C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   29 Eylül 2020, Salı
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 73
Dün 113
Toplam Ziyaretçi 214165

Seyit ALİOSMAN ( BAŞPEHLİVAN  1923 - 1984 ), ölümünün 26'cı yılında kendisini rahmetle anıyoruz. Başpehlivan, yağlı güreş ya da karakucakta, başa güreşerek rakiplerini yenerek şampiyon olan güreşçi.Dobruca'da güreş tarihinde başpehlivanlık unvanını almış Kilikadı doğumlu Seyit ALİOSMAN ( BAŞPEHLİVAN ) gibi birçok ünlü güreşçi vardır.  

Ayrıntılar için tıklayınız »


Bayramlar milli ve dini duyguların, inançların,örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği  bir toplumda millet olma şuurunun sergilendiği ve kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle,TÜM KİLİKADI'LI HEMŞEHRİLERİMİZİN RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Hep mutlu olmak dileğiyle www.kilikadi.com site yönetimi.

Ayrıntılar için tıklayınız »


TURPÇULAR'DA YER ALAN TELEVİZYON İSTASYONUNUN YAYIN BİLGİLERİ

Ayrıntılar için tıklayınız »


Acil olarak Kilikadı köyü vitrini durumunda olan Koru Mezarlığın;temizliğe, bakıma ve çevre düzenlemesi yapılması ihtiyacı vardır.Pazar 08/02/2010 tarihinde saat 17:00 Kabristan temizliği yapılacaktır.Tüm Kilikadı'lara duyurulur.

Ayrıntılar için tıklayınız »


Евродепутатът Метин Казак призова за Национална стратегия за развитие на България

Ayrıntılar için tıklayınız »


ТЕРВЕЛ ИСКА ДА ИЗГРАДИ НОВО ЧИТАЛИЩЕ В ЗЪРНЕВО 

Ayrıntılar için tıklayınız »


І място - ОУ „Христо Ботев” с. Зърнево с треньор Муталиб Мехмед;

Ayrıntılar için tıklayınız »


               ДЛС „Тервел” стопанисва 14 801 ха гори, разположени в средната част на Добруджанско-Варненските плата на около 500 км. от летище София и на 100 км. от летище Варна. Сред равнинно-хълмистия релеф, с дълбоки сухи дерета, преобладават церовите и акациеви насаждения. Най-ниската точка е в местността “Суха река” – 80 м. над морското равнище, а най-високата – в местността “Кьостата” – 250 м.

Ayrıntılar için tıklayınız »


„Всичко произлиза от водата''.

Чешма, плод на истинско старание, извор, създаден от човека, носител на добродетел, източник на вода, дар от„мехлема на благодеянието” на благодетеля Ибрахим агабанбашия от свитата на великия везир. Изгради и съживи това свято място. Водата беше в ръцете на свети Георги, ако водата на този извор, вода за всичко живо, не бе потърсил в околността. Не хаби нито капка от водата му ! Самият извор сочи датата –благоволението на Ибрахим ага създаде този свещен извор.”Това гласи надписът от 1840 год. на голямата чешма в село Жегларци. Легендата е друга и тя няма нищо общо с надписа.

Ayrıntılar için tıklayınız »


Yapmış olduğumuz Kilikadı köyü tarihçesi hususundaki yazışmalar neticesinde İzzet Baysal Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Sn.Doç.Dr.Ayşe Kayapınar hocamıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.Bizlere göndermiş olduğu TT 370 ve TT 215 numaralı Başbakanlık Osmanlı Arşiv bilgilerinin orjinal nüshalarının paylaşımı için kendilerine tüm Kilikadılar adına çok çok teşekkür ederiz.Hocamıza akademik kariyerde başarılarının devamını dileriz.

 

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<12345678910111213141516171819202122232425262728293031>>>