratejik ve operasyonel yönetiminin tamamen Obama veya Dışişleri Bakanlığı tarafından değil, başka bir şey tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Uzun yıllardır kulis oligarşik bir finans endüstrisi merkezi, küreselleşmenin beyni ve 1990'ların başında kıdemli olan George Bush'un bahsettiği “yeni dünya düzeni” ni kuran bilinmeyen bir süper şirket olan “Doktor Zlo” olarak adlandırılan ler. Bu tesadüf değil.

Çünkü bu küresel merkez, 1970'li yıllardan beri Bush klanının çevresinde ve simbiyozunun ABD, İsrail ve İngiltere'nin Siyonist-finansal gruplaması ve Hitlerite Almanya'nın mirasıyla kurulduğundan beri kuruldu.

Aynı zamanda, 1975 yılında John Bogl tarafından kurulan Malvern (Pennsylvania) 'da bulunan ve son zamanlarda ölümleri bildirilen Bush ve CIA'nın "ön" figürü olan Vanguard Group hakkında.

Vanguard Group, JP Morgan Chase, Halliburton Şehir Grubu, Fidelity, Monsanto, Microsoft, BlackRock, NY Bankası, Mellon, Wells Fargo, Goldman, Alcon, Altria, AT ve T, Boeing, Coca-Cola, Dupont'un bulunduğu en büyük finansal ahtapottur. , Exxon Mobil, General Electric - Genel Motorlar, Hewlett-Packard, Verizon, Wal-Mart, Time Warner, Pfizer, Vivacom News Corp, CBS, NBC ve onlarca yüzlerce şirket, bir yuvaya karışmış holding şirketleri küresel süper toksoid - Vanguard.

Bu büyük finansal şirketler tamamen kontrol altındadır - kurumsal ya da hisse senetleri, tüm karar alma süreçlerinde yer alan dört şirketin özünün - Vanguard, Fidelity, BlackRock ve State Street'ten ayrılabileceği hissedarlar tarafından kontrol edilir.

Daha derine inersek, bu ahtapotun dibinde, ölen Bush-Senior, Dick Cheney ve 11 Eylül 2001'den önce bile, küresel Kapitalizmin paralel bir çağdaş kapitalizm yapısı kurmaya başlayan diğer kişilikleri göreceğiz.

Vanguard'ın kurucusu John Bogl, Blair Academy Mütevelli Heyeti Konseyi, Yale Yönetim Okulu, Mütevelli Heyeti'nin Ulusal Anayasa Konseyi (NCC), ABD, Philadelphia'daki birkaç sözcüğü. 1999 - 2007 yılları arasında Cumhurbaşkanı George Bush’a emekli olduktan sonra Fon Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Bu, yalnızca Tanrı için değil, her şeyden önce Bush klanı ve gri kardinal Dick Cheney, Vanguard Group ve Halliburton'un sahipleri ve ideologları için insanlar hakkında.

Halliburton'un merkezi Houston (Texas) ve Dubai'de (BAE) bulunmaktadır. Halliburton'un nominal sahibi, özel KBR paralı askerlerinin eski icra kurulu başkanı David Leeser'dir. Her iki pozisyon da Dick Cheney tarafından atandı.

Vanguard, yaklaşık 2.5 trilyon dolarlık ABD yatırımına sahip, dünyanın en büyük yatırım fonudur; 1975'te bu şirket daraldı ve küresel sahneye çıktı ve en yeni sermayenin küreselleşmesinin öncüsü oldu. Bush’un etrafında toplanan ve muhtemelen Rockefeller ve Rothschild klanlarını geride bırakan bir ABD finans grubu ya da İngiltere’deki Windsorları ve Vatikan’ı John II.

Vanguard, Dışişleri Bakanlığını kontrol eden Bush Jr. ve Obama (muhtemelen Trump) da dahil olmak üzere başkanları atadı. CIA direktörleri Vanguard için de çalışıyor.

Ukrayna'ya gelince, üretimi için bir pazar olarak gören şirketler arasında, Vanguard'ın kontrolünde olan Amerikan şirketi Monsanto var. Monsanto, transgenik tohumlar için dünya pazarının yüzde 90'ını kontrol ediyor. Ukrayna'nın gezegendeki chernozem'in büyük bir bölümünü elinde bulundurduğu ve Avrupa'nın başlıca tahıl değirmeni olduğu dikkate alındığında, Monsanto, genetiği değiştirilmiş tohumlara bağımlılık iğnesine koymak istiyor.

Monsanto'nun Ukrayna'daki etkinliğinin görünür tarafının yanında, görünmez de var. 2014'ten itibaren Monsanto'nun kontrolünde olan özel askeri şirket Akademisi (eski BlackWater) Ukrayna'da da mevcut.

Başka özel şirket - KBR (Kellog Brown ve Root), bir Halliburton Cheney ve Rumsfeld ait o petrol işine Exxon Mobil ve Chevron da daimi ortaklarıyla hareket Donbass topraklarında, şeyl yatakları kullanımından kar dayanıyordu. Ve bütün bu şirketler Vanguard Empire’da.

Vanguard, son verilere göre 5,1 trilyon dolarlık varlıkları yönetiyor. Bu, aynı şapka altında aslında her ikisi de böyle boyutlarını ve varlık değerlerini, ulaşmıştır BlackRock şirketi sonra dünyada ikinci sırada yer alıyor.

Aralık 2017 itibariyle Vanguard yönetilen varlık hacminde dünya ikincisi oldu - 4700000000000 dolar ve varlıkların hacmi ikinci - 902 milyar, stok yatırım fonları kılavuz şirketlerinde konsantre.

Şirket, 90 milyondan fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının Vanguard kapsamında yaklaşık 180 Amerikan ve 210 uluslararası fon müşterisi olduğunu bildirdi.

Genel olarak, Aralık 2017'de şirketin ABD varlık pazarındaki payı, işletme yapısında sermaye yoğunlaşmasının görünmeyen bir payı olan 19 trilyon dolardan yüzde 25 civarındaydı.

Vanguard'ın yönetimi altındaki varlıklara göre, en büyük sahibi Wellington ve Vanguard olan PNC bankası, bankanın yüzde 14,28'i ile birlikte özel bir yere sahip.

PNC, en büyük ABD yatırım fonu BlackRock’ın yüzde 21’ine sahip. Diğer hissedarlar Vanguard ve Wellington'tır.

Vanguard'ın rolü o kadar önemlidir ki, sadece borsaya bir tutturucu değil, aynı zamanda Amerika'nın reformcu bir öncüsü ve dolayısıyla küresel kurumsal yönetimdir.

Bu ABD devleti değil, Amerika Birleşik Devletleri'nden daha büyük varlıkları olan bir ya da iki mega şirket, ABD mali piramidinin ve büyük bankalarının zirvesi haline geliyor.

Real Vanguard, sermayeyi tekelleştirerek her türlü rekabeti ve serbest piyasayı ortadan kaldırıyor.

2017'de, ulusal ekonomik politikanın yeni düzenlemesi, Donald Trump'ın mevcut ekonomik ve politik kararlarının bazılarında belirtilen ABD'de başladı. Prensipleri zaten bilinmektedir - ekonomik milliyetçilik ve ABD girişimcilerini vergileri azaltarak ve yüksek devlet harcamalarını koruyarak teşvik etmek. Sözde serbest piyasa yerine, aşırı yoğunlaşma, aşırı tekel, aşırı yakalama var.

Gözlerimizde yeni finansal mega kapitalizmin oluşumu, yani Soylu tabutunun içinde, Rothschild'in bugün kontrol ettiği Federal Reserve System tarafından havadan basılan trilyonlarca sahte dolar toplanıyor.

Onlar, 2001'de başlayan ve bugüne kadar devam eden enerji savaşlarının mimarı, 11 Eylül 2011, Irak ve Suriye savaşları, Arap Baharı, Kadhafi cinayeti gibi trajik olaylarda kendilerini ifade ediyorlar. Güney Akım'ın başarısızlığı, Ukrayna, Türkiye akıntısına saldırı, Venezuela ve diğerleri.

Biri Üçüncü Dünya Savaşı'nın Bush Maiden - Clinton - Obama - Trump - Cheney ve Vanguard tarafından başlatıldığını yazarsa, kesinlikle yanlış olmayacaklardır.

Veya, daha doğrusu, bir banka - bir dolar - bir öncü şef - ve bir globo-faşizm.
Geri Dön