C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   3 Mart 2021, Çarşamba
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 52
Dün 84
Toplam Ziyaretçi 227786

 BULGARİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

ÖNEMLİ DUYURU

Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun – Konsolosluk Hizmetleri Şubesinde 
’’Bulgaristan Vatandaşlığı’’ başvuruları ve mülakatlar için son zamanlarda oluşan yoğun taleplerden dolayı randevu uygulaması başlatılmıştır.

Başvuruda bulunmak isteyen TC vatandaşları, aşağıda belirtmiş olduğumuz Konsolosluk Hizmetleri Şubesinin, E-mail adresinden önceden mülakat ve başvurular için randevu alınması rica olunur.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

TC Vatandaşları önceden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde, zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden Konsolosluğumuz tarafından kendilerine belirtilen tarihte ve saatte başvurularını yapabilecekler.

ГЕНЕРАЛНО КОНСУЛСТВО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ИСТАНБУЛ

ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ

Във връзка с увеличения брой кандидати за „Българско гражданство”, Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул, въвежда записване на часове за провеждане на интервюта и подаване на документи.
Турските граждани желаещи да подадат документи за „Българско гражданство” могат да се свържат на посочения по долу E-mail адрес в Консулската служба към Генерално консулство на Република България в Истанбул за да получат дата и час за провеждане на интервю и подаване на документи.

E-mail: consul.istanbul@mfa.bg

Тази практика се въвежда за улеснение на гражданите.

Kaynak: Consulate General of Bulgaria – Istanbul / Генерално Консулство-Истанбул

Ayrıntılar için tıklayınız »


 50 yıllık karşı-devrim. Kare Yuvarlak Masa

01,2019

 

2019'da, 10 Kasım darbesiyle başlayan ve "yuvarlak masa" denilen yasadışı kararlarla "yasallaştırılan" Bulgaristan'da karşı devrimin başlamasından bu yana 30 yıl geçti.

Ve o zamandan beri, dairenin kare boyutunu hesaplıyoruz.

Kuklacılar bu masada "kitle ve ip" üzerine toplanmış insanlardı. Amaç ne “sosyalizmin yeniden örgütlenmesi” ne de “Bulgaristan'ın demokratikleşmesi” idi. Amaç onun imhasıydı.

Karşı devrim, siyasal sahneye “sol” ve “sağ” ayrılan tuhaf kişilikleri getirdi, bazı çoğulculukların ütopyasını yarattı, doğal politik evrimi mahvetti ve büyük bir politik tümör haline geldi.

Çoğu, onları sefil kişisel zekâlarına göre seçen “vaftizciler” tarafından kazayla itildi, böylece ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bu yeni bir köle sistemi

01,2019

 

1990'dan beri Bulgaristan'da olmak, küresel tüketimin sözde finaline doğru hareket eden medeniyetin krizinin bir parçası. Bu, insanlık tarihinin en derin ve en korkunç kriz krizidir.

Ne yapılmalı? Sebepler ve şanslar neler?

İşler her açıdan son derece tehlikelidir - küresel, bölgesel, ulusal, ideolojik, ekonomik, askeri ve dini.

Genel olarak konuşursak, küresel ekonomi şu anda "beş balina" tutuyor - petrol ve gaz ticareti, silah ticareti, ilaç ticareti, değerli metaller ve altın, fuhuş ve porno.

Bu gitarların ikisi tamamen suçlu bir karaktere sahip. Diğer üçü de büyük ölçüde suçlu.

Modern küresel ekonomi suçlu. Bağlandı ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Londra Büyük Casus Operasyonu

01,2019

 

Kesinlikle farkedilmemiş, "Rus Dezenformasyonuyla Mücadele Etmek İçin Bütünlük Girişimi" adı altında Londra'nın büyük casus ağı hakkında bilgi olacaktır.

Kasım ayının başlarında, Anonim hacker grubu, İngiliz Özel Hizmetlerinin hayalet operasyonları hakkında çok sayıda İngiliz gizli bildiri yayınladı. Theresa May hükümetinin emrinde, İngiliz özel hizmetlerinin, etki ajanlarından oluşan geniş bir yasadışı konut ağı oluşturduğunu gösteren ilk materyal parçalarını kısaca ele alacağız. Onlar, "Rus dezenformasyonuyla" mücadele etmek bahanesiyle, Londra'nın ülkelerinin iç işlerine müdahale etme görevlerini yerine getirme zorunluluğu taşıyorlar.

Yerel politikacılar, askeri, bilim adamları ve gazeteciler olan İngiliz ajanları, bu saldırılara ilişkin kanıtlar bulmak zorunda ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Hastalığın Aşamaları ve Belirtileri

01,2019

 

Lyme hastalığı kene ısırığı ile bakteriyel bulaşıcı bir hastalıktır.

Bunun nedeni, bazı keneler ve memeliler içeren karmaşık bir döngüye sahip olan Borelia burgdorferi bakterileridir. İnsanlar, enfekte bir kene tarafından ısırılırsa enfekte olurlar.

Enfeksiyonun taşıyıcıları bazı kemirgenler, geyikler, köpekler, atlar, inekler ve diğerleridir. Keneler, enfekte bir hayvandan kan emilerek boriyallerle enfekte edilir ve ısırılarak enfeksiyonu insana taşıyabilir. Onu kendi yavrularına iletiyorlar. Hastalık, Bulgaristan dahil ABD, Asya, Avustralya ve Avrupa'da da yayıldı. Ciddi bir enfeksiyon ve ticker rezervuarı başıboş köpeklerdir.

Her parazit enfekte olmaz ve her ısırık hastalığa neden olmaz. Boreli transfer etmek 24 saatten fazla sürüyor ..

Ayrıntılar için tıklayınız »


 17 Aralık 2018'de Sergei Lavrov, Kiev'deki rejimin Yeni Yıldan önce bir savaş başlatmak istediği ve "hayal bile edemeyeceği böyle bir yanıt" alacağı konusunda uyardı.

Savaş Rusya’ya ihtiyaç duymuyor, ama bütün ilişkileri bozması, Kuzey Akım 2’yi durdurması, yeni yaptırımlar için ve Kiev’deki cuntayı kurtarması için Batı’ya ihtiyacı var.

Bu satırları 20 Aralık'ta yazdığımızda, bu olaylar hala gelecekte, ama onları okuduğunuzda, onlar zaten bir gerçeklik olabilir ...

Donetsk çevresindeki askeri durumun keskinleşmesi Kasım ayında başladı.

Kiev'deki rejim açıkça, bölgeleri ele geçirmek ve Rusya sınırını terk etmek amacıyla Mariopul ve ardından Gorlovka'nın yönüne odaklanmaya başladı.

Ukrayna savaş gemilerinin Kerç Boğazı'ndaki provokasyon bu planların bir parçasıydı.

 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Yeni yıl,Yeni umutlar,Yeni beklentiler.Yeni yılda Allah herkese gönlündekinin kat kat fazlasını vermesini dilerim.Sağlığınız başta olmak üzere mutluluğunuz,huzurunuz hiç eksilmesin.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Yeni yıl,Yeni umutlar,Yeni beklentiler.Yeni yılda Allah herkese gönlündekinin kat kat fazlasını vermesini dilerim.Sağlığınız başta olmak üzere mutluluğunuz,huzurunuz hiç eksilmesin.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 TÜM KİLİKADILARIN YENİ YILINI KUTLAR SAĞLIKLI VE BOL KAZANÇ DİLERİM

Ayrıntılar için tıklayınız »


 VİNETKA SİSTEMİ DEĞİŞİYOR!!!

ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK!!!
BULGARİSTAN KARAYOLLARINDA ÜCRETLENDİRME SİSTEMİ DEĞİŞİYOR.

Yeni yol geçiş pulu (vinyet) satış sistemi, 1 Ocak 2019 itibariyle uygulamaya girecek. Sürücüler yeni dönemde geçerli olacak pulları 17 Aralık 2018'den itibaren internet üzerinden satın alabilecek.

Yeni yol geçiş pulu satış sistemi, 1 Ocak 2019 itibariyle uygulamaya girecek. Sürücüler yeni dönemde geçerli olacak pulları 17 Aralık 2018’den itibaren internet üzerinden satın alabilecek.

Devlet Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı Bulgaristan Toll Müdürlüğü Müdürü Anton Antonov, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa’ya gidiş ya da Avrupa’dan dönüş için Bulgaristan güzergahını seçecek Türk sürücülerin yol pullarını artık internet veya mobil uygulama üzerinden temin etmeleri gerektiğini bildirdi.


Yeni uygulamanın, trafikte ücretlendirme ve denetim sistemini kolaylaştırmayı amaçladığını belirten Antonov, vinyetsiz araçların denetiminin otomatik plaka okuyucu kameralar üzerinden yapılacağını kaydetti.

300’ü sabit, 105’i seyyar 405 kamera ile denetlenecek

Denetimler için 300 sabit ve 105 seyyar kamera bulunduğunu aktaran Antonov, yol geçiş pulu olmayan sürücülere aracın ağırlığına göre 35 ile 90 euro arasında ceza kesileceğini söyledi. Antonov, para cezalarının olay yerinde sadece banka kartıyla ya da sınır kapılarında nakit ödenebileceğini dile getirdi.

‘Yeni sistem sayesinde Türk sürücülerin Bulgaristan geçişlerinde daha rahat edeceklerini ümit ediyoruz’ diyen Antonov, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile ülkenin yurt dışındaki tüm konsolosluklarına çok dilli bilgilendirme broşürlerinin dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

Verilen bilgiye göre, Türk taşımacılar ve özel araç sahipleri ‘bgtoll.bg’ internet sitesinden yol geçiş pulu satın alabilecek, pulları Bulgaristan’a giriş tarihine göre aktive edebilecekler.

Elektronik vinyet satışına yarın başlanıyor

Karayolu Altyapısı Ajansı’ndan (APİ) yapılan açıklamay göre, 17 Aralık’tan (yarın) itibaren bgtoll.bg sitesi ve mobil uygulama üzerinden elektronik vinyetlerin satışına başlanacak.

Elektronik vinyetlerin fiyatları, vinyet pulu fiyatlarıyla aynı tutarda olacak. Ayrıca hafta sonu vinyeti uygulamasına başlanacak ve ücreti 10 leva olacak. Hafta sonu vinyeti otomobiller için cuma günü saat 12.00’den pazar günü saat 23.59’a kadar geçerlilik süresi bulunacak.


Kağıt vinyet uygulamasının sona erdiği 1 Ocak 2019’den sonra önceden kağıt vinyet almış sürücülerin onların geçerlilik süresi doluncaya kadar karayollarını kullanabilecek.
Bilginize..

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<123456789101112131415161718192021222324252627282930313233>>>