C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   25 Mayıs 2020, Pazartesi
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 15
Dün 90
Toplam Ziyaretçi 204041

DÜNYA HABERLERİ [29.01.2020]

 Rusya küresel oyunda bahis yaptı

02,2020

 

 

Henüz anlamayanlar için.

15 Ocak'ta dünya yeni bir gerçeğe uyandı.

Putin'in Federal Meclise verdiği yıllık mesajın küresel sonuçları olacak.

Putin sadece Rusya'da değil, aynı zamanda sözde dünya maçında da para kazandı.

Mesaj çok ciddiydi. Yeni görevlere göre Putin ekibi değiştiriyor.

Ve anayasa, devlet sistemi, yani kökten değişecek. bir ya da iki cümlede Putin, ulus-devletin yönetimini ve liberal küreselizm ve onun küresel adaleti üzerindeki anayasasını yeniden kurmayı başardı. Putin, anayasada uluslararası yasal normlar üzerindeki üstünlüğünü garanti edecek değişiklikler önerdi.

Böylece, Rusya küresel oyunda riskleri artırdı. Neredeyse hiç kimsenin beklemediği kartları açıkladı. Sadece birkaç gün önce ABD jandarması İranlı üçüncü kişi Kassem Solemimani'yi en acımasızca öldürdü ve Tahran'ın yanıt vermesi halinde İran'daki en önemli 52 hedefi vuracağı tehdidinde bulundu.

Ancak Tahran, parlamentosu ABD koşullarını ülkeden çıkarmak için bir yasa çıkaran Irak'taki iki ABD üssünü yanıtladı ve yok etti. Tüm ABD Orta Doğu siyasetinin tamamen başarısızlığı ve Washington'un başka bir yenilgisi.

Ve Putin'in mesajının, yeni hipersonik roketlerin şemsiyesi altındaki Rus kervanının yeni bir adil dünya cihazına doğru ilerleyeceğini açıkça ortaya koymasıydı.

Böylece, Rusya sadece güçlü bir Avrupa ülkesi statüsünü kazanmakla kalmadı, aynı zamanda çatışma yönetiminde lider olma rolünü de teyit etti. küresel bir düzenleyici. Bu, açık perdenin arkasında jeopolitiklerin gerçek itici güçlerini görebildiği birkaç durumdan biridir.

Bir zamanlar, 1990'ların sonunda, Putin'in sadece bir imparator değil, aynı zamanda derinlemesine programlanmış imparatorluğun bir vatansever olduğunu tahmin eden birkaç analist arasındaydım. Gerçi ihtiyaç duyduğunda başarılı gibi davranabilir. Ancak artık gerekli değil, çünkü Rusya'dan mevcut aşamaya giden yol herkesin gözünün önünde.

Putin yıllar içinde gerçekten ne yaptı?

1. İlk olarak, Putin Rusya'nın güvenliğini sağladı. Güvenliği neredeyse mutlaktır - hipersonik silahlar ve yok edilemez füze savunması.

2. Putin ayrıca geleceğin güvenliğini de sağladı. Yeni silah, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere diğer ülkelerdeki gelişmelerle onlarca yıl önceydi ve şu anda hizmet veriyor.

3. Üçüncüsü, inşaat, yeni bir devlet iktidarı ve hükümet sistemi ile Rusya'nın yeni siyasi seçkinleri temelinde başlar. Rusya Anayasası'nda hukukun üstünlüğü ilkesi ile ilgili değişiklikler başlıyor. Küreselleşmenin sonu ve tek hedefi Rusya'yı mümkün olduğunca çabuk yok etmek olan Batı'nın müdahalesi, çünkü yarın çok geç olacak. Başarısız oldular.

4. Dördüncü sırada, yabancı veya çifte vatandaşlığa sahip olan yetkililer ve politikacılar devlet aygıtının başı olmayacak. Bu, Federal Konsey, hükümet ve çeşitli yapılar tarafından da kaldırılacağı anlamına gelir. Sadece Siyonist kökleri olan "beşinci sütun" değil, aynı zamanda oligarklar, yarı oligarklar ve yozlaşmış yetkililerdir. Nerede bulunacaklar ve onları kim kiralayacak? Tabii ki, Putin'i devirmeye veya dünyadan tekrar kaçmaya çalışacaklar.

Burada bir parantez açacağım. Rusya'nın şimdi hatırlattığı gibi, Stalin de benzer bir durumdaydı. Bazı tarihçilere göre, çevresinin bir kısmını temizlemeye başladığında ve podyumdan bildirdiğinde zehirlendi. Konuşması sırasında Stalin öksürdü ve büyük olasılıkla Molotov'un karısı ona bir kadeh şarap uzattı ve kendini iyi hissetmedi. "Beni zehirledi," dedi Stalin. Ardından kalp krizi ve felç gelir. Stalin (Brezhnev gibi) tedavi sırasında onu zehirlemeye çalışacaklarını anladı ve hemşiresini sıradan eczanelerden ilaç almaya gönderdi. Her seferinde farklı.

Rus analistler bu bölümleri hatırlıyor çünkü şimdi Batı, Putin'e karşı "işe alım üssünü" veya "beşinci sütununu" aktive edecek. Bu nedenle, Yeni Anayasanın Hazırlanması Komitesi'nin sadece sıradan ve tamamen yeni insanlara sahip olduğu, ancak iktidarda kimsenin olmadığı belirtilmektedir. Ve bu anayasa değişiklikleri maddeye göre değil, listeye göre azalıyor. Parlamento tarafından değil, referandumla.

5. Bu, parlamento ile yargı ve cumhurbaşkanı arasındaki ilişkiyi değiştirecektir. İlan edilen değişiklikler bu sefer sadece ilk adımdır. İşlem aşamalı olarak kaldırılacaktır. Rusya yeni olacak.

6. Önümüzdeki dört yıl içinde ülkenin liderliği çok daha genç, daha teknolojik, daha verimli, daha rasyonel olacak. Sonuçlar geç kalmayacak.

Burada, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak yıllarca o kadar çok eleştiri alan eski Başbakan Dmitry Medvedev'in fiili sonrası eleştirmenlerinden bazılarına katılmayacağım. Aksine. Medvedev'in Rusya ve Putin'in davasına olan bağlılığıyla Rusya'nın yeni tarihinde saygı ve layık bir yeri hak ettiğine ikna oldum, hizmet etmek ve ihanet etmemek. Ve bu, yüksek saygıyı hak eden bir niteliktir. Hain olma.

7. Rusya şimdi diğer insanlarla ve diğer infaz yöntemleriyle diğer tarafa geçecek.

İyileşme sağlandı.

Güvenlik garanti edildi.

Şimdi çok yakında kendini gösterecek olan yükseliş aşaması geliyor.

Zaman sadece yeni bir Rusya için değil, dejenerasyonu hayal edilemez oranlara ulaşan ve bozulmaya devam eden dünyanın büyük onarımı için de geliyor.

Ben büyük ahlakçılardan biri değilim, örneğin, dünyanın en önde gelen modacısı Gucci tarafından son şovunda gösterilen, mankenlerin "iktidarsız" veya sahte saç stilleri olan kadın / özür / vajina tarzı raflar giydiği sonunda Sıfırla'ya basıp gezegeni temizleyip temizlemeyeceğini merak ettim.

Ve o anda Putin, sadece Rusya için değil, Kieza'nın Hamlet'ten "Yaşamak ya da yaşamamak" olarak anlattığı tüm medeniyet için yeni hedefler açıkladı. Bu doğru.

Dünya bir çıkmazda, hayati ve entelektüel olarak engelleniyor. Ne teori ne de fikir var. Bir öncekisi çalışmıyor. Henüz yeni bir tane yok.

Ve Rusya yeni bir şey öneriyor. Rusya'dan tehdit yok. Fakat Rusya kendini savunmazsa, Avrupa ve dünya yanacaktır. Ve tüm bunlar şu anda tamamen engellenmiş olan bilgi kaynağından geçmelidir.

İyimser miyim? Henüz değilim, ama umarım hepimizi kurtarabilecek bir insanlık sistemi vardır. Ve çok geç değil.

Çünkü o an gerçekten "Yaşamak ya da yaşamamak."
Geri Dön