C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   24 Temmuz 2024, Çarşamba
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün 161
Dün 148
Toplam Ziyaretçi 318597

VENETKA [17.12.2018]

 VİNETKA SİSTEMİ DEĞİŞİYOR!!!

ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK!!!
BULGARİSTAN KARAYOLLARINDA ÜCRETLENDİRME SİSTEMİ DEĞİŞİYOR.

Yeni yol geçiş pulu (vinyet) satış sistemi, 1 Ocak 2019 itibariyle uygulamaya girecek. Sürücüler yeni dönemde geçerli olacak pulları 17 Aralık 2018'den itibaren internet üzerinden satın alabilecek.

Yeni yol geçiş pulu satış sistemi, 1 Ocak 2019 itibariyle uygulamaya girecek. Sürücüler yeni dönemde geçerli olacak pulları 17 Aralık 2018’den itibaren internet üzerinden satın alabilecek.

Devlet Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı Bulgaristan Toll Müdürlüğü Müdürü Anton Antonov, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa’ya gidiş ya da Avrupa’dan dönüş için Bulgaristan güzergahını seçecek Türk sürücülerin yol pullarını artık internet veya mobil uygulama üzerinden temin etmeleri gerektiğini bildirdi.


Yeni uygulamanın, trafikte ücretlendirme ve denetim sistemini kolaylaştırmayı amaçladığını belirten Antonov, vinyetsiz araçların denetiminin otomatik plaka okuyucu kameralar üzerinden yapılacağını kaydetti.

300’ü sabit, 105’i seyyar 405 kamera ile denetlenecek

Denetimler için 300 sabit ve 105 seyyar kamera bulunduğunu aktaran Antonov, yol geçiş pulu olmayan sürücülere aracın ağırlığına göre 35 ile 90 euro arasında ceza kesileceğini söyledi. Antonov, para cezalarının olay yerinde sadece banka kartıyla ya da sınır kapılarında nakit ödenebileceğini dile getirdi.

‘Yeni sistem sayesinde Türk sürücülerin Bulgaristan geçişlerinde daha rahat edeceklerini ümit ediyoruz’ diyen Antonov, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile ülkenin yurt dışındaki tüm konsolosluklarına çok dilli bilgilendirme broşürlerinin dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

Verilen bilgiye göre, Türk taşımacılar ve özel araç sahipleri ‘bgtoll.bg’ internet sitesinden yol geçiş pulu satın alabilecek, pulları Bulgaristan’a giriş tarihine göre aktive edebilecekler.

Elektronik vinyet satışına yarın başlanıyor

Karayolu Altyapısı Ajansı’ndan (APİ) yapılan açıklamay göre, 17 Aralık’tan (yarın) itibaren bgtoll.bg sitesi ve mobil uygulama üzerinden elektronik vinyetlerin satışına başlanacak.

Elektronik vinyetlerin fiyatları, vinyet pulu fiyatlarıyla aynı tutarda olacak. Ayrıca hafta sonu vinyeti uygulamasına başlanacak ve ücreti 10 leva olacak. Hafta sonu vinyeti otomobiller için cuma günü saat 12.00’den pazar günü saat 23.59’a kadar geçerlilik süresi bulunacak.


Kağıt vinyet uygulamasının sona erdiği 1 Ocak 2019’den sonra önceden kağıt vinyet almış sürücülerin onların geçerlilik süresi doluncaya kadar karayollarını kullanabilecek.
Bilginize..
Geri Dön