C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   29 Eylül 2020, Salı
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 72
Dün 113
Toplam Ziyaretçi 214164

 Jeopolitiği - Gaz, Petrol, Borular ve Füzeler

03,2019

 

 

2004'ün başlarında, "küçük ve orta ölçekli füzeler" i analiz etmeye başladım, i. Gorbachev ve Reagan tarafından Aralık 1987'de imzalanan ABD-SSCB anlaşmasından yasaklanan 500 ila 5500 km menzilli füze.

1980'lerde, o zamanlar Batı Almanya'daki Missing Pers II II füzelerinin ilk şekliyle yorumladım.

Varşova Paktı gibi hala GDR da vardı.

SSCB'nin 300.000 askerden oluşan büyük bir Batı grubu ve Şeytan ve Stielet ile kıtalararası füzelere üstünlüğü vardı.

Bununla birlikte, SSCB'de kaygılanma nedenleri makul idi - ABD, Batı Avrupa'da 7-8 dakika Moskova'ya ulaşabilecek hızlı büyüyen Pershing-II orta füzelerini getirdi.

Küresel stratejik düzeyde, Amerikalılar Trident III kıtalararası füzelerini ilk kez başlatsalar bile, SSCB üstün ABD ve füze saldırıları düzenledi.

Ancak, küçük ve orta ölçekli füzeler için ABD, ilk hızlı darbenin bir silahı olarak, SSCB yakınında, Avrupa'da Pershing-II'yi kullandı. Ve SSCB'nin Birleşik Devletler yakınında böyle bir roketi yoktu. Basit ve net.

Müzakereler başladı ve Aralık 1987'de Gorbaçov ve Reagan SMD İmha Sözleşmesini imzaladılar. Ancak Gorbaçov, antlaşma kapsamına girmeyen eşsiz Sovyet Sovyet füzelerini imha etti. Çok büyük bir hataydı.

2004’ten bu yana, belki de dünyadaki tek analist olarak, Rusya’nın “yeni bir silah ve teknoloji kuşağı oluşturmak için atılımlara ihtiyaç duyduğunu” söylediğine dikkat çekti.

Bu, füze savunmasının başlamasına cevap olarak geldi - PRO, ABD'den Avrupa'ya, Pershing-II senaryosunun tekrarı.

Washington’da, “ayrıcalık” ve “liderlik” yüzünden çok fazla kör oldular, Putin’in sözlerini görmezden geldiler. Rusya'nın her an parçalanacağını ve Batı'nın Rus petrol, doğal gaz ve diğer doğal kaynakları yakalayacağını düşünüyorlardı.

Ama Sovyet askeri sanayinin başarıları dayalı Rus askeri-endüstriyel kompleks, bağırsakları karıştı yetenekleri ve doktrinleri bir revizyon başladı. Sessiz, algılanamaz, gizli. insanlık gelişimi ve silahlanmaya sadece nükleer füze cephaneliği tarihinde görülmemiş kadar sadece yaklaşık 15 yıl ulaşmak için.

Rus ordusunun genel kadrosunda, yalnızca 15 yıl içinde sadece orta ve küçük füzeler için değil, Batı'nın tamamını şaşırtan bir değişken seçtiler. Çünkü Rusya, bu antlaşmayı bozmadan, aşırı silahlanma üzerine yoğunlaşıyor.

Öyleyse, 1 Mart 2018'de dünya, ABD’nin Bush Jr.’la yapılan 2002 Füze Savunma Antlaşması’ndan çıkmasına cevaben tamamen yeni fiziksel prensiplere dayanan yeni silah sistemleri hakkında Putin’den öğrendi.

Moskova'nın tepkisi gerçekten hipersonikti:

 • "Kidjal" - 10 maa ile (12.000 km / s'in üzerinde) uçan ve hem kara hem de deniz hedeflerini yok edebilen hipersonik bir hava kanadı roketi;
 • "Avangard" - 20.000 milde (25.000 km / s) uçan ve 300 kilometreden fazla nükleer yük taşıyan kıtalararası balistik füzeler için manevra yapan bir hiper ses savaş bloğu;
 • "Poseidon" - sınırsız aralığı ile otonom nükleer denizaltı torpido, 200 km / s hızına kadar 1000 m derine ilerler. patlatma, yüzlerce kilometre derinliğinde ABD'nin tüm doğu ve batı kıyılarını yok edecek 30 metrenin üzerinde bir tsunamiye neden olur;
 • . "Thunderbird" - 500 km / saat hızla uçar nükleer motoru ile bir füzesi, süresiz havada kalmak ve sınırsız yelpazesine sahiptir Can;
 • "Sarmath" - istediği gibi uçabilecek yeni kıtalararası balistik füze (eski Şeytan'ın yerine) - ve Güney Kutbu'ndan geçip, tüm gezegende ne istiyorsa yap, imkansız olmayan bir yörüngeye saldır. kesişme, hipersonik nükleer savaş bloklarını taşıyor.

Amerikalılar tipik bir şekilde cevap verdi - böyle bir şey yok, bunlar çoklu filmler.

Provokasyonlar, MH17’nin Ukrayna’ya devirmesiyle başladı, Kırım’daki suçlarla birlikte İngiltere’de bir Skripal oldu. En kötüsüne ulaşmak için ... ABD versiyonu için - Orta ve Küçük Füze Antlaşmasından Trump'ın gelmesi. Belki Trump ve canlı daha 80'lerin zaman ya emperyal onları seraplar onun danışmanı John Bolton tamamen fikir değiştirdiler ve Antlaşması RSMD gibi yeniden müzakere etmek umuduyla çıktı adres:

 • Rusya'nın bunun doğru olmadığını ispatlamasına rağmen Rusya'yı anlaşmayı ihlal etmekle suçlamak;
 • PCMC'den çekilmek;
 • Biraz bekleyip iletişim Ancak sözleşme Çin'i içerecek yeni sözleşme imzalamadan ima Rusya "ihlalleri" "affet" önemli ve gereklidir;
 • Yeni Trump sözleşmesini Beyaz Saray'daki "yuvarlak güzel odasında" imzalamak;
 • Rusya’yı Çin’i katılmaya ikna etmeye zorlamak.

Neden çin? Çünkü Çin silah endüstrisinde de ilerlemiş ve 500 ila 5500 km'lik orta menzilli füzelerin nükleer cephanesi Japonya, Güney Kore ve Guam'daki Amerikan üslerini hedef alıyor.

Fakat ABD numarası bu sefer hem "giriş" hem de "çıkış" üzerine geçmedi.

2 Şubat 2019'da, hipersonik prelüdün ardından Putin aksanı verdi ve Orta ve Küçük Füze Antlaşması'ndan çıktı. Bu gün yıllar sonra, Rusya'nın Avrasya Savaşı’nda ABD’yi mağlup ettiği gün olarak hatırlanacak. Avrupa ve Asya, Lizbon'dan Vladivostok'a ve Hindistan'da Murmansk'tan Mumbai'ye.

onun PRO-rampalarını MK-41 seyir füzeleri ve daha özelliklerine sahip Romanya ve Polonya uçağı çekilme ABD'ye nota göründü Eş zamanlı olarak Putin füzelerin ABD ile herhangi müzakerelere son emretti.

Ve üçüncüsü, 20 Şubat adresindeki Putin, ABD bu füzeleri dağıtmazsa Rusya'nın Avrupa'da yeni orta füze sahibi olmayacağını açıkladı.

Yine de Trump'ın kapısını terk etti. Ve yine bir kez daha, Rusya sadece egemen olabilirdi.

Rusya Neden Kazandı? Çünkü şimdi Gorbaçov'un neden olduğu küçük ve orta füzelerdeki deliği dolduracak. 5500 km. Kaliningrad'da dağıtım üzerine, örneğin, NATO ve Rusya arasındaki askeri çatışma NATO tamamen tahrip edilecek ve hiçbir anti-füze sistemi ona yardımcı olmaz.

Dahası, Kaliningrad'ın etrafına 5500 km yarıçapı olan bir daire çizilirse, her bir ülkeyi Avrupa Paktından ve NATO’daki tüm ülkelerden, ayrıca Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan geçirdiğini göreceğiz.

Ve orta büyüklükte bir hipersonik kanat roketinin geliştirilmesi yeni bir şeydir - NATO'nun birkaç dakika içinde - birkaç saniye içinde - şimdi birkaç dakika boyunca yıkımını azaltacaktır.

Ve bir başka çok önemli şey.

PCMC Antlaşması’nın kısıtlamaları olmadan, Rusya yalnızca eski NATO’yu etkisiz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda Avrupa’yı güvenlik sisteminde de kapsar. Bu henüz Avrupalılar tarafından gerçekleştirilmedi. Ancak yakında gerçekleşecek ve ABD'den bağımsızlıklarını koruyan Rusya ve Çin ile iyi ilişkilerini takdir etmeyi öğrenecekler. Avrupa - Rusya nükleer şemsiyesi altında ve "Bir Kuşak, Bir Kez" ile Çin'e bağlanmış - gerçekten gelecekle ilgili bir vizyon.

Okyanusun diğer tarafında, yavaş yavaş uygarlık ve tarihin ön saflarında kalacak olan eski İngiliz kolonisi olan ABD var.

Bütün bunlar 15 yıl önce, modern jeopolitinin en önemli parçası olan mat, prima facie nükleer-nükleer temasıyla başladı.

Bu yüzden yazdım ki jeopolitik gaz, petrol, boru ve füzedir. Umarım bu gerçek Batı’nın kuruluşuna gelir.

Çünkü aksi takdirde, Rab’nin bizi neden yarattığını uzun süre unuttuğunu ve deneyi tekrarlamak niyetinde olmadığını tekrar yazmam gerekecek.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bir banka, bir dolar, bir lider - Vanguard, bir neo-faşizm sermayesi

03,2019

 

 

Zaten 1980'lerin başlarında, belki de dünyada ilklerden biri olarak, çok uluslu veya ulus ötesi şirketlerin sözde birleşme sürecini analiz etmeye başladım, yani. Pax Americana kazananlarının ve daha sonra bir bankaya dayanan “yeni dünya düzeni” nin evrimi, ABD Federal Rezerv Baskı Birimi, bir para birimi - ABD doları, bir lider - Vanguard hiper ortaklığı ve yeni bir sözde. neofaşizm.

Aslında, bu cümleyi bitirebilirim çünkü diğer iktisatçılar tarafından yazılmış binlerce sayfa yerine konsantre bütün gerçeği içeriyor - modern neo-liberal kapitalizmin bir hiper kooperasyonda ortaya çıkmasını gizleyen çeşitli nobel ödülleri ile süslendikleri analizler ve saçmalıklar - Öncü ve özgür rekabet mitlerini haklı çıkarmak, serbest piyasa, serbest seçim, ancak gerçeklikle ilgisi yok.

Bu nedir? Çok karmaşık değil ...

... En büyük finansal şirketler aşağıdaki dört ahtapottan biri tarafından tamamen kontrol edilir:

 • Vanguard;
 • Fidelity;
 • BlackRock;
 • Devlet Sträet.

Hepsi birbirine ait, ancak stok paketlerinin bakiyesi analiz edilirse, Vanguard'ın aslında tüm bu ortakları veya rakipleri kontrol ettiği açık olacaktır.

Böylece dünya, Vanguard mega şirketinin 6 trilyon dolarlık varlığın kontrolü altında olduğu dört şirket tarafından yönetiliyor (18 Ekim 2018).

Bu Köfte'nin kurucusu 16 Ocak'ta bu dünyadan ayrıldı. Adı John Bogel'di. Ve sadece muazzam suçlarıyla değil, aynı zamanda "her şeyden önce, tüm şapka ve sığırsız" sözleriyle de tarihte kalacaktır. "her şey sadece şapka, ama inek yok". Bu, kapitalizmin çok özel bir değerlendirmesi - her şey aldatıcı ve yanlış bir üst yapıdır ve üs eksiktir.

Yani dünyanın en tehlikeli sembiyozu olan Federal Reserve sistemi - ABD'nin sahip olduğu banka ve CIA - yani Orta Doğu ve Basra Körfezi'nde ve şimdi de Venezüella'da bugüne kadar doların petrol ve doğal gazının kontrolü ve değerlenmesi savaşları ile bankanın tüm dünyadaki dolarlarının ana silahlı “kurucusu”.

FFC'nin CIA'daki ana ortağı, Bush - Senior ve son ölümünden sonra Dick Cheney ve Avanguard'dı.

Bu, Moskova ve Pekin'de çoktan anlaşılmalıdır - dolardan ve şirketlerden kurtulana kadar Rusya’nın ABD’ye bir enerji eki ve doların finansal bir kolonisi olacak ve Çin’in büyük bir ABD üretim atölyesi ve yeşilin geri dönüştürücüsü olarak sömürüleceği anlaşıldı. kâğıt, yani. İki büyük devletin, yabancı şirketlerin yabancı oyunda yabancı kurallar oynayacağı konusunda.

Davos'taki son forumda "insanlığın yararına hizmetlerini" tekrar tartışmak için toplananlardı.

Son veriler dehşet verici ve Babil borç sisteminin insan borcunu 244 trilyon dolar düşürdüğünü gösteriyor. Gezegenin brüt ürününün yüzde 318'i ve dünyadaki insanların yüzde 48'i günde 5.50 dolardan az yaşarken, en zengin 6 trilyoner dünyanın en fakirlerinin yüzde 50'sine sahip.

Peki, bu saçmalık nasıl devam edebilir?

Süper bombalar en fakir olanları çalar ve doğadan çalmak zorunda kalırlar. Sonuç, dünya tarihindeki en yıkıcı felaket.

50 yıldır bu saçmalığa yorum yapıyorum. Liberal veya neoliberal kapitalizm veya küreselleşme olarak adlandırıldı. Ama aslında saçma bir sistem, sistemik bir saçma veya saçma bir sistemdir.

En doğru olanı, insan Dünya ile bağdaşmaz hale geldiğinde gezegeni ekolojik yıkıma götüren bir saçmalık sistemidir.

Bu isyan yüzünden, devrim bu saçma sisteme karşı.

Bu yüzden Fransa'da "sarı yelekler" - Fransızların sisteme karşı bir devrimi mi yoksa halka karşı bir karşı sistem mi olması artık önemli değil. Her iki durumda da sistem düşmandır.

Bu sistem artık var olamaz. Onun ölümcül acısını gözlemliyoruz. Başka bir sistem karşıtı devrim başladı.

Bu, tüm gezegende görkemli bir savaş. Böyle bir şey olmadı.

Sermayenin küreselleşmesi tüm dünyayı kapsıyordu. Bu nedenle, kriz gezegendir. Ve devrim küresel olacak. Bize karşı korkudan felce uğrayan bir rakip - panik, hayvan. Kim hakim olacak belli değil. Düello devasa, tarihi, kozmik. İşler o kadar karmaşık değil.

Kapitalizm, sıfatlar önüne veya arkasına koyduğu her şey, her zaman her şeyi soymaya gelir. Mülkünüzü, vergilerinizi, haklarınızı, özgürlüğünüzü, tarihinizi, eğitiminizi ve sağlığınızı çaldı. Hiçbir şey ve hiç kimse zaptedilemez kalacak. Umut etmeyin.

Zaten anladınız - Bulgaristan sistemdeki en soyulmuş ve tahrip olmuş Avrupa ülkesidir.

"Başarılı" kapitalist devletlerin topraklarının her biri soyulmuş olanların kan ve altınlarıyla doludur. Kapitalizm veya diğer ülkeleri soymak veya onların toplumlarını soymak. Ama her zaman soymaya gelir. Bu sistem böyledir. Bu onun 18. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar olan yasasıdır.

Son yüzyıllar boyunca hiçbir şey esasen değişmiyor. Kapitalizmin özü soygun olmaya devam ediyor. Çatışma çözülmedi ve gezegendeki yaşamın korunması ile uzlaşmaz bir çelişki yarattı.

Günümüzün korkunç gerçeği böyle.

İnsanoğlu, tüm parametrelerindeki gelişiminin sonuna geldi. Adam sistemden bir hayvana ve aşırı şişkinliğe dönüştürüldü.

Bu faşizmdir. Yeni koşullar altında - neo-faşizm. Gereksiz 6 milyar insanı yok et.

Kapitalizm, her ne ise, kendi bağırsaklarını katlayan ve asla dökülmeyen, midesi gevşek bir köpekbalığı gibidir. Bu bir metafor değil. Yeni küresel faşizmin yasası budur. Çünkü yeni faşizm, finansal sermayenin en ilkel ve açgözlü unsurlarının açık bir terörist diktatörlüğüdür.

Faşizm, finansal sermayenin kendisinin gücüdür. Bu formül 80 yıl önceydi ve hiçbir şey değişmedi.

Neo-faşizmin amacı ve amacı, ne pahasına olursa olsun ABD ve Batı'nın parazitizminin gücünü ele geçirmek. Bu nedenle farklı taklit edebilir - milliyetçilik, yurtseverlik, demokrasi, liberalizm, çokkültürlülük üzerine yapılabilir. Farklı biçimler almak.

Gerekirse, faşizm, faşizm karşıtı olarak bile içeriğini kaybetmeden maskelenebilir. Taklit özüdür.

İnsani gelişme döngüsü bu canavarı reddetti.

Kapitalizm bitti.

Yeni dünyanın parametrelerini belirleyen bu küresel ekonomik savaşın derinliklerinde, dünyanın arka sahnelerinin (mafya) kapitalizm tarihindeki en büyük manevrasını yapıyor olması - Batı sermayesinin süper derişimi, Batılı şirketler üstündeki, Vanguard, StateStreet’in üstesinden geliyor. BlackRock, arkasında Bush klanı olabilir - Cheney, Rockefeller ve Rothschild. "Muhtemelen," çünkü şu anda kimse öyle olup olmadığını söyleyemez.

Ancak, bilinenlere dayanarak, Batı’yı kurtarmak için küresel sermayeyi yoğunlaştırmaya çalışan bu üç mega şirketin arkasında modern “liberal Batı sisteminin” üç ana kaynağı olduğu varsayılabilir: uyuşturucular - silahlar, petrol, Altın ve şu anda hiç kimsenin çözemediği varlıklar, spekülasyon ve sahtekarlık üzerine sürekli bir sızıntı oluyor.

Bu aynı zamanda Vanguard şirketlerinde, Çin'e karşı, daha önce görülmemiş bir sermaye yoğunluğu ile Batı'nın Doğu'ya karşı yeni cephesidir. Kıt ya da gizli bilgilere rağmen, bunun Batı'nın Doğu'ya karşı ekonomik küresel savaşının son aşaması olduğu varsayılabilir.

Bu, Trump’ın AB’den, Çin’den, vb. Trump haklı, ABD'nin yılda 800 milyar dolarlık bir ticaret açığı olduğunu ve görev ve kısıtlamalar getirmeye zorlandığını söylüyor. Fakat ona yardım etmeyecekler. Çünkü sebep başka yerde. Trump görünüşte, nedenin gerçek bir ekonominin eksikliği olduğunu ve bu ekonomik eğilimin orta vadede devam etmesi durumunda ABD ekonomisinin devam etmesinin ya da geriye kalanının öleceğini anlamış değil.

Elbette, artan ticaret açığı ABD imalat sektöründe düşüşe yol açıyor. Bu yüzden tarife çığlıkları ve ticaret kısıtlamaları büyümeye devam edecek. Aslında, ABD kendini izole etmeye devam edecek.

Trump, 1970-1980 yılları arasında, küreselleşme çağında ülkeden kaçan prodüksiyonları ve işleri ABD'ye geri getirmek istiyor.

Bütün bunlar, bahsettiğim gibi, Vanguard, State Street, BlackRock ve Fidelity mega şirketlerinin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan ulusötesi şirketlerin gelişimi ile ilgilidir.

Ana sonuç, dünyadaki en büyük bankalar olan modern kapitalizm tarihindeki en büyük piramidin olduğu - Amerika Merkez Bankası, JP Morgan, Citi Grubu, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley tarafından kontrol ediliyor. Öncü Grubu.

Bu bankalar ve şirketler için ABD Federal Reserve, savaşlar sırasında ABD kapitalizmini kurtarmak için para istedikleri kadar baskı yapıyor. Sonuncusu Suriye ve Ukrayna'da.

Suriye'de savaş başladığında, bir İslam devletinin harekete geçmesi ve Ukrayna ve Yunanistan'daki olaylar, bu ve diğer birçok sürecin stratejik ve operasyonel yönetiminin tamamen Obama veya Dışişleri Bakanlığı tarafından değil, başka bir şey tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Uzun yıllardır kulis oligarşik bir finans endüstrisi merkezi, küreselleşmenin beyni ve 1990'ların başında kıdemli olan George Bush'un bahsettiği “yeni dünya düzeni” ni kuran bilinmeyen bir süper şirket olan “Doktor Zlo” olarak adlandırılan ler. Bu tesadüf değil.

Çünkü bu küresel merkez, 1970'li yıllardan beri Bush klanının çevresinde ve simbiyozunun ABD, İsrail ve İngiltere'nin Siyonist-finansal gruplaması ve Hitlerite Almanya'nın mirasıyla kurulduğundan beri kuruldu.

Aynı zamanda, 1975 yılında John Bogl tarafından kurulan Malvern (Pennsylvania) 'da bulunan ve son zamanlarda ölümleri bildirilen Bush ve CIA'nın "ön" figürü olan Vanguard Group hakkında.

Vanguard Group, JP Morgan Chase, Halliburton Şehir Grubu, Fidelity, Monsanto, Microsoft, BlackRock, NY Bankası, Mellon, Wells Fargo, Goldman, Alcon, Altria, AT ve T, Boeing, Coca-Cola, Dupont'un bulunduğu en büyük finansal ahtapottur. , Exxon Mobil, General Electric - Genel Motorlar, Hewlett-Packard, Verizon, Wal-Mart, Time Warner, Pfizer, Vivacom News Corp, CBS, NBC ve onlarca yüzlerce şirket, bir yuvaya karışmış holding şirketleri küresel süper toksoid - Vanguard.

Bu büyük finansal şirketler tamamen kontrol altındadır - kurumsal ya da hisse senetleri, tüm karar alma süreçlerinde yer alan dört şirketin özünün - Vanguard, Fidelity, BlackRock ve State Street'ten ayrılabileceği hissedarlar tarafından kontrol edilir.

Daha derine inersek, bu ahtapotun dibinde, ölen Bush-Senior, Dick Cheney ve 11 Eylül 2001'den önce bile, küresel Kapitalizmin paralel bir çağdaş kapitalizm yapısı kurmaya başlayan diğer kişilikleri göreceğiz.

Vanguard'ın kurucusu John Bogl, Blair Academy Mütevelli Heyeti Konseyi, Yale Yönetim Okulu, Mütevelli Heyeti'nin Ulusal Anayasa Konseyi (NCC), ABD, Philadelphia'daki birkaç sözcüğü. 1999 - 2007 yılları arasında Cumhurbaşkanı George Bush’a emekli olduktan sonra Fon Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Bu, yalnızca Tanrı için değil, her şeyden önce Bush klanı ve gri kardinal Dick Cheney, Vanguard Group ve Halliburton'un sahipleri ve ideologları için insanlar hakkında.

Halliburton'un merkezi Houston (Texas) ve Dubai'de (BAE) bulunmaktadır. Halliburton'un nominal sahibi, özel KBR paralı askerlerinin eski icra kurulu başkanı David Leeser'dir. Her iki pozisyon da Dick Cheney tarafından atandı.

Vanguard, yaklaşık 2.5 trilyon dolarlık ABD yatırımına sahip, dünyanın en büyük yatırım fonudur; 1975'te bu şirket daraldı ve küresel sahneye çıktı ve en yeni sermayenin küreselleşmesinin öncüsü oldu. Bush’un etrafında toplanan ve muhtemelen Rockefeller ve Rothschild klanlarını geride bırakan bir ABD finans grubu ya da İngiltere’deki Windsorları ve Vatikan’ı John II.

Vanguard, Dışişleri Bakanlığını kontrol eden Bush Jr. ve Obama (muhtemelen Trump) da dahil olmak üzere başkanları atadı. CIA direktörleri Vanguard için de çalışıyor.

Ukrayna'ya gelince, üretimi için bir pazar olarak gören şirketler arasında, Vanguard'ın kontrolünde olan Amerikan şirketi Monsanto var. Monsanto, transgenik tohumlar için dünya pazarının yüzde 90'ını kontrol ediyor. Ukrayna'nın gezegendeki chernozem'in büyük bir bölümünü elinde bulundurduğu ve Avrupa'nın başlıca tahıl değirmeni olduğu dikkate alındığında, Monsanto, genetiği değiştirilmiş tohumlara bağımlılık iğnesine koymak istiyor.

Monsanto'nun Ukrayna'daki etkinliğinin görünür tarafının yanında, görünmez de var. 2014'ten itibaren Monsanto'nun kontrolünde olan özel askeri şirket Akademisi (eski BlackWater) Ukrayna'da da mevcut.

Başka özel şirket - KBR (Kellog Brown ve Root), bir Halliburton Cheney ve Rumsfeld ait o petrol işine Exxon Mobil ve Chevron da daimi ortaklarıyla hareket Donbass topraklarında, şeyl yatakları kullanımından kar dayanıyordu. Ve bütün bu şirketler Vanguard Empire’da.

Vanguard, son verilere göre 5,1 trilyon dolarlık varlıkları yönetiyor. Bu, aynı şapka altında aslında her ikisi de böyle boyutlarını ve varlık değerlerini, ulaşmıştır BlackRock şirketi sonra dünyada ikinci sırada yer alıyor.

Aralık 2017 itibariyle Vanguard yönetilen varlık hacminde dünya ikincisi oldu - 4700000000000 dolar ve varlıkların hacmi ikinci - 902 milyar, stok yatırım fonları kılavuz şirketlerinde konsantre.

Şirket, 90 milyondan fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının Vanguard kapsamında yaklaşık 180 Amerikan ve 210 uluslararası fon müşterisi olduğunu bildirdi.

Genel olarak, Aralık 2017'de şirketin ABD varlık pazarındaki payı, işletme yapısında sermaye yoğunlaşmasının görünmeyen bir payı olan 19 trilyon dolardan yüzde 25 civarındaydı.

Vanguard'ın yönetimi altındaki varlıklara göre, en büyük sahibi Wellington ve Vanguard olan PNC bankası, bankanın yüzde 14,28'i ile birlikte özel bir yere sahip.

PNC, en büyük ABD yatırım fonu BlackRock’ın yüzde 21’ine sahip. Diğer hissedarlar Vanguard ve Wellington'tır.

Vanguard'ın rolü o kadar önemlidir ki, sadece borsaya bir tutturucu değil, aynı zamanda Amerika'nın reformcu bir öncüsü ve dolayısıyla küresel kurumsal yönetimdir.

Bu ABD devleti değil, Amerika Birleşik Devletleri'nden daha büyük varlıkları olan bir ya da iki mega şirket, ABD mali piramidinin ve büyük bankalarının zirvesi haline geliyor.

Real Vanguard, sermayeyi tekelleştirerek her türlü rekabeti ve serbest piyasayı ortadan kaldırıyor.

2017'de, ulusal ekonomik politikanın yeni düzenlemesi, Donald Trump'ın mevcut ekonomik ve politik kararlarının bazılarında belirtilen ABD'de başladı. Prensipleri zaten bilinmektedir - ekonomik milliyetçilik ve ABD girişimcilerini vergileri azaltarak ve yüksek devlet harcamalarını koruyarak teşvik etmek. Sözde serbest piyasa yerine, aşırı yoğunlaşma, aşırı tekel, aşırı yakalama var.

Gözlerimizde yeni finansal mega kapitalizmin oluşumu, yani Soylu tabutunun içinde, Rothschild'in bugün kontrol ettiği Federal Reserve System tarafından havadan basılan trilyonlarca sahte dolar toplanıyor.

Onlar, 2001'de başlayan ve bugüne kadar devam eden enerji savaşlarının mimarı, 11 Eylül 2011, Irak ve Suriye savaşları, Arap Baharı, Kadhafi cinayeti gibi trajik olaylarda kendilerini ifade ediyorlar. Güney Akım'ın başarısızlığı, Ukrayna, Türkiye akıntısına saldırı, Venezuela ve diğerleri.

Biri Üçüncü Dünya Savaşı'nın Bush Maiden - Clinton - Obama - Trump - Cheney ve Vanguard tarafından başlatıldığını yazarsa, kesinlikle yanlış olmayacaklardır.

Veya, daha doğrusu, bir banka - bir dolar - bir öncü şef - ve bir globo-faşizm.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Direnişe 

katılın Öfkenizi düzenleyin 
Düşman sistemdir
03.2019

 

 

Fransa'da "sarı yeleğin" hareketi gittikçe daha geniş kontürler kazanıyor ve küreselleşiyor.

Bu yüzden Paris, Londra, Berlin ve Washington'daki panik muazzam ve geçmişte defalarca yaptıkları gibi kuklalar tarafından içeriden kontrol etmek veya yönlendirmek için deniyorlar. Çünkü "yelek" protestosu sistem karşıtıdır.

Sistem neoliberal kapitalizm ve küreselciliktir. Yani, bu sistematik bir çöküş içinde olan sisteme karşı yeni bir devrimdir.

"Sarı yeleği" protestosu daha radikalleşiyor ve 20. haftasına giriyor.

Onun sosyal coğrafyası da daha açık. Bu yeni biçimlerde sınıf mücadelesidir.

Protestonun sosyalleşmesi, 5 Şubat'ta 1895'te kurulan Fransız Genel Çalışma Konfederasyonu - CGT'nin ülke çapında grevine yol açtı.Bu nedenle, ilk kez "kırmızı yelek" - sendikalar, "sarı yelek" birliği sosyal eşitsizlik. Bu, Ulusal Konfederasyon Komitesi'nin "Birlikte Olmak İçin Birlikte" bildirgesinde belirtildi.

Fransa'daki işçi protestosunun konsolidasyonu, ayrılma girişimlerine rağmen başlar.

Sosyal coğrafyasına bakalım.

En başından itibaren “sarı yelekler” yabancı bayrakların altında değil, sosyal ağlarda birleşti. Bunlar Macronon hükümetinin, hayatta kalma eşiğine iten katmanlarıdır; bu, Rothschild'in ulus ötesi şirketlerine ve bankalarına Fransızlara göre daha fazla hizmet etmekle ilgilidir.

Bu "sarı" tabakalar, temel sosyal paketinden mahrum, işsiz veya geçici olarak işleyen Fransızlardır, haksız bir konumda ve sendikalara katılma hakkı yoktur. Bunlar aynı zamanda öğrenciler, emekliler, küçük işletmelerin sahipleridir. sistemin yoksulluk sınırının arkasında bıraktığı her şey. Bunlar, banliyölerde yaşayan insanlar, zenginleri zenginleştirmek için çalışma fırsatına sahip olmadan sosyal çöllere döndüler. Bunlar Macron'un attığı kırıntılara katılmıyor Fransızlar.

Bu en korunmasız sosyal tabakalar, bugüne kadar hiçbir desteğe güvenememiş ve CGT de dahil olmak üzere herhangi bir organizasyonel yapıya güven duymamışlardır.

Sendikalar, yeni protesto hareketinin şüpheyle ortaya çıkmasını memnuniyetle karşıladılar. Bu nedenle, özellikle ildeki düşük ve orta düzey sendikaların "yelekler" e yaklaşmasının nedeni budur. Yeleğin aynı mahallede yaşadığı, aynı mahrumiyete ve hükümetin aynı “reformlarına” maruz kalıyorlar ve birçok sendika üyesi izin istemeden protestocuların saflarına düştü.

Ve "kırmızı" taleplerinin - sendika ceketlerinin ve "sarıların" - aşırı toplumsal tabakaların taleplerinin yüzde 90'a denk geldiği ortaya çıktı.

Ve 4-5 Şubat'ta iki hareket ülke çapında bir greve girdi. ortak bir sosyal cephede.

Tabii ki, "seçkinler" Fransa'nın protestosuyla başa çıkmayı başardığında son geçmişi hatırladığım için durumu idealleştirmeyi düşünmüyorum.

Ancak bunlar gerçekler - protestolar daha net bir “sınıf coğrafyası” kazanıyor. Gittikçe daha fazla Fransız, sistem karşıtı bir devrimde yer alıyor. Temelde, ilk Fransız Devrimi'nden beri hiçbir şey değişmedi.

Kapitalizmin özü herhangi bir zamanda ve her yerde soyguntur. Bu bir saçmalık sistemidir.

Bu, günümüzün korkunç gerçeğidir. Bu, yeni şartlarda 6 milyar “gereksiz” insanın imhasına yol açan faşizmdir.

Hayatta kalmamız için tek şans bu insan yiyen sistemin yok edilmesi.

Fransa'daki protestonun en üretken meslekleri neler, işsizlerle birlikte - bunlar tarım işçileri. Bu meslekler, Fransa’daki her cumartesi, aynı zamanda bir iç savaş olan sınıf savaşının patlamasının yaşandığı gerçeği hakkında ne söylüyor?

Talepleri arasında:

 • gelirin adil dağılımı;
 • vergi reformu yapılması;
 • maaş artışı.

Ve bir şey daha. Paris'teki protestocuların en sık rotasına bir göz atın. Genellikle giyotinin 1789 Devrimi sırasında olduğu meşhur Dikilitaş ile Place de la Concorde'e taşınırlar.

Meydanda akan caddelerde genellikle çatışmalar yaşanır. Ayrıca ABD Büyükelçiliği ve birçok bakanlık var. Macron, bütün bir ordu olan protesto gösterisine karşı 70.000 polisi kustu. Ve Venezuela'da neler olup bittiğinden endişe ediyor?

Konsensüs Meydanı, zengin Fransızların kanişlerini yürüdükleri Elysées ve zengin Paris mahallelerine erişim sağlar.

Bu nedenle, Fransızlar artık "alternatifsiz" kelimelerine inanmıyor. Aksine, var.

İnsani gelişme döngüsü bu canavarı reddetti. Kapitalizm bitti.

2019 bu döngüyü sonunda kapatmalı. Bir alternatif var, mevcut olanı değiştirecek yeni bir sistem.

"Sarı yelekler" manifestosunu oku - sola, sağa, merkeze, yukarı ve aşağıya isteklerin bir karışımı. Ekonomi, emek, politika, vergiler, çevre ve jeopolitik alanında bu tür bir sentezi hiç okumamıştım. Çünkü, hayatımızda, asla böyle evrensel bir hedef ve özlem birliği olmamıştır.

Bu, insanların yüzde 99'unun parazitlerin yüzde 1'ine karşı birleşimidir. Başarısız olursak, Homo Sapiens'in bir tür olarak tarihi, benzeri görülmemiş bir felaketle sona erecek.

Direniş başladı ve küresel ölçekte devrimci bir aşamada. Bu kaçınılmazdır. Katılın.

Uzun yol ilk adımdan başlar. Savaştan kaçabileceklerini düşünenler yanlıştır. Çünkü önce havaalanına gitmek zorundalar.

Ben bir kasırga duygusunun destekçisi değilim. Yıllar kelimeyi konuşur. Fakat Lyon’lu gençlerin öğretilerinden biriyle sona ereceğim ve Fransa’daki ulusal grevden önce yayınladım:

"Barbar toplumlarını, ellerimizle yeni dünyayı inşa etmek için parçalayalım, onu üretenlerin karar verenler olduğu.

Devrim ve Sosyalizm Hakkında. Öfkenizi düzenleyin. "

Dikkat et 1968'den bu yana Fransa'daki protesto ile ilgili değil, 5 Şubat 2019'daki protesto ile ilgili.

Öfkenizi düzenleyin! Direnişe katıl!

Ayrıntılar için tıklayınız »


 

BULGARİSTAN VATANDAŞLIK İŞLEMLERİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

106
SHARES
  
 

Bulgaristan Adalet Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada vatandaşlık işlemleri için evrak teslimi ve mülakatların önceden elektronik kayıt yaptırma şartı getirildiği duyuruldu.

2 Ocak’tan geçerli olmak üzere Bulgaristan vatandaşı olmak isteyenler veya vatandaşlığını değiştirme arzusunda olanlar kendileri belirlediği tarihte ve önceden elektronik kayıt yaptırarak Bulgaristan Vatandaşlığı Dairesinde (дирекция “Българско гражданство”) gerekli evrak teslimatını ve mülakatı gerçekleştirebilecekler.

Bulgaristan vatandaşlığı almak için aday olanların dilekçeyi verdikleri günde evrakları tam ise vatandaşlık mülakatınında aynı gün gerçekleştirileceği belirtildi. Böylelikle daha önce her iki işlemin farklı tarihlerde gerçekleştirilmesinin önüne geçilmiş olacak ve zamandan yaklaşık olarak 1 yıl tasarruf edilmiş olacağı belirtildi.

Mülakat sonrası 14 gün içerisinde bilirkişi tarafından sunulan evrakların uyumlu olup olmadıkları kontrol edileceği ifade edildi. Olası eksiklikler tespit edildiğinde, başvuruda bulunan kişiye otomatik haber verme sistemiyle bilgilendirileceği ve gerekli eksikleri tamamlaması için 2 aylık süre tanınacağı duyuruldu.

Belirlenen süre içerisinde gerekli eksiklikler tamamlanmadığında Adalet Bakanının emriyle müracat eden kişinin işlemleri durdurulacaktır.

Adaylara daha önce sunulması gerekli olan Bulgaristan’da ikametgah izni, sigorta belgesi gibi belgelerin gerekmeyeceği görevliler tarafından sistemden otomatik olarak tespit edilecekleri açıklandı.

Ayrıca yapılan açıklamada 1 Ocak 2019 tarihine kadar Bulgaristan vatandaşı olmak, eskiden var olan vatandaşlığını geri almak veya vatandaşlığından vazgeçmek için gerekli müracatı yapmış olupta işlemleri bitmemiş olanların işlemleri yeni uygulamaya tabi olmayacakları vurgulandı.

Bakış.bg

UYARI: Yayınlanan haber, yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi haber, yazı ve fotoğraflar özel izin alınmadan kullanılamaz.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 2019'un başında, küresel resimde sadece bir şey var - Armageddon, büyük savaş programa göre.

İtiraz edeceklerdir: Ne yazdığınız, yeni bir büyük savaş açıklanmadı.

Cevap veriyorum: Aslında, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, resmi olarak hiçbir savaş açıklanmadı. Yok.

Ve ilk olarak, her şey net değildi, ancak Sırp milliyetçi Gavrilo Pripsip'in Avusturya-Macaristan tacı varisi Franz Ferdinand'ı vurup ilk büyük katliamı başlattığı ve bunun ardından Sırbistan ve Rusya'nın ardındaki Avusturya, Rusya'nın ardında olduğu sanılıyordu. Sırbistan, Almanya vs. Rusya ve Fransa vb.

İkinci Dünya Savaşı açıklanmadı ve bu bir başlangıç ​​değil. Bazıları için Hitler’in Avusturya’nın ekleri, Çek Cumhuriyeti’ne karşı Münih komploları, Polonya’ya Reich saldırısı veya Nazilerin SSCB’ye saldırdığı 22 Haziran 1941’di.

Bu, şu andaki Üçüncü Dünya ile (ya da Üçüncü, Soğuk olarak kabul edilirse Dördüncü). Bazıları için başlangıç ​​1991’de SSCB’nin çöküşüyle ​​oldu, diğerleri için - 11 Eylül 2001’de terör, New York’ta üçüncüsü - NATO’nun Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Yemen, Orta Asya’ya karşı savaşları.

Aslında, şu anki Büyük Savaşta, İkinci Dünya Savaşı'ndan çok daha fazla ülke yer almaktadır. Her durumda, buna melez diyorlardı, yani. farklı - finansal, ekonomik, bilgilendirici, jeopolitik, sıcak. Bu terimlerin ardında, son yüzyıllarda dünyanın en büyük reformu ve yeni jeopolitik projelerin ortaya çıkması yatmaktadır. Küresel parazitizm projesi olan Anglo-Sakson Siyonist projesi sahneden çıkıyor.

Bugün, 1980'lerde küreselleşme, liberal kapitalizm, neoliberalizm veya ulus ötesi şirketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte sadece parazitizm denilen şeyin ortaya çıkmasına dikkat çeken, Avrupa'da yaşayan son ekonomistlerden biriyim. "ABD Doları" nı dünyaya ve dünyanın neo-kolonisini yaymaya çalışan şirketler.

Bugün ise dünya oligarşisi, kleptokrasi panik içinde. Zenginlikleri havadan basılan paralarla ifade edilir. Paranın gelecekteki değeri, gelecekteki ekonomik faaliyet seviyesine bağlıdır ve bu da ekonomik faaliyeti mümkün kılan enerjiye erişime bağlıdır. Bütün bu elementlerde, oligarşi, savaşı kaybetti ve “gerçekler yok, sadece onların yorumları” sloganı altında “gerçek silah” adı verilen sloganı kullanarak bilgi alanına taşıdı. Bu aynı zamanda tüm ülkelerin nüfusunu radikal bir şekilde azaltmayı ve gelecekteki kazananları destekleyebilecek küçük bir bölümünü korumayı amaçlayan savaşın bir parçasıdır.

Bu, geçmişte gerçekleşmemiş oranlarda bir imha savaşıdır.

Egemenlik, etki alanları, kaynaklar üzerinde kontrol, ekonomi ve jeopolitik bir projenin savaşıdır.

20. yüzyılın ikinci yarısının bütün büyük çatışmalarını hatırlıyorum.

Ve tüm bunlar, hiçbir zaman, mevcut durumdan daha tehlikeli değildi.

Cepheler temiz. Bir tarafta, hayatta kalmak için yeni bir savaş başlatması gereken Batı'yı temsil eden Anglo-Sakson Siyonist triumvirate yer alıyor.

Öte yandan, düğmeyi tek bir tuşa basabilen tek ülke olan Rusya (ve Çin).

Batı asla buna razı olmayacak. Hiçbir taklit bu gerçekleri gizleyemez. Batının tüm kararları uzun zaman önce alındı. Amerika Birleşik Devletleri prensipte savaş olmadan olamaz. ABD her zaman savaştan kurtuldu. Şimdi ABD'nin tekrar bir savaşa ihtiyacı var, ancak bir gün sonra varlığını korumak için.

Bu yüzden, Rusya'ya karşı yapılan açık savaş dışlandı çünkü Ruslar ABD'yi 60 saniye boyunca imha edebildi. Bu nedenle, Rusya'ya karşı savaş Ukraynalılar, Gürcüler, Baltık, Polonyalılar, Romenler tarafından kullanılmalıdır. Hepsinden iyisi, Almanlar. Tuhaf ellerle ve kanla en kolay olanıdır.

Çin’e karşı doğrudan savaş eksik. Çünkü Amerikan küreselleşmesinde kazananların Çin olduğu ortaya çıktı. Küreselleşme nedeniyle büyük Amerikan rüyası, büyük İngiliz rüyası ve birkaç rüya daha çöktü. Aynı zamanda, büyük Çin rüyası ortaya çıktı. Ne de olsa, dünya bugünkü Çin’in “Amerikan küreselizmini yenen” sosyalist kapitalizmine ”ulaştı, çünkü“ piyasada görünmez el ”yanında, sosyal dağıtım mekanizması da var.

Bu yüzden tekrar ABD'nin komadan çıkmak için savaşa ihtiyacı olduğu sözlerine döndüm.

Ancak Rusya'ya karşı doğrudan yerel savaşları, darbeleri ve içlerinden erozyonu deneyemezler. Ama Putin onları engelliyor.

Ve Çin’e karşı da dışa doğru çalışıyorlar - askeri ve ticari ve içten - etnik.

Aynı zamanda, ABD nükleer güçlerinin Rus veya Çin’e karşı tam olarak yetersiz kalmasına rağmen, Washington nükleer bir savaşı korkutmaya devam ediyor. Blöf devasa tehlikelidir, çünkü Moskova ve Pekin'in sabrının ne kadar süreceği belli değil.

ABD’nin bu uyumsuzluğunun özünde onların sistemik krizi var. Mevcut sistemde onunla bir şey yapmak neredeyse imkansızdır.

Fakat Batı'nın iflasından kim sorumlu olmalı? mücbir sebep durumu yaratmak, örneğin büyük bir savaş. Kime karşı? Rusya ve Çin’e karşı, İran’a karşı değil - DPRK’ya bile.

Bu yüzden şu anki ABD Başkanı Donald Trump'a ulaştık. Belki de onu Moskova ve Pekin'e karşı Plan A'yı tetiklemesini - onları korkutup atmak için atmalarını seçtiler. Ancak korkmadıkları zaman, arkasında Amerikan iflasının olduğu büyük bir askeri ihtilaf olan B Planı'nı serbest bıraktılar. Ama burada değiller.

Bu yüzden, kurs, Rusya ve Çin'i içerden yok etmeye çalışmak veya örneğin Doğu Avrupa, Orta Doğu veya Güney Çin Denizi gibi yabancı ellerle ve kanla sınırlarındaki çatışmalara girmeye çalışmaktır.

Bu anın özüdür.

Bunların hepsi, yüzlerce yıllık aldatma ve yalanlarla çelişen devasa bir tutarda birikti, artık ulusal, jeopolitik, tarihi, dini, finansal, kültürel çatışmalar artık barışçıl düzenlemelere uymuyor.

Batı sahneden çıkıyor, modeli tükeniyor.

Rusya ve Çin zıt yönde ilerliyor - dolara dolaşma ve dolardan kaçma, ekonomik ve sosyal egemenlik ve hiper-sonik silahların tanıtılması.

Bu büyük resim.

Silahlar için, Moskova en azından Amerika Birleşik Devletleri'ne eşittir ve hiperbollarda on yıllarca onları geride bırakıyor.

Ekonomide Çin, ABD’ye en az eşittir, ancak gerçek - satın alma gücü en az iki katıdır.

Batının karaya dayalı ülkeleri boğduğu için jeopolitiği artık çalışmıyor. Rusya Kuzey Deniz Yolu'nu inşa ediyor. Tersine, Birleşik Devletler ve İngiltere şimdi Hipsonik Ayı ve Ejderha ile çevrilidir.

Satranç ve mat.

Ama büyük satranç tahtasında, yazdığım gibi, satranç uzun süre oynanmaz, ancak roketler, dolarlar, internet ve aklınıza gelebilecek her şey ile her yöne ateş eder. Armageddon programa göre çalışır.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 BULGARİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

ÖNEMLİ DUYURU

Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun – Konsolosluk Hizmetleri Şubesinde 
’’Bulgaristan Vatandaşlığı’’ başvuruları ve mülakatlar için son zamanlarda oluşan yoğun taleplerden dolayı randevu uygulaması başlatılmıştır.

Başvuruda bulunmak isteyen TC vatandaşları, aşağıda belirtmiş olduğumuz Konsolosluk Hizmetleri Şubesinin, E-mail adresinden önceden mülakat ve başvurular için randevu alınması rica olunur.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

TC Vatandaşları önceden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde, zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden Konsolosluğumuz tarafından kendilerine belirtilen tarihte ve saatte başvurularını yapabilecekler.

ГЕНЕРАЛНО КОНСУЛСТВО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ИСТАНБУЛ

ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ

Във връзка с увеличения брой кандидати за „Българско гражданство”, Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул, въвежда записване на часове за провеждане на интервюта и подаване на документи.
Турските граждани желаещи да подадат документи за „Българско гражданство” могат да се свържат на посочения по долу E-mail адрес в Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул за да получат дата и час за провеждане на интервю и подаване на документи.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

Тази практика се въвежда за улеснение на гражданите.

Kaynak: Consulate General of Bulgaria – Istanbul / Генерално Консулство-Истанбул

Ayrıntılar için tıklayınız »


 50 yıllık karşı-devrim. Kare Yuvarlak Masa

01,2019

 

2019'da, 10 Kasım darbesiyle başlayan ve "yuvarlak masa" denilen yasadışı kararlarla "yasallaştırılan" Bulgaristan'da karşı devrimin başlamasından bu yana 30 yıl geçti.

Ve o zamandan beri, dairenin kare boyutunu hesaplıyoruz.

Kuklacılar bu masada "kitle ve ip" üzerine toplanmış insanlardı. Amaç ne “sosyalizmin yeniden örgütlenmesi” ne de “Bulgaristan'ın demokratikleşmesi” idi. Amaç onun imhasıydı.

Karşı devrim, siyasal sahneye “sol” ve “sağ” ayrılan tuhaf kişilikleri getirdi, bazı çoğulculukların ütopyasını yarattı, doğal politik evrimi mahvetti ve büyük bir politik tümör haline geldi.

Çoğu, onları sefil kişisel zekâlarına göre seçen “vaftizciler” tarafından kazayla itildi, böylece ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bu yeni bir köle sistemi

01,2019

 

1990'dan beri Bulgaristan'da olmak, küresel tüketimin sözde finaline doğru hareket eden medeniyetin krizinin bir parçası. Bu, insanlık tarihinin en derin ve en korkunç kriz krizidir.

Ne yapılmalı? Sebepler ve şanslar neler?

İşler her açıdan son derece tehlikelidir - küresel, bölgesel, ulusal, ideolojik, ekonomik, askeri ve dini.

Genel olarak konuşursak, küresel ekonomi şu anda "beş balina" tutuyor - petrol ve gaz ticareti, silah ticareti, ilaç ticareti, değerli metaller ve altın, fuhuş ve porno.

Bu gitarların ikisi tamamen suçlu bir karaktere sahip. Diğer üçü de büyük ölçüde suçlu.

Modern küresel ekonomi suçlu. Bağlandı ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Londra Büyük Casus Operasyonu

01,2019

 

Kesinlikle farkedilmemiş, "Rus Dezenformasyonuyla Mücadele Etmek İçin Bütünlük Girişimi" adı altında Londra'nın büyük casus ağı hakkında bilgi olacaktır.

Kasım ayının başlarında, Anonim hacker grubu, İngiliz Özel Hizmetlerinin hayalet operasyonları hakkında çok sayıda İngiliz gizli bildiri yayınladı. Theresa May hükümetinin emrinde, İngiliz özel hizmetlerinin, etki ajanlarından oluşan geniş bir yasadışı konut ağı oluşturduğunu gösteren ilk materyal parçalarını kısaca ele alacağız. Onlar, "Rus dezenformasyonuyla" mücadele etmek bahanesiyle, Londra'nın ülkelerinin iç işlerine müdahale etme görevlerini yerine getirme zorunluluğu taşıyorlar.

Yerel politikacılar, askeri, bilim adamları ve gazeteciler olan İngiliz ajanları, bu saldırılara ilişkin kanıtlar bulmak zorunda ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Hastalığın Aşamaları ve Belirtileri

01,2019

 

Lyme hastalığı kene ısırığı ile bakteriyel bulaşıcı bir hastalıktır.

Bunun nedeni, bazı keneler ve memeliler içeren karmaşık bir döngüye sahip olan Borelia burgdorferi bakterileridir. İnsanlar, enfekte bir kene tarafından ısırılırsa enfekte olurlar.

Enfeksiyonun taşıyıcıları bazı kemirgenler, geyikler, köpekler, atlar, inekler ve diğerleridir. Keneler, enfekte bir hayvandan kan emilerek boriyallerle enfekte edilir ve ısırılarak enfeksiyonu insana taşıyabilir. Onu kendi yavrularına iletiyorlar. Hastalık, Bulgaristan dahil ABD, Asya, Avustralya ve Avrupa'da da yayıldı. Ciddi bir enfeksiyon ve ticker rezervuarı başıboş köpeklerdir.

Her parazit enfekte olmaz ve her ısırık hastalığa neden olmaz. Boreli transfer etmek 24 saatten fazla sürüyor ..

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<12345678910111213141516171819202122232425262728293031>>>