C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   31 Mayıs 2020, Pazar
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 51
Dün 84
Toplam Ziyaretçi 204503

HABER [27.03.2019]

 Jeopolitiği - Gaz, Petrol, Borular ve Füzeler

03,2019

 

 

2004'ün başlarında, "küçük ve orta ölçekli füzeler" i analiz etmeye başladım, i. Gorbachev ve Reagan tarafından Aralık 1987'de imzalanan ABD-SSCB anlaşmasından yasaklanan 500 ila 5500 km menzilli füze.

1980'lerde, o zamanlar Batı Almanya'daki Missing Pers II II füzelerinin ilk şekliyle yorumladım.

Varşova Paktı gibi hala GDR da vardı.

SSCB'nin 300.000 askerden oluşan büyük bir Batı grubu ve Şeytan ve Stielet ile kıtalararası füzelere üstünlüğü vardı.

Bununla birlikte, SSCB'de kaygılanma nedenleri makul idi - ABD, Batı Avrupa'da 7-8 dakika Moskova'ya ulaşabilecek hızlı büyüyen Pershing-II orta füzelerini getirdi.

Küresel stratejik düzeyde, Amerikalılar Trident III kıtalararası füzelerini ilk kez başlatsalar bile, SSCB üstün ABD ve füze saldırıları düzenledi.

Ancak, küçük ve orta ölçekli füzeler için ABD, ilk hızlı darbenin bir silahı olarak, SSCB yakınında, Avrupa'da Pershing-II'yi kullandı. Ve SSCB'nin Birleşik Devletler yakınında böyle bir roketi yoktu. Basit ve net.

Müzakereler başladı ve Aralık 1987'de Gorbaçov ve Reagan SMD İmha Sözleşmesini imzaladılar. Ancak Gorbaçov, antlaşma kapsamına girmeyen eşsiz Sovyet Sovyet füzelerini imha etti. Çok büyük bir hataydı.

2004’ten bu yana, belki de dünyadaki tek analist olarak, Rusya’nın “yeni bir silah ve teknoloji kuşağı oluşturmak için atılımlara ihtiyaç duyduğunu” söylediğine dikkat çekti.

Bu, füze savunmasının başlamasına cevap olarak geldi - PRO, ABD'den Avrupa'ya, Pershing-II senaryosunun tekrarı.

Washington’da, “ayrıcalık” ve “liderlik” yüzünden çok fazla kör oldular, Putin’in sözlerini görmezden geldiler. Rusya'nın her an parçalanacağını ve Batı'nın Rus petrol, doğal gaz ve diğer doğal kaynakları yakalayacağını düşünüyorlardı.

Ama Sovyet askeri sanayinin başarıları dayalı Rus askeri-endüstriyel kompleks, bağırsakları karıştı yetenekleri ve doktrinleri bir revizyon başladı. Sessiz, algılanamaz, gizli. insanlık gelişimi ve silahlanmaya sadece nükleer füze cephaneliği tarihinde görülmemiş kadar sadece yaklaşık 15 yıl ulaşmak için.

Rus ordusunun genel kadrosunda, yalnızca 15 yıl içinde sadece orta ve küçük füzeler için değil, Batı'nın tamamını şaşırtan bir değişken seçtiler. Çünkü Rusya, bu antlaşmayı bozmadan, aşırı silahlanma üzerine yoğunlaşıyor.

Öyleyse, 1 Mart 2018'de dünya, ABD’nin Bush Jr.’la yapılan 2002 Füze Savunma Antlaşması’ndan çıkmasına cevaben tamamen yeni fiziksel prensiplere dayanan yeni silah sistemleri hakkında Putin’den öğrendi.

Moskova'nın tepkisi gerçekten hipersonikti:

  • "Kidjal" - 10 maa ile (12.000 km / s'in üzerinde) uçan ve hem kara hem de deniz hedeflerini yok edebilen hipersonik bir hava kanadı roketi;
  • "Avangard" - 20.000 milde (25.000 km / s) uçan ve 300 kilometreden fazla nükleer yük taşıyan kıtalararası balistik füzeler için manevra yapan bir hiper ses savaş bloğu;
  • "Poseidon" - sınırsız aralığı ile otonom nükleer denizaltı torpido, 200 km / s hızına kadar 1000 m derine ilerler. patlatma, yüzlerce kilometre derinliğinde ABD'nin tüm doğu ve batı kıyılarını yok edecek 30 metrenin üzerinde bir tsunamiye neden olur;
  • . "Thunderbird" - 500 km / saat hızla uçar nükleer motoru ile bir füzesi, süresiz havada kalmak ve sınırsız yelpazesine sahiptir Can;
  • "Sarmath" - istediği gibi uçabilecek yeni kıtalararası balistik füze (eski Şeytan'ın yerine) - ve Güney Kutbu'ndan geçip, tüm gezegende ne istiyorsa yap, imkansız olmayan bir yörüngeye saldır. kesişme, hipersonik nükleer savaş bloklarını taşıyor.

Amerikalılar tipik bir şekilde cevap verdi - böyle bir şey yok, bunlar çoklu filmler.

Provokasyonlar, MH17’nin Ukrayna’ya devirmesiyle başladı, Kırım’daki suçlarla birlikte İngiltere’de bir Skripal oldu. En kötüsüne ulaşmak için ... ABD versiyonu için - Orta ve Küçük Füze Antlaşmasından Trump'ın gelmesi. Belki Trump ve canlı daha 80'lerin zaman ya emperyal onları seraplar onun danışmanı John Bolton tamamen fikir değiştirdiler ve Antlaşması RSMD gibi yeniden müzakere etmek umuduyla çıktı adres:

  • Rusya'nın bunun doğru olmadığını ispatlamasına rağmen Rusya'yı anlaşmayı ihlal etmekle suçlamak;
  • PCMC'den çekilmek;
  • Biraz bekleyip iletişim Ancak sözleşme Çin'i içerecek yeni sözleşme imzalamadan ima Rusya "ihlalleri" "affet" önemli ve gereklidir;
  • Yeni Trump sözleşmesini Beyaz Saray'daki "yuvarlak güzel odasında" imzalamak;
  • Rusya’yı Çin’i katılmaya ikna etmeye zorlamak.

Neden çin? Çünkü Çin silah endüstrisinde de ilerlemiş ve 500 ila 5500 km'lik orta menzilli füzelerin nükleer cephanesi Japonya, Güney Kore ve Guam'daki Amerikan üslerini hedef alıyor.

Fakat ABD numarası bu sefer hem "giriş" hem de "çıkış" üzerine geçmedi.

2 Şubat 2019'da, hipersonik prelüdün ardından Putin aksanı verdi ve Orta ve Küçük Füze Antlaşması'ndan çıktı. Bu gün yıllar sonra, Rusya'nın Avrasya Savaşı’nda ABD’yi mağlup ettiği gün olarak hatırlanacak. Avrupa ve Asya, Lizbon'dan Vladivostok'a ve Hindistan'da Murmansk'tan Mumbai'ye.

onun PRO-rampalarını MK-41 seyir füzeleri ve daha özelliklerine sahip Romanya ve Polonya uçağı çekilme ABD'ye nota göründü Eş zamanlı olarak Putin füzelerin ABD ile herhangi müzakerelere son emretti.

Ve üçüncüsü, 20 Şubat adresindeki Putin, ABD bu füzeleri dağıtmazsa Rusya'nın Avrupa'da yeni orta füze sahibi olmayacağını açıkladı.

Yine de Trump'ın kapısını terk etti. Ve yine bir kez daha, Rusya sadece egemen olabilirdi.

Rusya Neden Kazandı? Çünkü şimdi Gorbaçov'un neden olduğu küçük ve orta füzelerdeki deliği dolduracak. 5500 km. Kaliningrad'da dağıtım üzerine, örneğin, NATO ve Rusya arasındaki askeri çatışma NATO tamamen tahrip edilecek ve hiçbir anti-füze sistemi ona yardımcı olmaz.

Dahası, Kaliningrad'ın etrafına 5500 km yarıçapı olan bir daire çizilirse, her bir ülkeyi Avrupa Paktından ve NATO’daki tüm ülkelerden, ayrıca Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan geçirdiğini göreceğiz.

Ve orta büyüklükte bir hipersonik kanat roketinin geliştirilmesi yeni bir şeydir - NATO'nun birkaç dakika içinde - birkaç saniye içinde - şimdi birkaç dakika boyunca yıkımını azaltacaktır.

Ve bir başka çok önemli şey.

PCMC Antlaşması’nın kısıtlamaları olmadan, Rusya yalnızca eski NATO’yu etkisiz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda Avrupa’yı güvenlik sisteminde de kapsar. Bu henüz Avrupalılar tarafından gerçekleştirilmedi. Ancak yakında gerçekleşecek ve ABD'den bağımsızlıklarını koruyan Rusya ve Çin ile iyi ilişkilerini takdir etmeyi öğrenecekler. Avrupa - Rusya nükleer şemsiyesi altında ve "Bir Kuşak, Bir Kez" ile Çin'e bağlanmış - gerçekten gelecekle ilgili bir vizyon.

Okyanusun diğer tarafında, yavaş yavaş uygarlık ve tarihin ön saflarında kalacak olan eski İngiliz kolonisi olan ABD var.

Bütün bunlar 15 yıl önce, modern jeopolitinin en önemli parçası olan mat, prima facie nükleer-nükleer temasıyla başladı.

Bu yüzden yazdım ki jeopolitik gaz, petrol, boru ve füzedir. Umarım bu gerçek Batı’nın kuruluşuna gelir.

Çünkü aksi takdirde, Rab’nin bizi neden yarattığını uzun süre unuttuğunu ve deneyi tekrarlamak niyetinde olmadığını tekrar yazmam gerekecek.
Geri Dön