C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   26 Şubat 2020, Çarşamba
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün 53
Dün 173
Toplam Ziyaretçi 194673

 Derneğimiz üyelerinden,

Nevzat Çavuşoğlu , Sebile, Hatice ve İsmail Çavuşoğlunun anneleri,
 
Bulgaristan/Orlak köyü doğumlu Sabiye Çavuşoğlu vefat etmiştir Cenazesi bugun öğle namazından sonra 500 evler camiinden kaldırılacaktır.
Merhumeye,Allahtan rahmet,yakınlarına başsağlığı dileriz.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Kilikadılı Ekisçelilerin Beytullahın Eşi Vesile Hakkı rahmetine Kavuşmuştur.

Cenazesi 19 Şubat 2020 Çarşamba (Bugün) Kilikadı Camiinde öğle namazı kılınacak cenaze namazına müteakiben Kilikadı Mezarlığına Defnedilecektir. 
Eş dost akrabalara Duyurulur
Tüm Kilikadılıların Başı sağolsun.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Turpçular-Orlyak köyünden Deli Üzeyirin  Salih hakkı rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 30.01.2019(bugün) Çorlu Garaj camiinde öğle namazı kılınacak cenaze namazına müteakiben Merkez mezarlığına defnedilecektir.

Tüm Turpçularlıların başısağolsun.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 2020 nükleer alışverişi eşiğinde başlayan

çatışma yeni bir başlangıç noktası - soleymani Öldürme
02,2020

 

3-7 Ocak 2020'de, Üçüncü Dünya Savaşı beklendiği gibi ABD'nin İran'a saldırısıyla başladı. Dünya nükleer santralın eşiğinde birkaç saat boyunca dehşete düştü.

Daha sonra bir adım geri attı ama hala "kırmızı çizginin" gerisindeydi.

Savaş ertelendi, ancak önlenmedi.

Buradan sonraki etkinliklere kadar, 3-7 Ocak sadece 2020'de değil, aynı zamanda Üçüncü Dünya Savaşı'nın gelişiminde de yeni raporlama noktası olacak ...

... 3 Ocak 2020'de, şafak vakti, Irak'taki Bağdat havaalanının yakınında, İslam Devrim Muhafızları Kolordu Özel Kuvvetler Kolordusu komutanı İranlı General Kassem Solemimani, bir dron grevi sonucu öldürüldü.

Siyasi ve askeri sahneden kaldırılacak olan General Solimani, uzun zamandır İsrail ve ABD'nin bir rüyasıydı. Solimani sadece bir general değil, aynı zamanda ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Savaş Balkanlar'a giriyor

Türkiye NATO'yu nükleer silahlarla
terk ediyor 11.2019

 

 

Savaş bulutları kalınlaşıyor ve yeni devasa değişikliklerle karşı karşıya olan Suriye'den Avrupa'ya ve Balkanlara taşınıyor.

Türkiye artık NATO üyesi değil ve ABD nükleer silahlarını engelleyebilir - İncirlik üssünde 50 taktik B-61 nükleer bombası.

Olaylar gelişiyor ve birkaç cephede ortaya çıkacak.

Eylül sonunda 2.500 muharebe tankı ve topçu ve diğer paletli ve tekerlekli araçlar üç ABD gemisinde ABD'deki Jacksonville limanına gönderildi. Bu, Irak Özgürlüğü Harekâtı'nın faaliyete geçtiği 2003 yılından bu yana limandan en büyük görev.

Şu anda ABD'nin "Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya ve Romanya'daki askeri merkezler arasındaki işbirliğini ve bağlantılarını güçlendirmek için 10 ay boyunca uyguladığı Avrupa'da Atlantik Kararı Operasyonu.

Bu arada, RAND Merkezi Rusya'ya karşı "ABD'nin Karadeniz bölgesindeki askeri birliklerini artırması ve Bulgaristan ve Romanya'da kıyı topçu ve füze savunması uygulaması" gerektiğini öne sürdü.

Planda ayrıca Ukrayna ve Gürcistan ile NATO'nun daha fazla işbirliği yapılması öneriliyor.

Bu arada, telefondaki CIA başkanı Pompeo, B. Borisov'un F-16 uçan sandıklarını silahlandırmak için milyarlarca dolar harcadığı, GSMH'nın yüzde 3'ünü aştığı ve diğer NATO ülkelerini silah harcamalarını artırmaya teşvik ettiği için övgüde bulundu mevcut "sadece yüzde 2". Borisov sadece memnuniyetle söz verdi ve sadece Amerikalılar onu biraz daha iktidarda bırakacaktı.

Mevcut krizdeki diğer NATO ülkeleri itfaiyeci Borisov'un kendilerini silahlandırmaları için ajite etmelerini bekliyor. Zaten Borisov'da ikilemin ya iktidarda, hapishanede ya da mezarlıklarda bir trilemma olduğunu fark ettiler.

Batı'dan Doğu'ya ABD-NATO hareketinin birkaç darbesi daha ...

- Litvanya'ya 500 askerlik bir Amerikan zırhlı taburu geldi. 2020 baharında orada olacaklar.

- Polonya'da, Seimas en son beşinci nesil F-35 Amerikan avcı uçaklarının 32 parçasının, muhtemelen Türkiye'nin vazgeçtiği parçaların satın alınmasını onayladı. Etkileyici fiyattır - F-35'in 32 birimi için. İletişim, navigasyon ve lojistik sistemleriyle birlikte son maliyeti daha da düşük olan 6,5 milyar dolar. Söz konusu F-16'lar için itfaiyeci Borisov ve Rus Ruse Makedon Karakachanov'un yakın gelecekte muhasebeci V. Goranov ile birlikte açıklanacağı açıklandı.

- "Batı Balkanlar" da ABD, Arnavutluk'un kendisi ve Kosova ayrılıkçılarının yanı sıra, Sırbistan'ın merkezi, Makedonya ve Karadağ'ın bir bölümünü içerecek olan "Büyük Arnavutluk" olarak bilinen bir proje oluşturmak için açıkça sıraya giriyor. Belgeler NATO ve Arnavut ayrılıkçılar ile Arnavutluk'un şimdiki cumhurbaşkanı Rama ile Karadağ, Makedonya ve Kosova'daki Arnavutlara "hepsi birleşik bir bölgede yaşıyor" diyen bir mesaj gönderen bağları doğruladı , yani. Arnavutların yaşadığı tek bir bölge. AB Konseyi'nin Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile müzakereler başlatma kararı Fransa ve Hollanda'dan gelen protesto ile karşılandı.

Bulgaristan'ın güneyinde ve güneydoğusunda önemli olaylar yaşanıyor ve bizi doğrudan etkiliyor.

ABD, B. Borisov tarafından tahrip edilen Burgas-Dedeağaç petrol boru hattının, Belene ve Güney Akımı'nın yanı sıra, stratejik Dedeağaç limanının özelleştirilmesine katılacak.

ABD limanı borçlu Yunanistan'dan satın almayı ve Çanakkale Boğazı ile Boğaz'ı Rusya ve Türkiye'ye karşı kontrol etmeyi planlıyor.

Dedeağaç, Balkanlar'daki ABD politikası için önemlidir. Bu, Yunanistan - Bulgaristan ve Trans-Adriyatik gaz boru hattı - TAP'ın gaz bağlantısı için giriş noktasıdır. İsrail'in planlarına göre, bu aynı zamanda Türkiye'nin izin vermediği Kıbrıs'tan geçmesi gereken İsrail'den Avrupa'ya boru hattı için bir giriş noktası olmalıdır.

Ancak her şeyden önce, ABD'nin Balkanlar ve Doğu Akdeniz'i kontrol altına alacağı Dedeağaç'ta yeni bir ABD askeri üssü ortaya çıkacak. Yunanistan'da ABD'nin askeri üsleri zaten var. 1951'de Sudan Körfezi'nde bir deniz üssü ortaya çıktı. Yanında bir denizaltı limanı ve bir ABD füze menzili de var.

Araxos - Mora Havaalanı NATO havacılık tarafından kullanılıyor. Geçen yıl, Pentagon'un nükleer bombalarını Türkiye'nin İncirlik üssünden transfer etmek isteyeceği Larisa, Volos ve Dedeağaç'ta ABD'nin yeni askeri üslerinin konuşlandırılması konuşuldu.

Ancak bu durum, Kuzey Suriye'deki son olaylardan ve Erdoğan'ın ABD'ye Türkiye'ye yaptırım uygularlarsa, Ingirllik'teki ABD nükleer silahlarının rehin olacağına dair uyarısından sonra mı olacak? Türkiye bir gün İsrail'in sahip olduğu kadar çok nükleer silaha sahip yeni bir nükleer ülke olacak mı? Başka bir seçenek de ABD'nin kendi nükleer üretimini organize etmek için nükleer silahlarını Türkiye'ye ihraç etmesi.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Savaş da Karadeniz'e giriyor

02,2020

 

 

2017, 2018 ve 2019'da Amerika Birleşik Devletleri binlerce tank ve muharebe ekipmanı konuşlandırdı, F-22, en az 700 B-61 nükleer bomba bulunduğunu doğruladı ve Romanya ve Polonya'da füzeler yaptı. Amaç, Avrupa topraklarında Rusya'ya karşı Avrupa dumanı ile yapılan bir savaştır.

2020'de, NATO'nun Bulgaristan da dahil olmak üzere askeri yapısının Rusya'ya yeniden dağıtılması devam etti. topraklarımıza dayanıyor / sadece Rusya için değil, İran ve muhtemelen Türkiye için de geçerli.

Bu şekilde, Avrupa, Balkanlar ve Karadeniz'deki savaş, yıllardır uyardığımız yeni bir adım attı.

Pentagon şu anda Avrupa'ya 13.000 parça ekipman ve 20.000 parça daha gönderiyor. Açık 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Rusya küresel oyunda bahis yaptı

02,2020

 

 

Henüz anlamayanlar için.

15 Ocak'ta dünya yeni bir gerçeğe uyandı.

Putin'in Federal Meclise verdiği yıllık mesajın küresel sonuçları olacak.

Putin sadece Rusya'da değil, aynı zamanda sözde dünya maçında da para kazandı.

Mesaj çok ciddiydi. Yeni görevlere göre Putin ekibi değiştiriyor.

Ve anayasa, devlet sistemi, yani kökten değişecek. bir ya da iki cümlede Putin, ulus-devletin yönetimini ve liberal küreselizm ve onun küresel adaleti üzerindeki anayasasını yeniden kurmayı başardı. Putin, anayasada uluslararası yasal normlar üzerindeki üstünlüğünü garanti edecek değişiklikler önerdi.

Böylece, Rusya küresel oyunda riskleri artırdı. Neredeyse hiç kimsenin beklemediği kartları açıkladı. Sadece birkaç gün önce ABD jandarması İranlı üçüncü kişi Kassem Solemimani'yi en acımasızca öldürdü ve Tahran'ın yanıt vermesi halinde İran'daki en önemli 52 hedefi vuracağı tehdidinde bulundu.

Ancak Tahran, parlamentosu ABD koşullarını ülkeden çıkarmak için bir yasa çıkaran Irak'taki iki ABD üssünü yanıtladı ve yok etti. Tüm ABD Orta Doğu siyasetinin tamamen başarısızlığı ve Washington'un başka bir yenilgisi.

Ve Putin'in mesajının, yeni hipersonik roketlerin şemsiyesi altındaki Rus kervanının yeni bir adil dünya cihazına doğru ilerleyeceğini açıkça ortaya koymasıydı.

Böylece, Rusya sadece güçlü bir Avrupa ülkesi statüsünü kazanmakla kalmadı, aynı zamanda çatışma yönetiminde lider olma rolünü de teyit etti. küresel bir düzenleyici. Bu, açık perdenin arkasında jeopolitiklerin gerçek itici güçlerini görebildiği birkaç durumdan biridir.

Bir zamanlar, 1990'ların sonunda, Putin'in sadece bir imparator değil, aynı zamanda derinlemesine programlanmış imparatorluğun bir vatansever olduğunu tahmin eden birkaç analist arasındaydım. Gerçi ihtiyaç duyduğunda başarılı gibi davranabilir. Ancak artık gerekli değil, çünkü Rusya'dan mevcut aşamaya giden yol herkesin gözünün önünde.

Putin yıllar içinde gerçekten ne yaptı?

1. İlk olarak, Putin Rusya'nın güvenliğini sağladı. Güvenliği neredeyse mutlaktır - hipersonik silahlar ve yok edilemez füze savunması.

2. Putin ayrıca geleceğin güvenliğini de sağladı. Yeni silah, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere diğer ülkelerdeki gelişmelerle onlarca yıl önceydi ve şu anda hizmet veriyor.

3. Üçüncüsü, inşaat, yeni bir devlet iktidarı ve hükümet sistemi ile Rusya'nın yeni siyasi seçkinleri temelinde başlar. Rusya Anayasası'nda hukukun üstünlüğü ilkesi ile ilgili değişiklikler başlıyor. Küreselleşmenin sonu ve tek hedefi Rusya'yı mümkün olduğunca çabuk yok etmek olan Batı'nın müdahalesi, çünkü yarın çok geç olacak. Başarısız oldular.

4. Dördüncü sırada, yabancı veya çifte vatandaşlığa sahip olan yetkililer ve politikacılar devlet aygıtının başı olmayacak. Bu, Federal Konsey, hükümet ve çeşitli yapılar tarafından da kaldırılacağı anlamına gelir. Sadece Siyonist kökleri olan "beşinci sütun" değil, aynı zamanda oligarklar, yarı oligarklar ve yozlaşmış yetkililerdir. Nerede bulunacaklar ve onları kim kiralayacak? Tabii ki, Putin'i devirmeye veya dünyadan tekrar kaçmaya çalışacaklar.

Burada bir parantez açacağım. Rusya'nın şimdi hatırlattığı gibi, Stalin de benzer bir durumdaydı. Bazı tarihçilere göre, çevresinin bir kısmını temizlemeye başladığında ve podyumdan bildirdiğinde zehirlendi. Konuşması sırasında Stalin öksürdü ve büyük olasılıkla Molotov'un karısı ona bir kadeh şarap uzattı ve kendini iyi hissetmedi. "Beni zehirledi," dedi Stalin. Ardından kalp krizi ve felç gelir. Stalin (Brezhnev gibi) tedavi sırasında onu zehirlemeye çalışacaklarını anladı ve hemşiresini sıradan eczanelerden ilaç almaya gönderdi. Her seferinde farklı.

Rus analistler bu bölümleri hatırlıyor çünkü şimdi Batı, Putin'e karşı "işe alım üssünü" veya "beşinci sütununu" aktive edecek. Bu nedenle, Yeni Anayasanın Hazırlanması Komitesi'nin sadece sıradan ve tamamen yeni insanlara sahip olduğu, ancak iktidarda kimsenin olmadığı belirtilmektedir. Ve bu anayasa değişiklikleri maddeye göre değil, listeye göre azalıyor. Parlamento tarafından değil, referandumla.

5. Bu, parlamento ile yargı ve cumhurbaşkanı arasındaki ilişkiyi değiştirecektir. İlan edilen değişiklikler bu sefer sadece ilk adımdır. İşlem aşamalı olarak kaldırılacaktır. Rusya yeni olacak.

6. Önümüzdeki dört yıl içinde ülkenin liderliği çok daha genç, daha teknolojik, daha verimli, daha rasyonel olacak. Sonuçlar geç kalmayacak.

Burada, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak yıllarca o kadar çok eleştiri alan eski Başbakan Dmitry Medvedev'in fiili sonrası eleştirmenlerinden bazılarına katılmayacağım. Aksine. Medvedev'in Rusya ve Putin'in davasına olan bağlılığıyla Rusya'nın yeni tarihinde saygı ve layık bir yeri hak ettiğine ikna oldum, hizmet etmek ve ihanet etmemek. Ve bu, yüksek saygıyı hak eden bir niteliktir. Hain olma.

7. Rusya şimdi diğer insanlarla ve diğer infaz yöntemleriyle diğer tarafa geçecek.

İyileşme sağlandı.

Güvenlik garanti edildi.

Şimdi çok yakında kendini gösterecek olan yükseliş aşaması geliyor.

Zaman sadece yeni bir Rusya için değil, dejenerasyonu hayal edilemez oranlara ulaşan ve bozulmaya devam eden dünyanın büyük onarımı için de geliyor.

Ben büyük ahlakçılardan biri değilim, örneğin, dünyanın en önde gelen modacısı Gucci tarafından son şovunda gösterilen, mankenlerin "iktidarsız" veya sahte saç stilleri olan kadın / özür / vajina tarzı raflar giydiği sonunda Sıfırla'ya basıp gezegeni temizleyip temizlemeyeceğini merak ettim.

Ve o anda Putin, sadece Rusya için değil, Kieza'nın Hamlet'ten "Yaşamak ya da yaşamamak" olarak anlattığı tüm medeniyet için yeni hedefler açıkladı. Bu doğru.

Dünya bir çıkmazda, hayati ve entelektüel olarak engelleniyor. Ne teori ne de fikir var. Bir öncekisi çalışmıyor. Henüz yeni bir tane yok.

Ve Rusya yeni bir şey öneriyor. Rusya'dan tehdit yok. Fakat Rusya kendini savunmazsa, Avrupa ve dünya yanacaktır. Ve tüm bunlar şu anda tamamen engellenmiş olan bilgi kaynağından geçmelidir.

İyimser miyim? Henüz değilim, ama umarım hepimizi kurtarabilecek bir insanlık sistemi vardır. Ve çok geç değil.

Çünkü o an gerçekten "Yaşamak ya da yaşamamak."

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Rus Silah Silahlanma Başarıları

devam ediyor
02.2020

 

"Silahlar bir satranç oyunu değildir." Rus ordusu 2019'da hangi ekipmanları aldı?

6.500 birimden fazla yeni ve yükseltilmiş silah satın alınması, modern modellerin payını% 68.2'ye çıkardı ve Rusya'nın nükleer triadındaki ekipman seviyesi% 82'ye ulaştı. Her tür ve tipteki birlikteki önceki ekipman modelleri sürekli olarak modern olanlarla değiştirildi.

Böylece, tüm kara kuvvetleri İskender füze sistemleri ile tam donanımlıdır.

Hunter Avcılık uçağı, Zirkon hipersonik füzesi, Peresvet lazer, Vanguard füze sistemi ve Dul silahı 2019'un gerçek "prömiyerleri" olarak adlandırılabilir. Bu "savunma endüstrisine" ilgi büyüktü ve hiç yoktu uzun bir süre ortadan kaybolmak.

Rusya'nın Stratejik Nükleer Kuvvetleri Tamamen ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Gezegendeki jeofizik savaşı tüm hızıyla devam ediyor. Tezahürlerinden biri, iklim kontrol yöntemi ile Mamatus bulutlarıdır.

Mamutlar yapay olarak tetiklenen aerosol bulutlarıdır.

Zaten saldırıya uğradık, zehirlendik ve güneş ışığı, su, oksijen ve yiyeceklerden yoksunuz!

Küresel su döngüsünün kontrolünden çıktıktan sonra, bu tür bir bulut nadir değildir. "Çekici kadınsı ve anne" sesi vermek için buna "Mom-Tus Cloud" deniyor. Ancak bu tipik Orwell dil sahtekarlığıdır.

İklim mühendisliğinin yarattığı yapay koşulları anlamak için Mamatus bulutlarının daha ayrıntılı bir şekilde araştırılması gerekiyor. Her şeyden önce, bu tersine çevirme iklim kontrolü için teknik uygulamaların sonucudur.

Mamutlar yapay olarak tetiklenen aerosol bulutlarıdır.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Jeopolitiği paradan daha önemli

10,2019

 

 

Son yılların en önemli konusu, yeni Rus hipersonik silahlarının ortaya çıkması nedeniyle küresel jeopolitik içeriğindeki radikal değişimdir. Bu, hem Avrupa’yı hem de doğu bölgesini doğrudan etkiliyor; şimdiye dek klasik Anglo-Saxon’da jeo-politika, "dünyanın merkezi" etrafında bir "tampon, çevre, iç hilal" olarak tanımlandı. Avrasya.

Bugün, geçmişte olduğu gibi, Doğu Avrupa, "Rus tehdidi" bahanesiyle tekrar Rusya'ya karşı kullanılıyor. Saçma! "Rus tehdidi" yoktur ve en azından Rusya, siyasi aramalarımızın yazılarını "fethetmek, özgürleştirmek, işgal etmek" için acele eder.

Neden? Ne yazık ki, Bulgaristan ve Doğu Avrupa'nın tamamı artık Rusya ve Avrasya için gerçek bir jeopolitik faktör değil. Şimdiye kadar, en azından Rusya'dan ya da Batı'dan bazı ya da başka yararlar elde etmek için bir ticaret pozisyonu olarak kullanılabilecek bir tür "jeopolitik tampon" ya da "çevre" idi.

Ancak, bu artık doğru değil. Bulgaristan, yıkılan devlet, mafya, demografik felaket ve ekonomik çöküş nedeniyle jeopolitik haritada bulunmuyor.

Tüm büyük jeopolitik göstergelere göre, Bulgaristan artık mevcut değil.

Ve hiçbir Rusya suçlu değil, kendi aptallığımız, yolsuzluğumuz, yetersizliğimiz. Kimseyle ilgilenmiyoruz, spekülatif ya da kirli para olmadıkça, hiç kimse Mafya için çalışmaya gelmeyecek, bize tek bir Euro yatırımı vermeyecek. Ve hiçbir Yahudi, İsrail’in Orta Doğu’da halk eğitimi olarak kabul edilmesinden sonra bir rezerv alanı hazırlamıyor. Dünyadaki yüzlerce farklı Yahudiyi tanıyorum ve / uzun zamandır Yahudilerle Siyonistler arasında bir fark olduğunu / uzun zamandır açıkladım ve bir domuz çiftliğinde, gece bekçisi, madenci veya inşaatçıda Yahudi eseri görmedim. Ve eğer Bulgaristan'a transfer edilirse onlar için kim çalışacak? Emekliler ve çingeneler mi?

Dünya jeopolitiğinde işler çok daha karmaşık ve Rusya, Çin ve Hindistan'ın yeni rolünün henüz farkında değiller. Avrasya

Rusya’ya gelince, tarihsel olarak ona karşı iki muhalefet vektörü var:

  • ya da birleşmiş Avrupa’yı Rusya’ya karşı - bu, tehditlerin ilk aşaması;
  • Rusya’nın Karadeniz’deki çıkarlarına karşı birleşik / fakat çok fazla / Orta Doğu’ya karşı - bu ikinci derece bir tehdittir.

Bu iki çizgiden başka hiç kimse yüzyıllardır Rusya'ya karşı değildi. Sadece bunlar Sadece Bulgaristan değil, diğer tüm Avrupa ülkeleri de bu iki vektörün bir işlevi olmuştur ve bir işlevidir. Bu, halkların ve devletlerin tarihsel olarak bu çizgiler boyunca bir “savaş alanı” olarak oluşturulduğu anlamına gelir. Tampon, büyük rakipler arasında. Klasik Anglo-Sakson jeopolitiği - tampon alanı, çevre, Avrasya çevresindeki iç hilal gibi.

Bu artık doğru değil.

Bu tamponlama yönleri oluşturulurken, Batı-Doğu jeopolitik savaşında Rusya ve Avrasya'ya saldıran başka teknolojiler yoktu. Rusya’ya yapılan saldırı, Kara ve Baltık Denizi’nde ya da Ukrayna, Beyaz Rusya veya Kafkasya Bölgesi’nde karada gerçekleştirilebilirdi.

Bu nedenle, bu alanlarda tamponlama hem Rusya hem de Batı Avrupa için bir zorunluluktu. Bulgaristan da dahil olmak üzere bu tampon devletler rollerine o kadar alışkınlar ki, 21. yüzyılda tamponlamalarını açıkça satmaya ve ticaret yapmaya başladılar, bu kez ABD ve NATO ile birlikte. Fakat yeni çatışma teknolojileri, çeşitli vektörleri ve yepyeni silahları - hipersonik olmaları nedeniyle artık gereksiz değiller.

Mevcut tampon bölgelerde iklim koşullarının ve tarımsal kültürlerin Rusya topraklarından daha verimli ve tahıl ambarı olmaları dikkat çekicidir.

Ancak bu faktör artık çalışmıyor. Rusya kendi kendine yeterliliğe ve yabancı tahıllara ihtiyaç duymuyor. İklim değişikliğinin nasıl işleyeceği henüz belli değil, ancak Avrasya'nın Avrupa, Amerika ve Asya'dan en az etkileneceği tahmin ediliyor.

Diğer bir faktör kaynak geçişidir.

Yirminci yüzyılda, Rusya'dan Batı'ya, Ukrayna, Belarus ve Polonya üzerinden hidrokarbonların karadan boru hattı geçişi uygulaması kuruldu. Buna göre, tampon devletlerde üçüncü bir ayrıcalık ortaya çıkmıştır - ki bu ülkeler - önce Ukrayna ve Bulgaristan ile birlikte - ticaret yapmaya ve şantaj yapmaya başladılar. Onlar kendilerini kazıyorlardı.

Artık transit ülke olarak Rusya tarafından ihtiyaç duyulmuyor. Batıda da, onlara yağmalandıkları ve pazar ve demografik olarak tükenmiş oldukları için ihtiyaç duyulmuyor.

Ayrıca, Batı’nın Rusya’ya karşı bir saldırısı olursa, İskenderler veya Karadeniz Bastiyonları tarafından 5 dakika içinde imha edilecek.

Rusya artık tampon devletlere veya Batı Avrupa’ya genişlemekle ilgilenmiyor. Jeopolitik sınırları Pasifik ve Kuzey Kutbu'na taşındı. Akdeniz'de Suriye'deki ABD, İngiltere ve İsrail'in Rus karşıtı projesini söndürdüler.

Yeni öfkeleri yatıştırmak için, Rusya tüm bölgeleri kapsayan radarlar, hipersonik silahlar, yeni denizaltılar, Kalibre ve İskender kompleksleri üretmeye başladı. Orta şiddette bir savaşı kazanabilecek ya da alarm verecek ve Rusya’nın yarısına bir orduyu dağıtacak ortalama bir şarta yerleştirme metodolojisi çözüldü. Arktik özel kuvvetleri vb. De ortaya çıktı.

Hidrokarbonlar artık kara yoluyla değil, deniz yoluyla veya sıvılaştırılmış gaz olarak taşınmaktadır.

Ayrıca, Rusya'nın enerji kaynaklarının en yeni müşterisi olan Çin, hızla bir askeri ittifak kurdukları ortaya çıktı. Ve diğer müttefikler farklı. Türkiye ve Suriye - Çanakkale ve Akdeniz, İran ve yine Suriye'nin kontrolü için - ön Asya, Çin, Moğolistan, Özbekistan, Kazakistan ile birlikte - Avrasya, Güney Kore ve Almanya'daki meslektaşları olarak - teknoloji ortakları olarak.

Ne yazık ki bu listede şu ana kadar arabellek dahil ülke yok. ve Bulgaristan. Hareket artık basit - "Rusya ile çalışmak istiyorsanız - hoş geldiniz, istemiyorsanız - işiniz."

Batı'da bir başka önemli faktör daha eklenmeli. Putin'le savaş, iki yıl süren iki projede 150 yıllık savaşın bir devamı - Batı ve Doğu.

Doğu, Putin tarafından gittikçe daha fazla kişileştiriliyor. Bu sözde muhafazakar proje - geleneksel dinler, geleneksel ahlaki değerler, aile, çocuklar, ülkeye sevgi, vb.

Batı projesi, tek bir küresel hükümetin altında liberalizm olarak adlandırılan, tek bir finans merkezi olan, insanın genetik modifikasyonuyla işlevsel kastların bölünmesiyle bir insan karınca yuvası. seçkinler, eşcinsellik, pedofili, DNA modifikasyonu. Teknolojiler bilinmektedir.

Buna, şu anda Putin'in Rusya'sının bünyesinde barındıran geleneksel Avrasya muhafazakar projesinde karşı çıkıyor. Diğerleri şimdilik korkuyor. Ancak bu projenin çok güçlü bir geçmişi var. Bunlar genetik olarak tasarlanmış, insan davranışı için programlar, hala kötü olan bir dünyada binlerce yıldır hayatta kaldığı için, ama en iyisi, onun içinde bile, azami "paranın her zaman para kazanması". Jeopolitik daha önemlidir.

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<12345678910111213141516171819202122232425262728293031>>>