C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   4 Nisan 2020, Cumartesi
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün 62
Dün 67
Toplam Ziyaretçi 199521

 

BULGARİSTAN VATANDAŞLIK İŞLEMLERİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

106
SHARES
  
 

Bulgaristan Adalet Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada vatandaşlık işlemleri için evrak teslimi ve mülakatların önceden elektronik kayıt yaptırma şartı getirildiği duyuruldu.

2 Ocak’tan geçerli olmak üzere Bulgaristan vatandaşı olmak isteyenler veya vatandaşlığını değiştirme arzusunda olanlar kendileri belirlediği tarihte ve önceden elektronik kayıt yaptırarak Bulgaristan Vatandaşlığı Dairesinde (дирекция “Българско гражданство”) gerekli evrak teslimatını ve mülakatı gerçekleştirebilecekler.

Bulgaristan vatandaşlığı almak için aday olanların dilekçeyi verdikleri günde evrakları tam ise vatandaşlık mülakatınında aynı gün gerçekleştirileceği belirtildi. Böylelikle daha önce her iki işlemin farklı tarihlerde gerçekleştirilmesinin önüne geçilmiş olacak ve zamandan yaklaşık olarak 1 yıl tasarruf edilmiş olacağı belirtildi.

Mülakat sonrası 14 gün içerisinde bilirkişi tarafından sunulan evrakların uyumlu olup olmadıkları kontrol edileceği ifade edildi. Olası eksiklikler tespit edildiğinde, başvuruda bulunan kişiye otomatik haber verme sistemiyle bilgilendirileceği ve gerekli eksikleri tamamlaması için 2 aylık süre tanınacağı duyuruldu.

Belirlenen süre içerisinde gerekli eksiklikler tamamlanmadığında Adalet Bakanının emriyle müracat eden kişinin işlemleri durdurulacaktır.

Adaylara daha önce sunulması gerekli olan Bulgaristan’da ikametgah izni, sigorta belgesi gibi belgelerin gerekmeyeceği görevliler tarafından sistemden otomatik olarak tespit edilecekleri açıklandı.

Ayrıca yapılan açıklamada 1 Ocak 2019 tarihine kadar Bulgaristan vatandaşı olmak, eskiden var olan vatandaşlığını geri almak veya vatandaşlığından vazgeçmek için gerekli müracatı yapmış olupta işlemleri bitmemiş olanların işlemleri yeni uygulamaya tabi olmayacakları vurgulandı.

Bakış.bg

UYARI: Yayınlanan haber, yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi haber, yazı ve fotoğraflar özel izin alınmadan kullanılamaz.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 2019'un başında, küresel resimde sadece bir şey var - Armageddon, büyük savaş programa göre.

İtiraz edeceklerdir: Ne yazdığınız, yeni bir büyük savaş açıklanmadı.

Cevap veriyorum: Aslında, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, resmi olarak hiçbir savaş açıklanmadı. Yok.

Ve ilk olarak, her şey net değildi, ancak Sırp milliyetçi Gavrilo Pripsip'in Avusturya-Macaristan tacı varisi Franz Ferdinand'ı vurup ilk büyük katliamı başlattığı ve bunun ardından Sırbistan ve Rusya'nın ardındaki Avusturya, Rusya'nın ardında olduğu sanılıyordu. Sırbistan, Almanya vs. Rusya ve Fransa vb.

İkinci Dünya Savaşı açıklanmadı ve bu bir başlangıç ​​değil. Bazıları için Hitler’in Avusturya’nın ekleri, Çek Cumhuriyeti’ne karşı Münih komploları, Polonya’ya Reich saldırısı veya Nazilerin SSCB’ye saldırdığı 22 Haziran 1941’di.

Bu, şu andaki Üçüncü Dünya ile (ya da Üçüncü, Soğuk olarak kabul edilirse Dördüncü). Bazıları için başlangıç ​​1991’de SSCB’nin çöküşüyle ​​oldu, diğerleri için - 11 Eylül 2001’de terör, New York’ta üçüncüsü - NATO’nun Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Yemen, Orta Asya’ya karşı savaşları.

Aslında, şu anki Büyük Savaşta, İkinci Dünya Savaşı'ndan çok daha fazla ülke yer almaktadır. Her durumda, buna melez diyorlardı, yani. farklı - finansal, ekonomik, bilgilendirici, jeopolitik, sıcak. Bu terimlerin ardında, son yüzyıllarda dünyanın en büyük reformu ve yeni jeopolitik projelerin ortaya çıkması yatmaktadır. Küresel parazitizm projesi olan Anglo-Sakson Siyonist projesi sahneden çıkıyor.

Bugün, 1980'lerde küreselleşme, liberal kapitalizm, neoliberalizm veya ulus ötesi şirketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte sadece parazitizm denilen şeyin ortaya çıkmasına dikkat çeken, Avrupa'da yaşayan son ekonomistlerden biriyim. "ABD Doları" nı dünyaya ve dünyanın neo-kolonisini yaymaya çalışan şirketler.

Bugün ise dünya oligarşisi, kleptokrasi panik içinde. Zenginlikleri havadan basılan paralarla ifade edilir. Paranın gelecekteki değeri, gelecekteki ekonomik faaliyet seviyesine bağlıdır ve bu da ekonomik faaliyeti mümkün kılan enerjiye erişime bağlıdır. Bütün bu elementlerde, oligarşi, savaşı kaybetti ve “gerçekler yok, sadece onların yorumları” sloganı altında “gerçek silah” adı verilen sloganı kullanarak bilgi alanına taşıdı. Bu aynı zamanda tüm ülkelerin nüfusunu radikal bir şekilde azaltmayı ve gelecekteki kazananları destekleyebilecek küçük bir bölümünü korumayı amaçlayan savaşın bir parçasıdır.

Bu, geçmişte gerçekleşmemiş oranlarda bir imha savaşıdır.

Egemenlik, etki alanları, kaynaklar üzerinde kontrol, ekonomi ve jeopolitik bir projenin savaşıdır.

20. yüzyılın ikinci yarısının bütün büyük çatışmalarını hatırlıyorum.

Ve tüm bunlar, hiçbir zaman, mevcut durumdan daha tehlikeli değildi.

Cepheler temiz. Bir tarafta, hayatta kalmak için yeni bir savaş başlatması gereken Batı'yı temsil eden Anglo-Sakson Siyonist triumvirate yer alıyor.

Öte yandan, düğmeyi tek bir tuşa basabilen tek ülke olan Rusya (ve Çin).

Batı asla buna razı olmayacak. Hiçbir taklit bu gerçekleri gizleyemez. Batının tüm kararları uzun zaman önce alındı. Amerika Birleşik Devletleri prensipte savaş olmadan olamaz. ABD her zaman savaştan kurtuldu. Şimdi ABD'nin tekrar bir savaşa ihtiyacı var, ancak bir gün sonra varlığını korumak için.

Bu yüzden, Rusya'ya karşı yapılan açık savaş dışlandı çünkü Ruslar ABD'yi 60 saniye boyunca imha edebildi. Bu nedenle, Rusya'ya karşı savaş Ukraynalılar, Gürcüler, Baltık, Polonyalılar, Romenler tarafından kullanılmalıdır. Hepsinden iyisi, Almanlar. Tuhaf ellerle ve kanla en kolay olanıdır.

Çin’e karşı doğrudan savaş eksik. Çünkü Amerikan küreselleşmesinde kazananların Çin olduğu ortaya çıktı. Küreselleşme nedeniyle büyük Amerikan rüyası, büyük İngiliz rüyası ve birkaç rüya daha çöktü. Aynı zamanda, büyük Çin rüyası ortaya çıktı. Ne de olsa, dünya bugünkü Çin’in “Amerikan küreselizmini yenen” sosyalist kapitalizmine ”ulaştı, çünkü“ piyasada görünmez el ”yanında, sosyal dağıtım mekanizması da var.

Bu yüzden tekrar ABD'nin komadan çıkmak için savaşa ihtiyacı olduğu sözlerine döndüm.

Ancak Rusya'ya karşı doğrudan yerel savaşları, darbeleri ve içlerinden erozyonu deneyemezler. Ama Putin onları engelliyor.

Ve Çin’e karşı da dışa doğru çalışıyorlar - askeri ve ticari ve içten - etnik.

Aynı zamanda, ABD nükleer güçlerinin Rus veya Çin’e karşı tam olarak yetersiz kalmasına rağmen, Washington nükleer bir savaşı korkutmaya devam ediyor. Blöf devasa tehlikelidir, çünkü Moskova ve Pekin'in sabrının ne kadar süreceği belli değil.

ABD’nin bu uyumsuzluğunun özünde onların sistemik krizi var. Mevcut sistemde onunla bir şey yapmak neredeyse imkansızdır.

Fakat Batı'nın iflasından kim sorumlu olmalı? mücbir sebep durumu yaratmak, örneğin büyük bir savaş. Kime karşı? Rusya ve Çin’e karşı, İran’a karşı değil - DPRK’ya bile.

Bu yüzden şu anki ABD Başkanı Donald Trump'a ulaştık. Belki de onu Moskova ve Pekin'e karşı Plan A'yı tetiklemesini - onları korkutup atmak için atmalarını seçtiler. Ancak korkmadıkları zaman, arkasında Amerikan iflasının olduğu büyük bir askeri ihtilaf olan B Planı'nı serbest bıraktılar. Ama burada değiller.

Bu yüzden, kurs, Rusya ve Çin'i içerden yok etmeye çalışmak veya örneğin Doğu Avrupa, Orta Doğu veya Güney Çin Denizi gibi yabancı ellerle ve kanla sınırlarındaki çatışmalara girmeye çalışmaktır.

Bu anın özüdür.

Bunların hepsi, yüzlerce yıllık aldatma ve yalanlarla çelişen devasa bir tutarda birikti, artık ulusal, jeopolitik, tarihi, dini, finansal, kültürel çatışmalar artık barışçıl düzenlemelere uymuyor.

Batı sahneden çıkıyor, modeli tükeniyor.

Rusya ve Çin zıt yönde ilerliyor - dolara dolaşma ve dolardan kaçma, ekonomik ve sosyal egemenlik ve hiper-sonik silahların tanıtılması.

Bu büyük resim.

Silahlar için, Moskova en azından Amerika Birleşik Devletleri'ne eşittir ve hiperbollarda on yıllarca onları geride bırakıyor.

Ekonomide Çin, ABD’ye en az eşittir, ancak gerçek - satın alma gücü en az iki katıdır.

Batının karaya dayalı ülkeleri boğduğu için jeopolitiği artık çalışmıyor. Rusya Kuzey Deniz Yolu'nu inşa ediyor. Tersine, Birleşik Devletler ve İngiltere şimdi Hipsonik Ayı ve Ejderha ile çevrilidir.

Satranç ve mat.

Ama büyük satranç tahtasında, yazdığım gibi, satranç uzun süre oynanmaz, ancak roketler, dolarlar, internet ve aklınıza gelebilecek her şey ile her yöne ateş eder. Armageddon programa göre çalışır.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 BULGARİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

ÖNEMLİ DUYURU

Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun – Konsolosluk Hizmetleri Şubesinde 
’’Bulgaristan Vatandaşlığı’’ başvuruları ve mülakatlar için son zamanlarda oluşan yoğun taleplerden dolayı randevu uygulaması başlatılmıştır.

Başvuruda bulunmak isteyen TC vatandaşları, aşağıda belirtmiş olduğumuz Konsolosluk Hizmetleri Şubesinin, E-mail adresinden önceden mülakat ve başvurular için randevu alınması rica olunur.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

TC Vatandaşları önceden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde, zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden Konsolosluğumuz tarafından kendilerine belirtilen tarihte ve saatte başvurularını yapabilecekler.

ГЕНЕРАЛНО КОНСУЛСТВО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ИСТАНБУЛ

ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ

Във връзка с увеличения брой кандидати за „Българско гражданство”, Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул, въвежда записване на часове за провеждане на интервюта и подаване на документи.
Турските граждани желаещи да подадат документи за „Българско гражданство” могат да се свържат на посочения по долу E-mail адрес в Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул за да получат дата и час за провеждане на интервю и подаване на документи.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

Тази практика се въвежда за улеснение на гражданите.

Kaynak: Consulate General of Bulgaria – Istanbul / Генерално Консулство-Истанбул

Ayrıntılar için tıklayınız »


 50 yıllık karşı-devrim. Kare Yuvarlak Masa

01,2019

 

2019'da, 10 Kasım darbesiyle başlayan ve "yuvarlak masa" denilen yasadışı kararlarla "yasallaştırılan" Bulgaristan'da karşı devrimin başlamasından bu yana 30 yıl geçti.

Ve o zamandan beri, dairenin kare boyutunu hesaplıyoruz.

Kuklacılar bu masada "kitle ve ip" üzerine toplanmış insanlardı. Amaç ne “sosyalizmin yeniden örgütlenmesi” ne de “Bulgaristan'ın demokratikleşmesi” idi. Amaç onun imhasıydı.

Karşı devrim, siyasal sahneye “sol” ve “sağ” ayrılan tuhaf kişilikleri getirdi, bazı çoğulculukların ütopyasını yarattı, doğal politik evrimi mahvetti ve büyük bir politik tümör haline geldi.

Çoğu, onları sefil kişisel zekâlarına göre seçen “vaftizciler” tarafından kazayla itildi, böylece ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bu yeni bir köle sistemi

01,2019

 

1990'dan beri Bulgaristan'da olmak, küresel tüketimin sözde finaline doğru hareket eden medeniyetin krizinin bir parçası. Bu, insanlık tarihinin en derin ve en korkunç kriz krizidir.

Ne yapılmalı? Sebepler ve şanslar neler?

İşler her açıdan son derece tehlikelidir - küresel, bölgesel, ulusal, ideolojik, ekonomik, askeri ve dini.

Genel olarak konuşursak, küresel ekonomi şu anda "beş balina" tutuyor - petrol ve gaz ticareti, silah ticareti, ilaç ticareti, değerli metaller ve altın, fuhuş ve porno.

Bu gitarların ikisi tamamen suçlu bir karaktere sahip. Diğer üçü de büyük ölçüde suçlu.

Modern küresel ekonomi suçlu. Bağlandı ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Londra Büyük Casus Operasyonu

01,2019

 

Kesinlikle farkedilmemiş, "Rus Dezenformasyonuyla Mücadele Etmek İçin Bütünlük Girişimi" adı altında Londra'nın büyük casus ağı hakkında bilgi olacaktır.

Kasım ayının başlarında, Anonim hacker grubu, İngiliz Özel Hizmetlerinin hayalet operasyonları hakkında çok sayıda İngiliz gizli bildiri yayınladı. Theresa May hükümetinin emrinde, İngiliz özel hizmetlerinin, etki ajanlarından oluşan geniş bir yasadışı konut ağı oluşturduğunu gösteren ilk materyal parçalarını kısaca ele alacağız. Onlar, "Rus dezenformasyonuyla" mücadele etmek bahanesiyle, Londra'nın ülkelerinin iç işlerine müdahale etme görevlerini yerine getirme zorunluluğu taşıyorlar.

Yerel politikacılar, askeri, bilim adamları ve gazeteciler olan İngiliz ajanları, bu saldırılara ilişkin kanıtlar bulmak zorunda ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Hastalığın Aşamaları ve Belirtileri

01,2019

 

Lyme hastalığı kene ısırığı ile bakteriyel bulaşıcı bir hastalıktır.

Bunun nedeni, bazı keneler ve memeliler içeren karmaşık bir döngüye sahip olan Borelia burgdorferi bakterileridir. İnsanlar, enfekte bir kene tarafından ısırılırsa enfekte olurlar.

Enfeksiyonun taşıyıcıları bazı kemirgenler, geyikler, köpekler, atlar, inekler ve diğerleridir. Keneler, enfekte bir hayvandan kan emilerek boriyallerle enfekte edilir ve ısırılarak enfeksiyonu insana taşıyabilir. Onu kendi yavrularına iletiyorlar. Hastalık, Bulgaristan dahil ABD, Asya, Avustralya ve Avrupa'da da yayıldı. Ciddi bir enfeksiyon ve ticker rezervuarı başıboş köpeklerdir.

Her parazit enfekte olmaz ve her ısırık hastalığa neden olmaz. Boreli transfer etmek 24 saatten fazla sürüyor ..

Ayrıntılar için tıklayınız »


 17 Aralık 2018'de Sergei Lavrov, Kiev'deki rejimin Yeni Yıldan önce bir savaş başlatmak istediği ve "hayal bile edemeyeceği böyle bir yanıt" alacağı konusunda uyardı.

Savaş Rusya’ya ihtiyaç duymuyor, ama bütün ilişkileri bozması, Kuzey Akım 2’yi durdurması, yeni yaptırımlar için ve Kiev’deki cuntayı kurtarması için Batı’ya ihtiyacı var.

Bu satırları 20 Aralık'ta yazdığımızda, bu olaylar hala gelecekte, ama onları okuduğunuzda, onlar zaten bir gerçeklik olabilir ...

Donetsk çevresindeki askeri durumun keskinleşmesi Kasım ayında başladı.

Kiev'deki rejim açıkça, bölgeleri ele geçirmek ve Rusya sınırını terk etmek amacıyla Mariopul ve ardından Gorlovka'nın yönüne odaklanmaya başladı.

Ukrayna savaş gemilerinin Kerç Boğazı'ndaki provokasyon bu planların bir parçasıydı.

 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Yeni yıl,Yeni umutlar,Yeni beklentiler.Yeni yılda Allah herkese gönlündekinin kat kat fazlasını vermesini dilerim.Sağlığınız başta olmak üzere mutluluğunuz,huzurunuz hiç eksilmesin.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Yeni yıl,Yeni umutlar,Yeni beklentiler.Yeni yılda Allah herkese gönlündekinin kat kat fazlasını vermesini dilerim.Sağlığınız başta olmak üzere mutluluğunuz,huzurunuz hiç eksilmesin.

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<12345678910111213141516171819202122232425262728293031>>>