C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   29 Eylül 2020, Salı
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün 72
Dün 113
Toplam Ziyaretçi 214164

 * İYİ OYNADIN ÇİN .... * AMMA UNUTTUĞUN BİR SEY VAR !!!!! ALLAH...

 
*SAHNE 1 😗
Perde açılıyor: Çin hastalanıyor, bir "krize" giriyor ve ticaretini felç ediyor. Perde kapanıyor.
 
* SAHNE II. *
Perde açılıyor: Çin para birimi devalüe edildi. Hiçbir şey yapmıyorlar. Perde kapanıyor.
 
* SAHNE III. *
Perde açılıyor :: Çin'de bulunan Avrupa ve ABD'deki şirketlerin ticaretinin olmayışı nedeniyle, hisseleri değerlerinin% 40'ını düşürüyor.
 
* SAHNE IV. *
Perde açılıyor :: Dünya hasta, Çin Avrupa ve ABD'deki şirketlerin hisselerinin% 30'unu çok düşük bir fiyata satın alıyor. Perde kapanıyor.
 
* SAHNE V. *
Perde açılıyor: Çin hastalığı kontrol etti ve Avrupa ve ABD'deki şirketlere sahip. Ve bu şirketlerin Çin'de kalmaya ve 20.000 milyar dolar kazanmaya karar verdi. Perde kapanıyor. Oyun nasıl adlandırılır?
 
* SAHNE VI: *
*Şah Mat!*
 
* Şaşırtıcı ama gerçek *
 
Dün ve bugün arasında, beni şüphelendiğim, ancak hiçbir dayanağı olmadığına ikna eden iki video geçti. Sadece spekülasyonumdu. Şimdi, koronavirüsün bilerek Çinliler tarafından yayıldığına inanıyorum.
 
İlk başta çok hazırlandılar. Rulonun başlamasından üç hafta sonra, 14 gün ve 12.000 yataklı bir hastane zaten yapım aşamasındaydı. Ve onları iki hafta içinde gerçekten inşa ettiler.
 
Muhteşem.
 
Dün salgını durdurduklarını açıkladılar. Kutlama videolarında görünürler, aşı bile olduklarını duyururlar. Tüm genetik bilgilere sahip olmadan bunu nasıl bu kadar hızlı yaratabilirler? Peki formülün sahibi iseniz hiç de zor değil.
Ve bugün Den Den Xiao Ping'in batıya nasıl yarım çubuk verdiğini açıklayan bir video gördüm. Koronavirüs nedeniyle, Çin'deki Batılı şirketlerin eylemleri dramatik bir şekilde düştü. Çin Umarım yeterince düştüklerinde satın almışlardır. Şimdi, ABD ve Avrupa tarafından Çin'de bu değiş tokuşların getirdiği tüm teknoloji ve sermayeleri ile yaratılan şirketler, şimdi tüm bu teknolojik potansiyel ile yükselen ve istediği gibi fiyatları belirleyebilecek olan Çin'in eline geçti. ihtiyaç duydukları her şeyi Batı'ya satmak için. Nasılsın?
 
Bunların hiçbiri tesadüfen olamazdı. Birkaç yaşlı adamın öldüğünü düşünen Çin? Ödemek için daha az yaşlılık aylığı, ama ganimet büyük oldu. Ve şu anda Batı finansal olarak yenildi, krizde ve hastalık tarafından sersemletildi. Ve ne yapacağını bilmeden.
 
Ustaca şeytani. Komünistler olmalıydı. |
 
Buna ek olarak, şimdi 1.18 trilyon dolarlık Japonya'yı geride bırakarak ABD hazinesinin en büyük sahibi oldular.
En mitingi gören bir enstrüman
 
Bir prospektif ve Analoji
-------_ -------------- _------- //// - //////
Neden Rusya ve Kuzey Kore Covid-19'un Düşük veya Sıfır İnsidansına Sahiptir?
 
Çin'in sadık müttefikleri oldukları için mi
 
Öte yandan ABD / Güney Kore / İngiltere / Fransa / İtalya / İspanya ve Asya ciddi şekilde vuruldu
 
Wuhan nasıl aniden ölümcül virüsten kurtulur?
 
Çin, aldıkları sert ilk önlemlerin çok sert olduğunu ve Wuhan'ın diğer alanlara yayılması için kilitlendiğini söyledi
 
Pekin neden vurulmadı? Neden sadece Wuhan?
 
Üzerinde düşünmek ilginç .. değil mi?
 
Wuhan şimdi iş için açık
 
Covid - 19, ABD tarafından ticaret savaşında Çin'in kol bükümü zemininde görülmeli
 
Amerika ve yukarıda bahsi geçen tüm ülkeler finansal olarak harap durumda
 
Yakında Amerikan ekonomisi Çin'in planladığı gibi çökecek.
 
Çin, ABD şu anda dünyanın EN GÜÇLÜ ülkesi olduğu için Amerika'yı askeri olarak yenemeyeceğini biliyor.
 
Bu yüzden virüsü kullanın ... ekonomiyi sakatlamak ve ulus ve Savunma yeteneklerini felç etmek için.
 
Eminim Nancy Pelosi Trump devirmek için .... bir parçası var.
 
Son zamanlarda Başkan Trump her zaman BÜYÜK Amerikan ekonomisinin tüm cephelerde nasıl geliştiğini anlatıyor ve işler ABD'ye geri dönüyordu
 
AMERİKA BÜYÜK TEKRAR yapma vizyonunu yok etmenin tek yolu EKONOMİK HAVOC yaratmaktır.
 
Nancy Pelosi suçlama yoluyla Trump'ı yıkamadı ..... bu yüzden bir virüs salarak Trump'ı yok etmek için Çin ile birlikte çalışın.
 
Wuhan'ın salgını bir vitrindi.
 
Virüs salgınının zirvesinde ... Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ... etkilenen bölgeleri ziyaret etmek için basit bir RM1 yüz maskesi taktı.
 
Başkan olarak tepeden tırnağa örtülmüş olmalıydı ..... ama durum böyle değildi.
 
Virüse karşı herhangi bir zarara karşı koymak için zaten enjekte edildi ... bu, virüs serbest bırakılmadan önce bir tedavi olduğu anlamına geliyor.
 
Çin'in vizyonu, şu anda EKONOMİK KOLAJIN eşiğinde olan ülkelerden hisse satın alarak Dünya EKONOMİSİNİ kontrol etmektir ..... Daha sonra Çin, Tıbbi Araştırmacılarının virüsü yok etmek için bir tedavi bulduğunu açıklayacak
 
Şimdi Çin, Tüm Batı İttifaklarının hisselerine KENDİ SAHİP OLACAK ve bu ülkeler yakında YENİ SAHİBİN köleleri olacak ...
 
(Alıntıdır)

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bulgaristan/Umurfakıh’lı dayım Mücellib Aydın Hakkın  rahmetime kavuşmuştur. Cenazesi yarın (27 Şubat Perşembe günü) öğle namazına müteakiben Çorlu Garaj Camii'nden kaldırılacaktır.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Derneğimiz üyelerinden,

Nevzat Çavuşoğlu , Sebile, Hatice ve İsmail Çavuşoğlunun anneleri,
 
Bulgaristan/Orlak köyü doğumlu Sabiye Çavuşoğlu vefat etmiştir Cenazesi bugun öğle namazından sonra 500 evler camiinden kaldırılacaktır.
Merhumeye,Allahtan rahmet,yakınlarına başsağlığı dileriz.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Kilikadılı Ekisçelilerin Beytullahın Eşi Vesile Hakkı rahmetine Kavuşmuştur.

Cenazesi 19 Şubat 2020 Çarşamba (Bugün) Kilikadı Camiinde öğle namazı kılınacak cenaze namazına müteakiben Kilikadı Mezarlığına Defnedilecektir. 
Eş dost akrabalara Duyurulur
Tüm Kilikadılıların Başı sağolsun.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Turpçular-Orlyak köyünden Deli Üzeyirin  Salih hakkı rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 30.01.2019(bugün) Çorlu Garaj camiinde öğle namazı kılınacak cenaze namazına müteakiben Merkez mezarlığına defnedilecektir.

Tüm Turpçularlıların başısağolsun.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Jeopolitiği paradan daha önemli

10,2019

 

 

Son yılların en önemli konusu, yeni Rus hipersonik silahlarının ortaya çıkması nedeniyle küresel jeopolitik içeriğindeki radikal değişimdir. Bu, hem Avrupa’yı hem de doğu bölgesini doğrudan etkiliyor; şimdiye dek klasik Anglo-Saxon’da jeo-politika, "dünyanın merkezi" etrafında bir "tampon, çevre, iç hilal" olarak tanımlandı. Avrasya.

Bugün, geçmişte olduğu gibi, Doğu Avrupa, "Rus tehdidi" bahanesiyle tekrar Rusya'ya karşı kullanılıyor. Saçma! "Rus tehdidi" yoktur ve en azından Rusya, siyasi aramalarımızın yazılarını "fethetmek, özgürleştirmek, işgal etmek" için acele eder.

Neden? Ne yazık ki, Bulgaristan ve Doğu Avrupa'nın tamamı artık Rusya ve Avrasya için gerçek bir jeopolitik faktör değil. Şimdiye kadar, en azından Rusya'dan ya da Batı'dan bazı ya da başka yararlar elde etmek için bir ticaret pozisyonu olarak kullanılabilecek bir tür "jeopolitik tampon" ya da "çevre" idi.

Ancak, bu artık doğru değil. Bulgaristan, yıkılan devlet, mafya, demografik felaket ve ekonomik çöküş nedeniyle jeopolitik haritada bulunmuyor.

Tüm büyük jeopolitik göstergelere göre, Bulgaristan artık mevcut değil.

Ve hiçbir Rusya suçlu değil, kendi aptallığımız, yolsuzluğumuz, yetersizliğimiz. Kimseyle ilgilenmiyoruz, spekülatif ya da kirli para olmadıkça, hiç kimse Mafya için çalışmaya gelmeyecek, bize tek bir Euro yatırımı vermeyecek. Ve hiçbir Yahudi, İsrail’in Orta Doğu’da halk eğitimi olarak kabul edilmesinden sonra bir rezerv alanı hazırlamıyor. Dünyadaki yüzlerce farklı Yahudiyi tanıyorum ve / uzun zamandır Yahudilerle Siyonistler arasında bir fark olduğunu / uzun zamandır açıkladım ve bir domuz çiftliğinde, gece bekçisi, madenci veya inşaatçıda Yahudi eseri görmedim. Ve eğer Bulgaristan'a transfer edilirse onlar için kim çalışacak? Emekliler ve çingeneler mi?

Dünya jeopolitiğinde işler çok daha karmaşık ve Rusya, Çin ve Hindistan'ın yeni rolünün henüz farkında değiller. Avrasya

Rusya’ya gelince, tarihsel olarak ona karşı iki muhalefet vektörü var:

  • ya da birleşmiş Avrupa’yı Rusya’ya karşı - bu, tehditlerin ilk aşaması;
  • Rusya’nın Karadeniz’deki çıkarlarına karşı birleşik / fakat çok fazla / Orta Doğu’ya karşı - bu ikinci derece bir tehdittir.

Bu iki çizgiden başka hiç kimse yüzyıllardır Rusya'ya karşı değildi. Sadece bunlar Sadece Bulgaristan değil, diğer tüm Avrupa ülkeleri de bu iki vektörün bir işlevi olmuştur ve bir işlevidir. Bu, halkların ve devletlerin tarihsel olarak bu çizgiler boyunca bir “savaş alanı” olarak oluşturulduğu anlamına gelir. Tampon, büyük rakipler arasında. Klasik Anglo-Sakson jeopolitiği - tampon alanı, çevre, Avrasya çevresindeki iç hilal gibi.

Bu artık doğru değil.

Bu tamponlama yönleri oluşturulurken, Batı-Doğu jeopolitik savaşında Rusya ve Avrasya'ya saldıran başka teknolojiler yoktu. Rusya’ya yapılan saldırı, Kara ve Baltık Denizi’nde ya da Ukrayna, Beyaz Rusya veya Kafkasya Bölgesi’nde karada gerçekleştirilebilirdi.

Bu nedenle, bu alanlarda tamponlama hem Rusya hem de Batı Avrupa için bir zorunluluktu. Bulgaristan da dahil olmak üzere bu tampon devletler rollerine o kadar alışkınlar ki, 21. yüzyılda tamponlamalarını açıkça satmaya ve ticaret yapmaya başladılar, bu kez ABD ve NATO ile birlikte. Fakat yeni çatışma teknolojileri, çeşitli vektörleri ve yepyeni silahları - hipersonik olmaları nedeniyle artık gereksiz değiller.

Mevcut tampon bölgelerde iklim koşullarının ve tarımsal kültürlerin Rusya topraklarından daha verimli ve tahıl ambarı olmaları dikkat çekicidir.

Ancak bu faktör artık çalışmıyor. Rusya kendi kendine yeterliliğe ve yabancı tahıllara ihtiyaç duymuyor. İklim değişikliğinin nasıl işleyeceği henüz belli değil, ancak Avrasya'nın Avrupa, Amerika ve Asya'dan en az etkileneceği tahmin ediliyor.

Diğer bir faktör kaynak geçişidir.

Yirminci yüzyılda, Rusya'dan Batı'ya, Ukrayna, Belarus ve Polonya üzerinden hidrokarbonların karadan boru hattı geçişi uygulaması kuruldu. Buna göre, tampon devletlerde üçüncü bir ayrıcalık ortaya çıkmıştır - ki bu ülkeler - önce Ukrayna ve Bulgaristan ile birlikte - ticaret yapmaya ve şantaj yapmaya başladılar. Onlar kendilerini kazıyorlardı.

Artık transit ülke olarak Rusya tarafından ihtiyaç duyulmuyor. Batıda da, onlara yağmalandıkları ve pazar ve demografik olarak tükenmiş oldukları için ihtiyaç duyulmuyor.

Ayrıca, Batı’nın Rusya’ya karşı bir saldırısı olursa, İskenderler veya Karadeniz Bastiyonları tarafından 5 dakika içinde imha edilecek.

Rusya artık tampon devletlere veya Batı Avrupa’ya genişlemekle ilgilenmiyor. Jeopolitik sınırları Pasifik ve Kuzey Kutbu'na taşındı. Akdeniz'de Suriye'deki ABD, İngiltere ve İsrail'in Rus karşıtı projesini söndürdüler.

Yeni öfkeleri yatıştırmak için, Rusya tüm bölgeleri kapsayan radarlar, hipersonik silahlar, yeni denizaltılar, Kalibre ve İskender kompleksleri üretmeye başladı. Orta şiddette bir savaşı kazanabilecek ya da alarm verecek ve Rusya’nın yarısına bir orduyu dağıtacak ortalama bir şarta yerleştirme metodolojisi çözüldü. Arktik özel kuvvetleri vb. De ortaya çıktı.

Hidrokarbonlar artık kara yoluyla değil, deniz yoluyla veya sıvılaştırılmış gaz olarak taşınmaktadır.

Ayrıca, Rusya'nın enerji kaynaklarının en yeni müşterisi olan Çin, hızla bir askeri ittifak kurdukları ortaya çıktı. Ve diğer müttefikler farklı. Türkiye ve Suriye - Çanakkale ve Akdeniz, İran ve yine Suriye'nin kontrolü için - ön Asya, Çin, Moğolistan, Özbekistan, Kazakistan ile birlikte - Avrasya, Güney Kore ve Almanya'daki meslektaşları olarak - teknoloji ortakları olarak.

Ne yazık ki bu listede şu ana kadar arabellek dahil ülke yok. ve Bulgaristan. Hareket artık basit - "Rusya ile çalışmak istiyorsanız - hoş geldiniz, istemiyorsanız - işiniz."

Batı'da bir başka önemli faktör daha eklenmeli. Putin'le savaş, iki yıl süren iki projede 150 yıllık savaşın bir devamı - Batı ve Doğu.

Doğu, Putin tarafından gittikçe daha fazla kişileştiriliyor. Bu sözde muhafazakar proje - geleneksel dinler, geleneksel ahlaki değerler, aile, çocuklar, ülkeye sevgi, vb.

Batı projesi, tek bir küresel hükümetin altında liberalizm olarak adlandırılan, tek bir finans merkezi olan, insanın genetik modifikasyonuyla işlevsel kastların bölünmesiyle bir insan karınca yuvası. seçkinler, eşcinsellik, pedofili, DNA modifikasyonu. Teknolojiler bilinmektedir.

Buna, şu anda Putin'in Rusya'sının bünyesinde barındıran geleneksel Avrasya muhafazakar projesinde karşı çıkıyor. Diğerleri şimdilik korkuyor. Ancak bu projenin çok güçlü bir geçmişi var. Bunlar genetik olarak tasarlanmış, insan davranışı için programlar, hala kötü olan bir dünyada binlerce yıldır hayatta kaldığı için, ama en iyisi, onun içinde bile, azami "paranın her zaman para kazanması". Jeopolitik daha önemlidir.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 ABD-İsrail saldırısı, F-35 10.2019'a karşı C-300 ve C-400'ü kullanacak

 

 

10 Eylül'den sonra Orta Doğu'daki olayların dinamikleri çok büyüktü.

Birkaç cepheyi aynı anda izlemek ve bağlantı noktalarını bulmak zorunda kaldık.

Geçmişte olduğu gibi, her provokasyondan sonra, ABD ve İsrail hemen her zaman olduğu gibi kendilerine işaret eden “suçluyu” hemen buluyorlar.

Öyleyse şimdi, önceki gibi patlayıcı anlarla olan fark, bu kez, 10 Eylül'den sonra olan dünyanın gerçekten de Dünya Savaşı'nın sancısı olduğu. Ve bu satırları okuduğunuz anda başlamış olabilir.

Aslında, başlasaydı, bu satırları okumazdınız.

Peki, 10 Eylül 2019’dan sonra ne oldu?

Büyük resimde, kapsamlı analizlere yer verdik / ve bu sayıda sayfa 11-15 /. Bu nedenle, burada belirtilen dönem için en önemli örneğine odaklanacağız.

17 Eylül’de, hafta başında arifesinde Irak’a, ​​Suriye’ye ve Lübnan’a "öz savunma" saldırıları "önceleyen" olan Netanyahu’nun (Mileikovsky) kaderini belirlemek için İsrail’de seçimler yapıldı. Bu sadece İsrail'e izin verilir. Diğerlerinin böyle bir hakkı yoktur. Ancak bu sefer Lübnanlı Hizbullah cevap verdi ve İsrail askerlerine ciddi hasar verdi.

Aynı zamanda, ABD Savunma Sekreteri Yardımcısı Mark Esper, Venezüella, Libya, Donbass, Orta Doğu’daki kaosun yeterli olmadığını ve Pasifik’te “öncelikli tiyatro” olarak tanımladığı ABD üslerinin inşası için çağrıda bulunduğunu; . Çin’e karşı. Buna Hong Kong’daki “şemsiye devrimi” nin, Pekin’e yapılan ticaret ve gümrük savaşının, hatta Uluslararası Para Fonu’nun sıcak bir savaşa dönüşebileceği uyarısı getirildi.

ABD 240 trilyon dolarlık bir felaketin eşiğinde. Ve Orta Doğu, bir günde sıcaklıkların ılıktan sıcağa yükselebileceği ve İsrail'in yalnızca yeni bir provokasyonunun nükleer Armageddon'a yol açabileceği bir alan.

Hürmüz Boğazı’nın böyle bir zamanlaması veya kapatılmasıyla, bir varil 60 $ 'dan 200 $' a kadar bir petrol variline sıçrayabilir, ancak bu kez son yıllarda Çin’in Suudi Arabistan’ın önemli bir müşterisi haline geldiği ve yeni yatırım yapacağı açıklandı. İran'dan 400 milyar dolar petrol ve doğal gaz. Trump, kendi adına, ABD'nin petrol ve doğal gaz konusunda kendi kendine yeterli olduğunu, en büyük ihracatçıları olduğunu ve artık Orta Doğu petrol ve gazına ihtiyaç duymadıklarını, ancak müttefiklerine yardım etmeye hazır olduklarını söyledi.

Başka bir deyişle, petrol fiyatlarındaki yükseliş, küresel olarak küresel doların çöküşünü durduracak, Çin'e yeni sorunlar getirecek, daha yüksek fiyatlar, ABD'de şeyl petrol ve doğal gazın karlılığını geri getirecek, ABD’nin Rusya’ya saldırılarına devam edecek Kuzey Akımı - 2 ve Türkiye Akışı - 2 ile, DPRK, Çin, Afganistan, Hindistan, Pakistan, Ukrayna, Orta Avrupa, Venezüella’daki Trump - Bolton politikası Latin Amerika

Gerçekte, ABD, İngiltere ve İsrail devasa uluslararası izolasyonda yalnız ve kendi yaptırımlarının patlaması altında.

10 Eylül’den sonra dönemin detaylarına böyle geliyoruz ...

10 Eylül'de Trump, yönetimdeki en büyük Siyonist ve savaş gazisi olan Dışişleri Bakanı John Bolton'u kovdu. Bazı analistler biraz nefes aldı. Öyle bir şey yok. Bolton işini yaptı. Eski bir BM yetkilisi olarak, görevi ABD ile Rusya arasındaki silahsızlanma konusunda yürürlükte olan bütün anlaşmaları iptal etmek ve Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'daki tüm potansiyel çatışmaları ateşlemekti. İşini yaptı ve Trump, 1980'lerde ABD’nin SSCB ile nükleer bir savaş kazanabileceğini ve sadece 20 milyonun öleceğini, ancak 150’nin öleceğini söyleyen Charles Cooper’ı atadı. .

12 Eylül'de Netanyahu Soçi'ye geldi ve bekleme odasında üç saat beklemek zorunda kaldı. Savunma Bakanı Shoigu ona "bazı şeyleri" açıkladı. Bu toplantının ardından İsrailli yetkililer bunun ikili ilişkilerde yeni bir aşama olduğunu bildirdi. Öyle bir şey yok. Shoigu'nun sadece varlığı tek bir şey anlamına geliyordu - Tel Aviv'in Suriye'ye karşı kışkırtılmasının sona ermesiyle, artık hiçbir saldırıya tahammül edilmeyecekti, sadece C-300'ün değil 400'ün de çalışması mümkündü.

Bir bakıma, Netanyahu'nun Soçi'ye yaptığı ziyaret onun için tam bir başarısızlıktı. Netanyahu, hiçbir şeyi unutamayan bir Rus tarafından neyin geldiğini anlamıyor. Kim Jong Un'dan bahsetmiyorum bile, Persler ve Çinliler. Dahası, Netanyahu yeni Nürnberg 2 için ilk adaydır.

13 ve 14 Eylül gecesi, Suudi Arabistan'daki dünyanın en büyük petrol arıtma tesisi Aramko'ya düzenlenen saldırıyı gördü. Roket ve dronlarla yapılan grevlerle Suudi Arabistan'ın günlük petrol üretiminin yüzde 50'si kaldırıldı - 5,7 milyon varil. Etkilerin üstesinden gelmek haftalar veya aylar alacaktır.

Petrol fiyatları yükseliyordu. Trump, etkilenmediğini ve ABD’nin stratejik petrol rezervlerini kullanacağını söyledi.

Yemen'deki Yuşitler, hiç kimsenin inanmadığı bir sorumluluk üstlendi. Aynı şekilde, kaplumbağa adamı Usame bin Ladin, 11 Eylül 2001'de Afganistan'daki bir mağara tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nin imhasının sorumluluğunu üstlendi.

Irak’taki Amerikan üssünden veya Basra Körfezi’ndeki ABD gemilerinden veya İsrail’in F-35 veya F-15’inden Aramko’ya saldırmak için yalnızca üç gerçek seçenek var.

Bununla birlikte, ABD ve İsrail'in görüşme için İran'ın yapması için çok geç değil.

İran reddetti. Aslında, böyle bir saldırıya ilgi duyan son ülke, çünkü Rusya ve Çin ile siyasi savaşı kazanıyor. Uzay fotoğrafları daha sonra füzelerin Irak-Kuveyt sınırından kovulduğunu gösterdi.

ABD ve İsrail'in Aramco gibi bir donanıma saldırması planlanan bir F-35 var.

Bahsettiğim gibi, bu satırları yazarken, büyük savaş henüz başlamadı ve onları okuduğunuzda, çoktan başlamış olabilir.

Daha doğrusu, eğer başlarsa, onları okumazsınız.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 DELİORMAN-DOBRUCA İNCİSİNİN KISACA TANITIMI

 
         Kilikadı köyü Bulgaristan'ın kuzeyinde bulunur.Bulgarca ismi Zırnevo'dur. Kökü çok eskilere dayanan bir Türk köyüdür. Tervel ilçesine bağlıdır.1978 ve 1989 zorunlu göçlerden sonra köydeki nüfus azalmıştır.Köyde; bir okul ,bir cami mevcuttur.Köy mezarlığı köyün dışındadır.Okul eğitim ve öğretime devam etmekte olup cami ibadete açıktır.Köy Dobruca ovasında yer alır. Dobruca ovası dünyada verimli topraklara sahip sayılı ovalardan biridir.Köydeki insanlar tarım,tütüncülük ve hayvancılıkla geçinmektedirler.Köyde tek katlı tuğladan yapılmış ev yapısı hakimdir.Evlerin önünde veya yanında  ''pişnik'' diye adlandırılan kısımlar bulunur. Pişnikler genelde köylülerin oturmak veya gündelik işlerini yapmak için kullandığı evlerdir.
 
 Kilikadı 1980’li yıllarda ,araçların hareket edebileceği şekilde düzgün yapıya sahip sokaklardan oluşuyordu.1989 göçlerinden sonra ve Bulgaristan'da rejimin değişmesiyle bozulmaya başlayan yollara uzun bir süre bakım yapılamadı.Bu nedenle yolların yapıları bozularak taş yol haline geldi.Bir çok sokak sadece insanların yürüyebileceği bir şekle büründü.Evlerin önünde tahtadan veya tel örgülerden yapılmış bahçe duvarları,sokaklara ayrı bir hava vermektedir.Hangi köşeden baksanız, sokaklar size eskiden çocukların kovalambaç oynadığı,bisiklet sürdüğü,eşek arabalarının tütünden geldiği günleri hatırlatır.Bahçe duvarlarının önündeki oturaklar,akşam üzeri ninelerin ve dedelerin bastonlarıyla evlerinin önlerinde toplanmalarını,sohbetlerini hatırlatır.Sokaklar geniştir.Birbirine düzgün bir şekilde bağlanmıştır. Sokaklardan başka bir sokağa geçerek köyü dolaşabilirsiniz.Köyün çıkmaz bir sokağı yoktur.Köydeki nüfus  göçlerle birlikte azalmış olmasına rağmen, hala bir çok insanın kalbinde kalabalıktır ve eski güzelliğini korumaktadır.
 
           Kilikadı Köyü Candır
           Kilikadı köyü candır.Bir çok insan gözlerini orada açmış ve orada kapamıştır. Kilikadı köyü, bir çok insanın hayatıdır.Oradan ayrılan insanlar dünyanın dört bir yanına dağılmış olsa bile bağlarını koparmamıştır. Kilikadı köyü kimileri için çocukluk,kimileri için gençlik,kimileri için bir ömür ve  bir yaşamdır.Bu yüzden kilikadı köyü bir çok insanın kalbinde ayrıcalıktır.Doğası ayrı güzeldir. Tertemiz havasını içine çekmek ayrı bir haz verir insana. Kilikadı'nın sokakları boş olsa bile hala bir komşuluk vardır insanların anılarında.Her ev, ayrı bir yaşam, ayrı bir hatıra ve ayrı bir insandır.Kim unutabilir sokaklarını, kim unutabilir komşularını, kim unutabilir tütün topladığı günleri.Her tütün dönüşü ,ellerindeki katranı temizlemek için dışarıdaki kurnalı çeşmede geçen saatleri kim unutabilir.Bir Kilikadılı olup bunları yaşamayan yoktur.Genci, yaşlısı, bilir tütün tarlasını, bilir acısını.Tütünleri istif istif dizip elpeze yapmak. Şuşulnuklara asıp kurumasını beklemek ayrı bir şeydir.Yağmurdan korumak için üstüne atılan naylonları güneşte açmak, yağmurda tütünlerin çürümemesi için kapatmak. Kilikadı'da tütün işlemek...
&Şuşulnuk: tütünlerin asılıp kurutulduğu yerler.Üzerleri naylonla kaplıdır. Görüntüsü serayı andırır. Elpeze:tütünleri üst üste koymak.
 
 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Altın tekrar yükseldi ve Şubat ayının başından itibaren, yatırımcıların ons başına 1300 dolar düzeyindeki, Haziran 2018’in maksimumları için psikolojik açıdan önemli olanları aştı.

Sonra tırmanmaya devam etti.

İlk ve en mantıklı açıklama, jeopolitik risklerin artması nedeniyle altının arttığıdır. Ve istikrarsızlık arttığında, piyasa katılımcılarını fonları rezerv varlıklara transfer etmeye teşvik eder.

Yine, takip ettiğimiz konu altın olduğumuz için değil, on yıllar önce ilk modern ekonomistlerin bazılarının gerçek paranın altın olduğu, başka her şeyin faiz, kredi, yalan ve aldatma olduğunu açıklamasından kaynaklanıyor.

Altının her şeyden önce bir statü sembolü olduğu eski Mısırlılar ve Yunanlılar ile ilgili değil. ne kadar altına sahipsen, o kadar "şeylerin doğal düzeninde" olacaksın. Veya son yüzyıllar boyunca, değer ve zenginliklerin tek eşdeğeri altın olduğunda (zaman ve gümüş).

Özellikle 1971 yılına kadar, her zamanki tarzında ABD'nin en büyük aldatmacayı üstlendiği ve altını boş dolar ile değiştirdiği zamana ulaşmak için. Ve o zamandan beri, modern uygarlığın ve dünya kapitalizminin büyük sorunları başladı. Çünkü yalan ve aldatma, emek, kişisel, ulusal ve kurumsal zenginliklerin değerlendirilmesinde temel olmuştur. altını kaplanmamış yeşil kağıtlarla değiştirdi. Fakat diğerleri gibi, bu yalan sonsuza dek dayanamaz.

Altın fiyatı tekrar yükseldi ve Rusya’nın, Çin’in ve ABD’nin altın kasalarına, Almanya’dan getirilen altınlara, Londra’nın Venezüella’nın altını, Washington’un Rusya ve Çin’e karşı yeni tehditlerini iade etmeyi reddetmesine odaklanmak tamamen meşru idi. vb

Ama önce, birkaç kişi genel resme dokunuyor.

Bir asır boyunca, dünya "altın standart" olarak adlandırılan, yani yaşadı. 19. yüzyılın 70'lerinden 20. yüzyılın 70'lerine kadar.

Bu standardın özü gerçek paranın tam olarak altın olmasıydı ve kâğıt para sadece altın belirtileriydi. kağıt para borsalar ve ödemeler için önemli bir araç oldu, ancak güvenleri, merkez bankalarının bu tabela sahiplerinin ilk talebi üzerine merkez bankalarının kasasında bulunan altına kağıt levhaları takas etme yükümlülüğünün sorumluluğundaydı. Gerçek hayatta ise bu nadiren kullanılıyordu.

Altın standart dünyaya, Napolyon Savaşları sırasında sarı metalin büyük bir bölümünü elinde toplamayı başarmış olan Rothschild klanı tarafından empoze edildi. Para dolaşımını sürdürmek için yeterli altın alamayan ülkeler, Rothschild'e altın kredileri için ibadet etmeye gitti. Böylece, dünya çapında Rothschilds kütüphanecileri, birçok ülkeyi altın kredilerinin "iğnesine" eklediler.

Rusya, 1897’de bu programda yalanlar ve sahtekarlıklarla ilgiliydi ve Rothschild’in “altın iğnesi” haline geldi. 1917 trajedisi izledi.

Birinci Dünya Savaşı sırasında, altın standart donduruldu. Savaştan sonra hiçbir ülke geri dönmedi. Bir süredir, altın namlu standardı tanıtıldı. kağıt markalarının değişimi sadece büyük külçe için. 1930'ların ortalarına gelindiğinde, bu sınırlı standartlar bile ortadan kalkmıştı ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, altın hiç kamulaştırılmıştı ve vatandaşların ve bankaların tüm altınları ABD Hazinesi'ne gitti.

1944'te Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Bretton Woods'ta 44 eyalet altın standardını sınırlı bir şekilde restore etmeye karar verdi. Ülkelerin para birimleri ABD Doları üzerinden altına bağlandı ve Washington, gerekirse Forton Amerikan kasasındaki altın dolarların yerini almaya söz verdi.

Bu şemaya altın dolar standardı denildi.

Kısacası, altın onu para dünyasından uzaklaştırıyordu ve sadece ABD doları kaldı, bu da amaçtı.

Bununla birlikte, bu standart kısa bir süre için mevcuttu - 1970'lerin başına kadar ve ABD’nin sınırlı dolar borcunu durdurduğunu bile ilan ettiği 15 Ağustos 1971’de sona erdi. Bu, büyük ölçüde, tüm dolarları ABD'ye geri gönderen ve altınlarını talep eden Fransa ve De Gaulle'den kaynaklanıyordu.

Sadece 4-5 yıl sonra altının tamamen para dünyasından çıkarılmasıyla başladı. Karar Ocak 1976'da Jamaika'da alındı. İnsanlık tarihinde ilk defa dünya kağıt para standardı altında yaşamaya başladı ve dünya para birimi ABD dolarını kullanmaya başladı.

Bu yağ yardımı ile oldu. 1970'lerde, Birleşik Devletler, çoğunlukla Ortadoğu'dan gelen ve büyük bir kısmı Suudi Arabistan liderliğindeki büyük petrol ihracatçılarını, yalnızca altınlara karşı altın satmaya ikna etmeyi başardı. İşte bu yüzden petrol tarak gemisi doğdu.

İkincisi, ABD dolarını güvence altına almak onların askeri güçleri - roket, çiftler, sabotaj, terörizm, dolara alternatif oluşturmak isteyen uygunsuz liderleri tasfiye etmek - Saddam, Gaddafi, Chavez vb.

Üçüncüsü, bilinmeyen başka bir "altın dolar" doları var. Bu nedir?

Altın piyasası çöktü.

Altının rolü 1971'de sınırlı olmasına rağmen, tamamen gitmek niyetinde değildi ve altına altın verilmesi gibi birtakım parasal işlevleri yerine getirmeye devam etti. 1970'lerin sonunda, ABD Hazinesi Fort Knox rezervlerinden birkaç deneme altın satışı bile yaptı. ABD, diğer merkez bankalarını ve hazineleri altın rezervini satmaya zorlamak istedi. IMF birkaç altın ihalesi gerçekleştirdi.

Ancak çoğu merkez bankası altın rezervlerini kendileri için tutmaya devam etti ve bunları para ya da finansal araç olarak kullanmadı ve satmadı.

1980'lerin başında, düşüş yerine altın fiyatları artmaya başladı. ABD paniklemeye başladı. Matbaa yardımı ile artık havadan para kazanamadılar.

Bu nedenle, 1990'lardan bu yana, altın fiyatları keskin bir şekilde düşmüştür. Neden hiç kimse, bu küreselleşmenin doruğa ulaşması dışında ve ABD'nin dünyaya dolara olan ilgisinin, diğer ülkelerin para birimlerinde artan bir döviz kuruna sahip olması gerektiğini açıklayamıyordu. Altının zayıflaması olmadan gerçekleşemezdi. Formül, altın ne kadar pahalıysa, dolar da o kadar zayıftı. Ve tam tersi.

Altın nasıl zayıflatılabilir? Sadece dünya pazarlarında arz ve satışlarını artırarak.

Sunulan altın miktarları, öncelikle yıllık altın madenciliği miktarları tarafından belirlenmektedir. Ama sadece bu değil. Gerekirse, piyasalarda metal arzı artabilir.

Dünya Altın Konseyi'ne göre, dünyadaki yıllık altın madenciliği son yıllarda 1500 ila 2500 ton arasında olmuştur. Aynı verilere göre, 1970 yılında binlerce tonluk toplam altın rezervi 1980'de 36 610 ton, 1980'de 35 840 ton, 2000'de 33 600 ton, 30 yıl boyunca dünyanın altın hacimlerinin 3500 ton düştüğü, yılda en fazla 100 ton. Altın fiyatını düşürmek için bu yeterli değildir. Ama öyleydi.

Altının düşük fiyatı, öncelikle kendi araştırmasını organize eden, dünyadaki altın madenciliği endüstrisini vurdu. Bu amaçla, GATA'yı yarattılar - altın bir güven, birkaç merkez bankasının altın karteli, FRS, Goldman, JP Morgan, Deutsche.

Altın piyasasındaki deneyimli oyuncular, altın arzının büyük bir kısmının satıştan değil, altın kredisi veya altın kiralaması şeklinde yapılan işlemlerden geldiğini biliyor.

Tonozlardaki fiziksel altın gitti, ama bunun yerine makbuzlar var. "altın talepler"; sanal altın. Böylece ABD hazinesi ve altın piyasasındaki diğer oyuncular suç faaliyetlerini gizleyebilir.

Uzmanlar, dünya pazarındaki Fort Knox depolama tesisinden ne kadar altın geldiğini tahmin etmeye çalışıyorlar. Ortalama puan yılda 500 tondan az değildir. Bu nedenle, 1990'ların sonundan bu yana, 5000 ton civarında bir resmi ABD doları olan 8100 tonluk bir resmi altın rezervi ile bu rakam uzun yıllar boyunca hiç değişmedi ve aynı.

Altın, İngiltere'ye ve Washington'un rezervlerinden altın satmaya zorladığı İsviçre'ye satıldı. Bunlar Washington Anlaşmaları olarak adlandırıldı - 1999'dan beri birincisi ve sonuncusu - 2009'da üçüncüsü, ardından doları korumak için tek altın kaynağı Fort Knox'un kasasıydı. Ama onun ayık olmadığı ortaya çıktı. Fort Knox web sitesi, son denetim 1950’lerin başlarında olmasına rağmen, sürekli olarak 8100 tonu kazanıyor. 70 yıl önce. Ve yine de bu 8100 ton.

Bu, ABD şirketinin topraklarının ne anayasa, ne de başkan tarafından ne de Kongre tarafından kontrol edilmediğini, ancak özel bir banka, para uzmanı, ABD ve Amerikalı olan ABD Federal Reserve sistemi tarafından kontrol edilmediğini göstermektedir.

Ancak Fort Knox'un hikayesi sona eriyor. Aslında zaten mezun oldu ve onunla birlikte Federal Reserve sistemi ve ABD'nin tarihi. Neden?

Altınlarını ABD'de depolayan hiçbir ülke geri alamaz. Dünya pazarı uzun süredir Fort Knox'taki altının fiyatını düşürmek için kullanıldığından şüpheleniyor. Ve ABD altınlarını harcadıktan sonra, onlar için depoda olanı satmaya başladılar. ABD altın rezervinin büyük bir kısmı 2011 yılına kadar boşaltıldı. Şu an Amerikalılarla birlikte altın stoğu yok. Anladın mı

ABD kendi altınına sahip değil. Yabancı altın da satıldı. Ve kesinlikle altın ve blöfleri yok.

Bu ABD'nin sonu, özel federal rezerv sistemi, dolar, petrol hacminin küreselleşmesi vb.

Bunun ne demek olduğunu zaten anlamalısınız.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 100 megatonluk nükleer torpido "Poseidon"

04,2019

 

Rusya'nın en korkunç silahlarından biri, su altı nükleer torpido veya 100 kiloluk bir nükleer torpil olan insansız denizaltı Poseidon, sıvı metalik ısı transfer ortamı sayesinde 200 km / saate varan sprinter hızları geliştirebilir. Bilinen tüm terörle mücadeleden güvenle kurtulabilir.

Poseidon bir silah değil, bir "transformatör".

Bu bakımdan, Poseidon, bir süvari balonunda hareket eden Rus yüksek hızlı torpido Shkakal'ı andırıyor.

Ancak Shakal taktik bir silahtır ve Poseidon stratejik bir nükleer silahtır - 110 knot hızında, Murmansk'tan New York'a 6400 km mesafeden 36 saat boyunca geçecek.

Poseidon, Belçika'nın en büyük denizaltı Belgorod ile bağlantı kurar.

Bazı verilere göre, AC-31 Lošarik özerk derin su istasyonunu taşıyacak. Taşınacak ve denize ...

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<12345678910111213141516171819202122232425262728293031>>>