C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   9 Temmuz 2020, Perşembe
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu


Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar
LinklerZiyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 38
Dün 55
Toplam Ziyaretçi 206487

 2020 nükleer alışverişi eşiğinde başlayan

çatışma yeni bir başlangıç noktası - soleymani Öldürme
02,2020

 

3-7 Ocak 2020'de, Üçüncü Dünya Savaşı beklendiği gibi ABD'nin İran'a saldırısıyla başladı. Dünya nükleer santralın eşiğinde birkaç saat boyunca dehşete düştü.

Daha sonra bir adım geri attı ama hala "kırmızı çizginin" gerisindeydi.

Savaş ertelendi, ancak önlenmedi.

Buradan sonraki etkinliklere kadar, 3-7 Ocak sadece 2020'de değil, aynı zamanda Üçüncü Dünya Savaşı'nın gelişiminde de yeni raporlama noktası olacak ...

... 3 Ocak 2020'de, şafak vakti, Irak'taki Bağdat havaalanının yakınında, İslam Devrim Muhafızları Kolordu Özel Kuvvetler Kolordusu komutanı İranlı General Kassem Solemimani, bir dron grevi sonucu öldürüldü.

Siyasi ve askeri sahneden kaldırılacak olan General Solimani, uzun zamandır İsrail ve ABD'nin bir rüyasıydı. Solimani sadece bir general değil, aynı zamanda ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Savaş Balkanlar'a giriyor

Türkiye NATO'yu nükleer silahlarla
terk ediyor 11.2019

 

 

Savaş bulutları kalınlaşıyor ve yeni devasa değişikliklerle karşı karşıya olan Suriye'den Avrupa'ya ve Balkanlara taşınıyor.

Türkiye artık NATO üyesi değil ve ABD nükleer silahlarını engelleyebilir - İncirlik üssünde 50 taktik B-61 nükleer bombası.

Olaylar gelişiyor ve birkaç cephede ortaya çıkacak.

Eylül sonunda 2.500 muharebe tankı ve topçu ve diğer paletli ve tekerlekli araçlar üç ABD gemisinde ABD'deki Jacksonville limanına gönderildi. Bu, Irak Özgürlüğü Harekâtı'nın faaliyete geçtiği 2003 yılından bu yana limandan en büyük görev.

Şu anda ABD'nin "Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya ve Romanya'daki askeri merkezler arasındaki işbirliğini ve bağlantılarını güçlendirmek için 10 ay boyunca uyguladığı Avrupa'da Atlantik Kararı Operasyonu.

Bu arada, RAND Merkezi Rusya'ya karşı "ABD'nin Karadeniz bölgesindeki askeri birliklerini artırması ve Bulgaristan ve Romanya'da kıyı topçu ve füze savunması uygulaması" gerektiğini öne sürdü.

Planda ayrıca Ukrayna ve Gürcistan ile NATO'nun daha fazla işbirliği yapılması öneriliyor.

Bu arada, telefondaki CIA başkanı Pompeo, B. Borisov'un F-16 uçan sandıklarını silahlandırmak için milyarlarca dolar harcadığı, GSMH'nın yüzde 3'ünü aştığı ve diğer NATO ülkelerini silah harcamalarını artırmaya teşvik ettiği için övgüde bulundu mevcut "sadece yüzde 2". Borisov sadece memnuniyetle söz verdi ve sadece Amerikalılar onu biraz daha iktidarda bırakacaktı.

Mevcut krizdeki diğer NATO ülkeleri itfaiyeci Borisov'un kendilerini silahlandırmaları için ajite etmelerini bekliyor. Zaten Borisov'da ikilemin ya iktidarda, hapishanede ya da mezarlıklarda bir trilemma olduğunu fark ettiler.

Batı'dan Doğu'ya ABD-NATO hareketinin birkaç darbesi daha ...

- Litvanya'ya 500 askerlik bir Amerikan zırhlı taburu geldi. 2020 baharında orada olacaklar.

- Polonya'da, Seimas en son beşinci nesil F-35 Amerikan avcı uçaklarının 32 parçasının, muhtemelen Türkiye'nin vazgeçtiği parçaların satın alınmasını onayladı. Etkileyici fiyattır - F-35'in 32 birimi için. İletişim, navigasyon ve lojistik sistemleriyle birlikte son maliyeti daha da düşük olan 6,5 milyar dolar. Söz konusu F-16'lar için itfaiyeci Borisov ve Rus Ruse Makedon Karakachanov'un yakın gelecekte muhasebeci V. Goranov ile birlikte açıklanacağı açıklandı.

- "Batı Balkanlar" da ABD, Arnavutluk'un kendisi ve Kosova ayrılıkçılarının yanı sıra, Sırbistan'ın merkezi, Makedonya ve Karadağ'ın bir bölümünü içerecek olan "Büyük Arnavutluk" olarak bilinen bir proje oluşturmak için açıkça sıraya giriyor. Belgeler NATO ve Arnavut ayrılıkçılar ile Arnavutluk'un şimdiki cumhurbaşkanı Rama ile Karadağ, Makedonya ve Kosova'daki Arnavutlara "hepsi birleşik bir bölgede yaşıyor" diyen bir mesaj gönderen bağları doğruladı , yani. Arnavutların yaşadığı tek bir bölge. AB Konseyi'nin Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile müzakereler başlatma kararı Fransa ve Hollanda'dan gelen protesto ile karşılandı.

Bulgaristan'ın güneyinde ve güneydoğusunda önemli olaylar yaşanıyor ve bizi doğrudan etkiliyor.

ABD, B. Borisov tarafından tahrip edilen Burgas-Dedeağaç petrol boru hattının, Belene ve Güney Akımı'nın yanı sıra, stratejik Dedeağaç limanının özelleştirilmesine katılacak.

ABD limanı borçlu Yunanistan'dan satın almayı ve Çanakkale Boğazı ile Boğaz'ı Rusya ve Türkiye'ye karşı kontrol etmeyi planlıyor.

Dedeağaç, Balkanlar'daki ABD politikası için önemlidir. Bu, Yunanistan - Bulgaristan ve Trans-Adriyatik gaz boru hattı - TAP'ın gaz bağlantısı için giriş noktasıdır. İsrail'in planlarına göre, bu aynı zamanda Türkiye'nin izin vermediği Kıbrıs'tan geçmesi gereken İsrail'den Avrupa'ya boru hattı için bir giriş noktası olmalıdır.

Ancak her şeyden önce, ABD'nin Balkanlar ve Doğu Akdeniz'i kontrol altına alacağı Dedeağaç'ta yeni bir ABD askeri üssü ortaya çıkacak. Yunanistan'da ABD'nin askeri üsleri zaten var. 1951'de Sudan Körfezi'nde bir deniz üssü ortaya çıktı. Yanında bir denizaltı limanı ve bir ABD füze menzili de var.

Araxos - Mora Havaalanı NATO havacılık tarafından kullanılıyor. Geçen yıl, Pentagon'un nükleer bombalarını Türkiye'nin İncirlik üssünden transfer etmek isteyeceği Larisa, Volos ve Dedeağaç'ta ABD'nin yeni askeri üslerinin konuşlandırılması konuşuldu.

Ancak bu durum, Kuzey Suriye'deki son olaylardan ve Erdoğan'ın ABD'ye Türkiye'ye yaptırım uygularlarsa, Ingirllik'teki ABD nükleer silahlarının rehin olacağına dair uyarısından sonra mı olacak? Türkiye bir gün İsrail'in sahip olduğu kadar çok nükleer silaha sahip yeni bir nükleer ülke olacak mı? Başka bir seçenek de ABD'nin kendi nükleer üretimini organize etmek için nükleer silahlarını Türkiye'ye ihraç etmesi.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Savaş da Karadeniz'e giriyor

02,2020

 

 

2017, 2018 ve 2019'da Amerika Birleşik Devletleri binlerce tank ve muharebe ekipmanı konuşlandırdı, F-22, en az 700 B-61 nükleer bomba bulunduğunu doğruladı ve Romanya ve Polonya'da füzeler yaptı. Amaç, Avrupa topraklarında Rusya'ya karşı Avrupa dumanı ile yapılan bir savaştır.

2020'de, NATO'nun Bulgaristan da dahil olmak üzere askeri yapısının Rusya'ya yeniden dağıtılması devam etti. topraklarımıza dayanıyor / sadece Rusya için değil, İran ve muhtemelen Türkiye için de geçerli.

Bu şekilde, Avrupa, Balkanlar ve Karadeniz'deki savaş, yıllardır uyardığımız yeni bir adım attı.

Pentagon şu anda Avrupa'ya 13.000 parça ekipman ve 20.000 parça daha gönderiyor. Açık 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Rusya küresel oyunda bahis yaptı

02,2020

 

 

Henüz anlamayanlar için.

15 Ocak'ta dünya yeni bir gerçeğe uyandı.

Putin'in Federal Meclise verdiği yıllık mesajın küresel sonuçları olacak.

Putin sadece Rusya'da değil, aynı zamanda sözde dünya maçında da para kazandı.

Mesaj çok ciddiydi. Yeni görevlere göre Putin ekibi değiştiriyor.

Ve anayasa, devlet sistemi, yani kökten değişecek. bir ya da iki cümlede Putin, ulus-devletin yönetimini ve liberal küreselizm ve onun küresel adaleti üzerindeki anayasasını yeniden kurmayı başardı. Putin, anayasada uluslararası yasal normlar üzerindeki üstünlüğünü garanti edecek değişiklikler önerdi.

Böylece, Rusya küresel oyunda riskleri artırdı. Neredeyse hiç kimsenin beklemediği kartları açıkladı. Sadece birkaç gün önce ABD jandarması İranlı üçüncü kişi Kassem Solemimani'yi en acımasızca öldürdü ve Tahran'ın yanıt vermesi halinde İran'daki en önemli 52 hedefi vuracağı tehdidinde bulundu.

Ancak Tahran, parlamentosu ABD koşullarını ülkeden çıkarmak için bir yasa çıkaran Irak'taki iki ABD üssünü yanıtladı ve yok etti. Tüm ABD Orta Doğu siyasetinin tamamen başarısızlığı ve Washington'un başka bir yenilgisi.

Ve Putin'in mesajının, yeni hipersonik roketlerin şemsiyesi altındaki Rus kervanının yeni bir adil dünya cihazına doğru ilerleyeceğini açıkça ortaya koymasıydı.

Böylece, Rusya sadece güçlü bir Avrupa ülkesi statüsünü kazanmakla kalmadı, aynı zamanda çatışma yönetiminde lider olma rolünü de teyit etti. küresel bir düzenleyici. Bu, açık perdenin arkasında jeopolitiklerin gerçek itici güçlerini görebildiği birkaç durumdan biridir.

Bir zamanlar, 1990'ların sonunda, Putin'in sadece bir imparator değil, aynı zamanda derinlemesine programlanmış imparatorluğun bir vatansever olduğunu tahmin eden birkaç analist arasındaydım. Gerçi ihtiyaç duyduğunda başarılı gibi davranabilir. Ancak artık gerekli değil, çünkü Rusya'dan mevcut aşamaya giden yol herkesin gözünün önünde.

Putin yıllar içinde gerçekten ne yaptı?

1. İlk olarak, Putin Rusya'nın güvenliğini sağladı. Güvenliği neredeyse mutlaktır - hipersonik silahlar ve yok edilemez füze savunması.

2. Putin ayrıca geleceğin güvenliğini de sağladı. Yeni silah, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere diğer ülkelerdeki gelişmelerle onlarca yıl önceydi ve şu anda hizmet veriyor.

3. Üçüncüsü, inşaat, yeni bir devlet iktidarı ve hükümet sistemi ile Rusya'nın yeni siyasi seçkinleri temelinde başlar. Rusya Anayasası'nda hukukun üstünlüğü ilkesi ile ilgili değişiklikler başlıyor. Küreselleşmenin sonu ve tek hedefi Rusya'yı mümkün olduğunca çabuk yok etmek olan Batı'nın müdahalesi, çünkü yarın çok geç olacak. Başarısız oldular.

4. Dördüncü sırada, yabancı veya çifte vatandaşlığa sahip olan yetkililer ve politikacılar devlet aygıtının başı olmayacak. Bu, Federal Konsey, hükümet ve çeşitli yapılar tarafından da kaldırılacağı anlamına gelir. Sadece Siyonist kökleri olan "beşinci sütun" değil, aynı zamanda oligarklar, yarı oligarklar ve yozlaşmış yetkililerdir. Nerede bulunacaklar ve onları kim kiralayacak? Tabii ki, Putin'i devirmeye veya dünyadan tekrar kaçmaya çalışacaklar.

Burada bir parantez açacağım. Rusya'nın şimdi hatırlattığı gibi, Stalin de benzer bir durumdaydı. Bazı tarihçilere göre, çevresinin bir kısmını temizlemeye başladığında ve podyumdan bildirdiğinde zehirlendi. Konuşması sırasında Stalin öksürdü ve büyük olasılıkla Molotov'un karısı ona bir kadeh şarap uzattı ve kendini iyi hissetmedi. "Beni zehirledi," dedi Stalin. Ardından kalp krizi ve felç gelir. Stalin (Brezhnev gibi) tedavi sırasında onu zehirlemeye çalışacaklarını anladı ve hemşiresini sıradan eczanelerden ilaç almaya gönderdi. Her seferinde farklı.

Rus analistler bu bölümleri hatırlıyor çünkü şimdi Batı, Putin'e karşı "işe alım üssünü" veya "beşinci sütununu" aktive edecek. Bu nedenle, Yeni Anayasanın Hazırlanması Komitesi'nin sadece sıradan ve tamamen yeni insanlara sahip olduğu, ancak iktidarda kimsenin olmadığı belirtilmektedir. Ve bu anayasa değişiklikleri maddeye göre değil, listeye göre azalıyor. Parlamento tarafından değil, referandumla.

5. Bu, parlamento ile yargı ve cumhurbaşkanı arasındaki ilişkiyi değiştirecektir. İlan edilen değişiklikler bu sefer sadece ilk adımdır. İşlem aşamalı olarak kaldırılacaktır. Rusya yeni olacak.

6. Önümüzdeki dört yıl içinde ülkenin liderliği çok daha genç, daha teknolojik, daha verimli, daha rasyonel olacak. Sonuçlar geç kalmayacak.

Burada, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak yıllarca o kadar çok eleştiri alan eski Başbakan Dmitry Medvedev'in fiili sonrası eleştirmenlerinden bazılarına katılmayacağım. Aksine. Medvedev'in Rusya ve Putin'in davasına olan bağlılığıyla Rusya'nın yeni tarihinde saygı ve layık bir yeri hak ettiğine ikna oldum, hizmet etmek ve ihanet etmemek. Ve bu, yüksek saygıyı hak eden bir niteliktir. Hain olma.

7. Rusya şimdi diğer insanlarla ve diğer infaz yöntemleriyle diğer tarafa geçecek.

İyileşme sağlandı.

Güvenlik garanti edildi.

Şimdi çok yakında kendini gösterecek olan yükseliş aşaması geliyor.

Zaman sadece yeni bir Rusya için değil, dejenerasyonu hayal edilemez oranlara ulaşan ve bozulmaya devam eden dünyanın büyük onarımı için de geliyor.

Ben büyük ahlakçılardan biri değilim, örneğin, dünyanın en önde gelen modacısı Gucci tarafından son şovunda gösterilen, mankenlerin "iktidarsız" veya sahte saç stilleri olan kadın / özür / vajina tarzı raflar giydiği sonunda Sıfırla'ya basıp gezegeni temizleyip temizlemeyeceğini merak ettim.

Ve o anda Putin, sadece Rusya için değil, Kieza'nın Hamlet'ten "Yaşamak ya da yaşamamak" olarak anlattığı tüm medeniyet için yeni hedefler açıkladı. Bu doğru.

Dünya bir çıkmazda, hayati ve entelektüel olarak engelleniyor. Ne teori ne de fikir var. Bir öncekisi çalışmıyor. Henüz yeni bir tane yok.

Ve Rusya yeni bir şey öneriyor. Rusya'dan tehdit yok. Fakat Rusya kendini savunmazsa, Avrupa ve dünya yanacaktır. Ve tüm bunlar şu anda tamamen engellenmiş olan bilgi kaynağından geçmelidir.

İyimser miyim? Henüz değilim, ama umarım hepimizi kurtarabilecek bir insanlık sistemi vardır. Ve çok geç değil.

Çünkü o an gerçekten "Yaşamak ya da yaşamamak."

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Rus Silah Silahlanma Başarıları

devam ediyor
02.2020

 

"Silahlar bir satranç oyunu değildir." Rus ordusu 2019'da hangi ekipmanları aldı?

6.500 birimden fazla yeni ve yükseltilmiş silah satın alınması, modern modellerin payını% 68.2'ye çıkardı ve Rusya'nın nükleer triadındaki ekipman seviyesi% 82'ye ulaştı. Her tür ve tipteki birlikteki önceki ekipman modelleri sürekli olarak modern olanlarla değiştirildi.

Böylece, tüm kara kuvvetleri İskender füze sistemleri ile tam donanımlıdır.

Hunter Avcılık uçağı, Zirkon hipersonik füzesi, Peresvet lazer, Vanguard füze sistemi ve Dul silahı 2019'un gerçek "prömiyerleri" olarak adlandırılabilir. Bu "savunma endüstrisine" ilgi büyüktü ve hiç yoktu uzun bir süre ortadan kaybolmak.

Rusya'nın Stratejik Nükleer Kuvvetleri Tamamen ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Gezegendeki jeofizik savaşı tüm hızıyla devam ediyor. Tezahürlerinden biri, iklim kontrol yöntemi ile Mamatus bulutlarıdır.

Mamutlar yapay olarak tetiklenen aerosol bulutlarıdır.

Zaten saldırıya uğradık, zehirlendik ve güneş ışığı, su, oksijen ve yiyeceklerden yoksunuz!

Küresel su döngüsünün kontrolünden çıktıktan sonra, bu tür bir bulut nadir değildir. "Çekici kadınsı ve anne" sesi vermek için buna "Mom-Tus Cloud" deniyor. Ancak bu tipik Orwell dil sahtekarlığıdır.

İklim mühendisliğinin yarattığı yapay koşulları anlamak için Mamatus bulutlarının daha ayrıntılı bir şekilde araştırılması gerekiyor. Her şeyden önce, bu tersine çevirme iklim kontrolü için teknik uygulamaların sonucudur.

Mamutlar yapay olarak tetiklenen aerosol bulutlarıdır.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Jeopolitiği paradan daha önemli

10,2019

 

 

Son yılların en önemli konusu, yeni Rus hipersonik silahlarının ortaya çıkması nedeniyle küresel jeopolitik içeriğindeki radikal değişimdir. Bu, hem Avrupa’yı hem de doğu bölgesini doğrudan etkiliyor; şimdiye dek klasik Anglo-Saxon’da jeo-politika, "dünyanın merkezi" etrafında bir "tampon, çevre, iç hilal" olarak tanımlandı. Avrasya.

Bugün, geçmişte olduğu gibi, Doğu Avrupa, "Rus tehdidi" bahanesiyle tekrar Rusya'ya karşı kullanılıyor. Saçma! "Rus tehdidi" yoktur ve en azından Rusya, siyasi aramalarımızın yazılarını "fethetmek, özgürleştirmek, işgal etmek" için acele eder.

Neden? Ne yazık ki, Bulgaristan ve Doğu Avrupa'nın tamamı artık Rusya ve Avrasya için gerçek bir jeopolitik faktör değil. Şimdiye kadar, en azından Rusya'dan ya da Batı'dan bazı ya da başka yararlar elde etmek için bir ticaret pozisyonu olarak kullanılabilecek bir tür "jeopolitik tampon" ya da "çevre" idi.

Ancak, bu artık doğru değil. Bulgaristan, yıkılan devlet, mafya, demografik felaket ve ekonomik çöküş nedeniyle jeopolitik haritada bulunmuyor.

Tüm büyük jeopolitik göstergelere göre, Bulgaristan artık mevcut değil.

Ve hiçbir Rusya suçlu değil, kendi aptallığımız, yolsuzluğumuz, yetersizliğimiz. Kimseyle ilgilenmiyoruz, spekülatif ya da kirli para olmadıkça, hiç kimse Mafya için çalışmaya gelmeyecek, bize tek bir Euro yatırımı vermeyecek. Ve hiçbir Yahudi, İsrail’in Orta Doğu’da halk eğitimi olarak kabul edilmesinden sonra bir rezerv alanı hazırlamıyor. Dünyadaki yüzlerce farklı Yahudiyi tanıyorum ve / uzun zamandır Yahudilerle Siyonistler arasında bir fark olduğunu / uzun zamandır açıkladım ve bir domuz çiftliğinde, gece bekçisi, madenci veya inşaatçıda Yahudi eseri görmedim. Ve eğer Bulgaristan'a transfer edilirse onlar için kim çalışacak? Emekliler ve çingeneler mi?

Dünya jeopolitiğinde işler çok daha karmaşık ve Rusya, Çin ve Hindistan'ın yeni rolünün henüz farkında değiller. Avrasya

Rusya’ya gelince, tarihsel olarak ona karşı iki muhalefet vektörü var:

 • ya da birleşmiş Avrupa’yı Rusya’ya karşı - bu, tehditlerin ilk aşaması;
 • Rusya’nın Karadeniz’deki çıkarlarına karşı birleşik / fakat çok fazla / Orta Doğu’ya karşı - bu ikinci derece bir tehdittir.

Bu iki çizgiden başka hiç kimse yüzyıllardır Rusya'ya karşı değildi. Sadece bunlar Sadece Bulgaristan değil, diğer tüm Avrupa ülkeleri de bu iki vektörün bir işlevi olmuştur ve bir işlevidir. Bu, halkların ve devletlerin tarihsel olarak bu çizgiler boyunca bir “savaş alanı” olarak oluşturulduğu anlamına gelir. Tampon, büyük rakipler arasında. Klasik Anglo-Sakson jeopolitiği - tampon alanı, çevre, Avrasya çevresindeki iç hilal gibi.

Bu artık doğru değil.

Bu tamponlama yönleri oluşturulurken, Batı-Doğu jeopolitik savaşında Rusya ve Avrasya'ya saldıran başka teknolojiler yoktu. Rusya’ya yapılan saldırı, Kara ve Baltık Denizi’nde ya da Ukrayna, Beyaz Rusya veya Kafkasya Bölgesi’nde karada gerçekleştirilebilirdi.

Bu nedenle, bu alanlarda tamponlama hem Rusya hem de Batı Avrupa için bir zorunluluktu. Bulgaristan da dahil olmak üzere bu tampon devletler rollerine o kadar alışkınlar ki, 21. yüzyılda tamponlamalarını açıkça satmaya ve ticaret yapmaya başladılar, bu kez ABD ve NATO ile birlikte. Fakat yeni çatışma teknolojileri, çeşitli vektörleri ve yepyeni silahları - hipersonik olmaları nedeniyle artık gereksiz değiller.

Mevcut tampon bölgelerde iklim koşullarının ve tarımsal kültürlerin Rusya topraklarından daha verimli ve tahıl ambarı olmaları dikkat çekicidir.

Ancak bu faktör artık çalışmıyor. Rusya kendi kendine yeterliliğe ve yabancı tahıllara ihtiyaç duymuyor. İklim değişikliğinin nasıl işleyeceği henüz belli değil, ancak Avrasya'nın Avrupa, Amerika ve Asya'dan en az etkileneceği tahmin ediliyor.

Diğer bir faktör kaynak geçişidir.

Yirminci yüzyılda, Rusya'dan Batı'ya, Ukrayna, Belarus ve Polonya üzerinden hidrokarbonların karadan boru hattı geçişi uygulaması kuruldu. Buna göre, tampon devletlerde üçüncü bir ayrıcalık ortaya çıkmıştır - ki bu ülkeler - önce Ukrayna ve Bulgaristan ile birlikte - ticaret yapmaya ve şantaj yapmaya başladılar. Onlar kendilerini kazıyorlardı.

Artık transit ülke olarak Rusya tarafından ihtiyaç duyulmuyor. Batıda da, onlara yağmalandıkları ve pazar ve demografik olarak tükenmiş oldukları için ihtiyaç duyulmuyor.

Ayrıca, Batı’nın Rusya’ya karşı bir saldırısı olursa, İskenderler veya Karadeniz Bastiyonları tarafından 5 dakika içinde imha edilecek.

Rusya artık tampon devletlere veya Batı Avrupa’ya genişlemekle ilgilenmiyor. Jeopolitik sınırları Pasifik ve Kuzey Kutbu'na taşındı. Akdeniz'de Suriye'deki ABD, İngiltere ve İsrail'in Rus karşıtı projesini söndürdüler.

Yeni öfkeleri yatıştırmak için, Rusya tüm bölgeleri kapsayan radarlar, hipersonik silahlar, yeni denizaltılar, Kalibre ve İskender kompleksleri üretmeye başladı. Orta şiddette bir savaşı kazanabilecek ya da alarm verecek ve Rusya’nın yarısına bir orduyu dağıtacak ortalama bir şarta yerleştirme metodolojisi çözüldü. Arktik özel kuvvetleri vb. De ortaya çıktı.

Hidrokarbonlar artık kara yoluyla değil, deniz yoluyla veya sıvılaştırılmış gaz olarak taşınmaktadır.

Ayrıca, Rusya'nın enerji kaynaklarının en yeni müşterisi olan Çin, hızla bir askeri ittifak kurdukları ortaya çıktı. Ve diğer müttefikler farklı. Türkiye ve Suriye - Çanakkale ve Akdeniz, İran ve yine Suriye'nin kontrolü için - ön Asya, Çin, Moğolistan, Özbekistan, Kazakistan ile birlikte - Avrasya, Güney Kore ve Almanya'daki meslektaşları olarak - teknoloji ortakları olarak.

Ne yazık ki bu listede şu ana kadar arabellek dahil ülke yok. ve Bulgaristan. Hareket artık basit - "Rusya ile çalışmak istiyorsanız - hoş geldiniz, istemiyorsanız - işiniz."

Batı'da bir başka önemli faktör daha eklenmeli. Putin'le savaş, iki yıl süren iki projede 150 yıllık savaşın bir devamı - Batı ve Doğu.

Doğu, Putin tarafından gittikçe daha fazla kişileştiriliyor. Bu sözde muhafazakar proje - geleneksel dinler, geleneksel ahlaki değerler, aile, çocuklar, ülkeye sevgi, vb.

Batı projesi, tek bir küresel hükümetin altında liberalizm olarak adlandırılan, tek bir finans merkezi olan, insanın genetik modifikasyonuyla işlevsel kastların bölünmesiyle bir insan karınca yuvası. seçkinler, eşcinsellik, pedofili, DNA modifikasyonu. Teknolojiler bilinmektedir.

Buna, şu anda Putin'in Rusya'sının bünyesinde barındıran geleneksel Avrasya muhafazakar projesinde karşı çıkıyor. Diğerleri şimdilik korkuyor. Ancak bu projenin çok güçlü bir geçmişi var. Bunlar genetik olarak tasarlanmış, insan davranışı için programlar, hala kötü olan bir dünyada binlerce yıldır hayatta kaldığı için, ama en iyisi, onun içinde bile, azami "paranın her zaman para kazanması". Jeopolitik daha önemlidir.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 ABD-İsrail saldırısı, F-35 10.2019'a karşı C-300 ve C-400'ü kullanacak

 

 

10 Eylül'den sonra Orta Doğu'daki olayların dinamikleri çok büyüktü.

Birkaç cepheyi aynı anda izlemek ve bağlantı noktalarını bulmak zorunda kaldık.

Geçmişte olduğu gibi, her provokasyondan sonra, ABD ve İsrail hemen her zaman olduğu gibi kendilerine işaret eden “suçluyu” hemen buluyorlar.

Öyleyse şimdi, önceki gibi patlayıcı anlarla olan fark, bu kez, 10 Eylül'den sonra olan dünyanın gerçekten de Dünya Savaşı'nın sancısı olduğu. Ve bu satırları okuduğunuz anda başlamış olabilir.

Aslında, başlasaydı, bu satırları okumazdınız.

Peki, 10 Eylül 2019’dan sonra ne oldu?

Büyük resimde, kapsamlı analizlere yer verdik / ve bu sayıda sayfa 11-15 /. Bu nedenle, burada belirtilen dönem için en önemli örneğine odaklanacağız.

17 Eylül’de, hafta başında arifesinde Irak’a, ​​Suriye’ye ve Lübnan’a "öz savunma" saldırıları "önceleyen" olan Netanyahu’nun (Mileikovsky) kaderini belirlemek için İsrail’de seçimler yapıldı. Bu sadece İsrail'e izin verilir. Diğerlerinin böyle bir hakkı yoktur. Ancak bu sefer Lübnanlı Hizbullah cevap verdi ve İsrail askerlerine ciddi hasar verdi.

Aynı zamanda, ABD Savunma Sekreteri Yardımcısı Mark Esper, Venezüella, Libya, Donbass, Orta Doğu’daki kaosun yeterli olmadığını ve Pasifik’te “öncelikli tiyatro” olarak tanımladığı ABD üslerinin inşası için çağrıda bulunduğunu; . Çin’e karşı. Buna Hong Kong’daki “şemsiye devrimi” nin, Pekin’e yapılan ticaret ve gümrük savaşının, hatta Uluslararası Para Fonu’nun sıcak bir savaşa dönüşebileceği uyarısı getirildi.

ABD 240 trilyon dolarlık bir felaketin eşiğinde. Ve Orta Doğu, bir günde sıcaklıkların ılıktan sıcağa yükselebileceği ve İsrail'in yalnızca yeni bir provokasyonunun nükleer Armageddon'a yol açabileceği bir alan.

Hürmüz Boğazı’nın böyle bir zamanlaması veya kapatılmasıyla, bir varil 60 $ 'dan 200 $' a kadar bir petrol variline sıçrayabilir, ancak bu kez son yıllarda Çin’in Suudi Arabistan’ın önemli bir müşterisi haline geldiği ve yeni yatırım yapacağı açıklandı. İran'dan 400 milyar dolar petrol ve doğal gaz. Trump, kendi adına, ABD'nin petrol ve doğal gaz konusunda kendi kendine yeterli olduğunu, en büyük ihracatçıları olduğunu ve artık Orta Doğu petrol ve gazına ihtiyaç duymadıklarını, ancak müttefiklerine yardım etmeye hazır olduklarını söyledi.

Başka bir deyişle, petrol fiyatlarındaki yükseliş, küresel olarak küresel doların çöküşünü durduracak, Çin'e yeni sorunlar getirecek, daha yüksek fiyatlar, ABD'de şeyl petrol ve doğal gazın karlılığını geri getirecek, ABD’nin Rusya’ya saldırılarına devam edecek Kuzey Akımı - 2 ve Türkiye Akışı - 2 ile, DPRK, Çin, Afganistan, Hindistan, Pakistan, Ukrayna, Orta Avrupa, Venezüella’daki Trump - Bolton politikası Latin Amerika

Gerçekte, ABD, İngiltere ve İsrail devasa uluslararası izolasyonda yalnız ve kendi yaptırımlarının patlaması altında.

10 Eylül’den sonra dönemin detaylarına böyle geliyoruz ...

10 Eylül'de Trump, yönetimdeki en büyük Siyonist ve savaş gazisi olan Dışişleri Bakanı John Bolton'u kovdu. Bazı analistler biraz nefes aldı. Öyle bir şey yok. Bolton işini yaptı. Eski bir BM yetkilisi olarak, görevi ABD ile Rusya arasındaki silahsızlanma konusunda yürürlükte olan bütün anlaşmaları iptal etmek ve Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'daki tüm potansiyel çatışmaları ateşlemekti. İşini yaptı ve Trump, 1980'lerde ABD’nin SSCB ile nükleer bir savaş kazanabileceğini ve sadece 20 milyonun öleceğini, ancak 150’nin öleceğini söyleyen Charles Cooper’ı atadı. .

12 Eylül'de Netanyahu Soçi'ye geldi ve bekleme odasında üç saat beklemek zorunda kaldı. Savunma Bakanı Shoigu ona "bazı şeyleri" açıkladı. Bu toplantının ardından İsrailli yetkililer bunun ikili ilişkilerde yeni bir aşama olduğunu bildirdi. Öyle bir şey yok. Shoigu'nun sadece varlığı tek bir şey anlamına geliyordu - Tel Aviv'in Suriye'ye karşı kışkırtılmasının sona ermesiyle, artık hiçbir saldırıya tahammül edilmeyecekti, sadece C-300'ün değil 400'ün de çalışması mümkündü.

Bir bakıma, Netanyahu'nun Soçi'ye yaptığı ziyaret onun için tam bir başarısızlıktı. Netanyahu, hiçbir şeyi unutamayan bir Rus tarafından neyin geldiğini anlamıyor. Kim Jong Un'dan bahsetmiyorum bile, Persler ve Çinliler. Dahası, Netanyahu yeni Nürnberg 2 için ilk adaydır.

13 ve 14 Eylül gecesi, Suudi Arabistan'daki dünyanın en büyük petrol arıtma tesisi Aramko'ya düzenlenen saldırıyı gördü. Roket ve dronlarla yapılan grevlerle Suudi Arabistan'ın günlük petrol üretiminin yüzde 50'si kaldırıldı - 5,7 milyon varil. Etkilerin üstesinden gelmek haftalar veya aylar alacaktır.

Petrol fiyatları yükseliyordu. Trump, etkilenmediğini ve ABD’nin stratejik petrol rezervlerini kullanacağını söyledi.

Yemen'deki Yuşitler, hiç kimsenin inanmadığı bir sorumluluk üstlendi. Aynı şekilde, kaplumbağa adamı Usame bin Ladin, 11 Eylül 2001'de Afganistan'daki bir mağara tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nin imhasının sorumluluğunu üstlendi.

Irak’taki Amerikan üssünden veya Basra Körfezi’ndeki ABD gemilerinden veya İsrail’in F-35 veya F-15’inden Aramko’ya saldırmak için yalnızca üç gerçek seçenek var.

Bununla birlikte, ABD ve İsrail'in görüşme için İran'ın yapması için çok geç değil.

İran reddetti. Aslında, böyle bir saldırıya ilgi duyan son ülke, çünkü Rusya ve Çin ile siyasi savaşı kazanıyor. Uzay fotoğrafları daha sonra füzelerin Irak-Kuveyt sınırından kovulduğunu gösterdi.

ABD ve İsrail'in Aramco gibi bir donanıma saldırması planlanan bir F-35 var.

Bahsettiğim gibi, bu satırları yazarken, büyük savaş henüz başlamadı ve onları okuduğunuzda, çoktan başlamış olabilir.

Daha doğrusu, eğer başlarsa, onları okumazsınız.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Krassimir Ivandjiiski - Krassimir Ivandjiiski Devrilme

noktasında küresel jeopolitik Kırılma noktası
için ön koşullar mevcut
10.2019

 

 

Son beş yıl dünya için bir dönüm noktası oldu:

 • büyük jeopolitikte;
 • bölgesel depremlerde;
 • askeri alanda;
 • müttefik gruplarda vb.

Şu anda bir dönüm noktasındayız, yani kavşak noktasında. Henüz hiçbir şey kesinleştirilmedi, ancak kırığın önkoşulları orada.

Top Secret'in birkaç sayısında Büyük Jeopolitik resmin ve bölgesel çatışma ve savaşların geniş bir özetini yapacağız.

Jeopolitik Rubicon'u geçmeye kıyasla, küresel havzanın ve tabii ki Suriye askeri tiyatrosunun askeri ve silah bağlamıyla başlayacağız.

Neredeyse hiç kimse bilmiyor, ancak çeşitli kaynaklar Doğu Akdeniz, Kızıldeniz ve Hint Okyanusu'nda altı yüzden fazla deniz tabanlı seyir füzesi bulunan silahlı NATO Donanması gemileri olduğunu söylüyor. Irak'ta ve Afganistan'da gerçekleşen üç işgal operasyonunun, deniz ve hava üslerinde ortalama 700-1200 seyir füzesi ve 1000'e kadar avcı uçağı ve bombardıman uçağı kullanan üst füzelerden füze saldırılarıyla başladığı hatırlanacak.

ABD ve NATO’nun İtalya, Türkiye, Katar ve Diego Garcia’da hava üsleri var. Ayrıca, B-2 ve B-52 stratejik bombardıman uçakları Kuzey Amerika'daki havalimanlarından saldırabilir. Bu, darbe kuvvetini birkaç saat boyunca harekete geçirmelerini sağlar.

Böyle bir güç yoğunluğu, emri aldıktan bir iki saat sonra Suriye'ye müdahale etme imkânı da anlamına geliyordu.

Bu kadar büyük bir roket saldırısının sonucu, Irak, Yugoslavya ve Afganistan'daki üç müdahalenin deneyiminden tahmin edilebilir - saldırıya uğramış ülkenin direnişinin tamamen bastırılması ve en önemli altyapısının imhası.

2016'da ABD ve NATO Suriye için benzer bir operasyon hazırladı, ancak başarısız oldu. Rusya onları engelledi.

1991'den sonra eski kolonilerin tarihi geriye gitti. 2018 yılına kadar, Irak, Libya, Mısır ve Yemen liderleri iktidardan elendi veya ortadan kaldırıldı. Suriye uçurumun kenarında durdu. Aynısı İran ve Orta Asya ülkeleri için de geçerlidir.

Çin, İran, Irak, Türkmenistan, Kazakistan ve Suudi Arabistan'dan bağımsız enerji kaynaklarını askıya alma tehdidi ile karşı karşıya. ABD ve Batı'nın izni olmadan İpek Yolu boyunca deniz yoluyla enerji, yiyecek ve mal teslimi mümkün olmayacaktır.

Ancak o zaman Rusya bu darbeyi ele aldı ve çatışmanın bu aşamasında kilit bir varlık aldı; bu senaryoyu tetikledi - Kırım Yarımadası, Orta Doğu, Doğu Akdeniz, Doğu Avrupa ve Güney ve Batı Avrupa bölgelerini kontrol etmesini sağlayan batmaz bir uçak gemisi.

Jeopolitik mücadelede 200 yıldan fazla deneyime sahip profesyonel bir oyuncu olan Batı, Ukrayna'nın doğu bölgelerini bombalayarak Rusya'yı resmi olarak asker göndermeye zorladı; Rusya ile birlikte, Rusya filosunun güçlendirilmesi ve hava taşımacılığının aksamaması.

Bu aşamada taraflar görevlerini çözdüler. Rusya'nın gücünü ve kararlılığını hala hafife almış olan Batı, özellikle askeri olmak üzere, en az maliyetle tek kutuplu bir durak döndürmeye çalışıyordu.

Rusya, kendi adına, silahlanmaların finansal ve teknolojik-sanayi tabanını genişletiyordu. Batılı askeri analistler silahlanmanın hızını ve ölçeğini anlamadılar. Aynı zamanda, Rusya, radikal askeri önlemler için stratejik zamanı "satın alıyordu".

Stratejinin temelleri yalnızca sizin için en rahat nerede ve ne zaman savaşmanızı gerektirir.

Batı için en büyük şok ve stratejik sürpriz şu nedenlerden kaynaklandı:

 • (a) böylesi bir düşman karşısında olası NATO kayıplarının yeniden hesaplanmasını gerektiren, kansız ve süper etkin bir şekilde Kırım'ın kontrol altına alınması;
 • b) ABD ve NATO istihbarat merkezlerinin, her bireyin, telefonun veya aracın hareketleri üzerindeki küresel kontrol bağlamında, Rus operasyonunun zamanlamasını, hedeflerini, rotalarını ve güçlerini ifşa edememesi;
 • c) Rusya’da NATO ordularının teorik gelişmelerinde bile kullanımı açıklanmayan pek çok yeni elektronik savaş sisteminin ortaya çıkması. Böylece Rusya dört yıl daha kazandı. Büyük bir stratejik geleneğe sahip bir ülke olarak Rusya, düşmanın inisiyatifini ele alır ve çatışmaların sınırları boyunca ortaya çıkmasına izin verirse kaçınılmaz olarak kaybedeceğini anlar. Bu nedenle, en iyi askeri ustalık geleneklerinde, Rusya Ortadoğu'ya karşı karşıya gelme odağını değiştirdi ve Suriye'deki inisiyatifi yavaş yavaş ele geçirdi. Kısaca Suriye'deki büyük soğukluğun sonuçları nedir? Rusya'nın 2500 km mesafeden 2-10 metre hassasiyetle hedefleri vurabildiği ortaya çıktı. Bu, Rus seyir füzelerinin uçtuğu ülkeler de dahil olmak üzere tüm dünya televizyon kanalları tarafından gösterildi. ABD ve NATO’ya yeni bir şok oldu. Çünkü Rusya'da onlarca yolcu füzesi gemisi ve yüzlerce uçak gemisi var. Ve hepsi Suriye'de gerçek nesnelere çarptı. 50.000'den fazla Rus asker, yabancı topraklardaki çağdaş koşullarda gerçek savaş deneyimini kazanmıştır. Daha önce, sadece Irak ve Afganistan’da NATO böyle bir deneyime sahipti. Bölüm komutanı dahil tüm Rus generalleri Suriye'den geçti. Neredeyse tüm savaş pilotları modern silahların kullanımında gerçek bir deneyim kazanmıştır. Yüzlerce yeni silah gerçek bir askeri testten vazgeçti. Akdeniz'deki Rus denizaltıları, NATO gemilerinin eşlik etti ve sualtında seyir füzeleri başlattı; 50.000'den fazla Rus asker, yabancı topraklardaki çağdaş koşullarda gerçek savaş deneyimini kazanmıştır. Daha önce, sadece Irak ve Afganistan’da NATO böyle bir deneyime sahipti. Bölüm komutanı dahil tüm Rus generalleri Suriye'den geçti. Neredeyse tüm savaş pilotları modern silahların kullanımında gerçek bir deneyim kazanmıştır. Yüzlerce yeni silah gerçek bir askeri testten vazgeçti. Akdeniz'deki Rus denizaltıları, NATO gemilerinin eşlik etti ve sualtında seyir füzeleri başlattı; 50.000'den fazla Rus asker, yabancı topraklardaki çağdaş koşullarda gerçek savaş deneyimini kazanmıştır. Daha önce, sadece Irak ve Afganistan’da NATO böyle bir deneyime sahipti. Bölüm komutanı dahil tüm Rus generalleri Suriye'den geçti. Neredeyse tüm savaş pilotları modern silahların kullanımında gerçek bir deneyim kazanmıştır. Yüzlerce yeni silah gerçek bir askeri testten vazgeçti. Akdeniz'deki Rus denizaltıları, NATO gemilerinin eşlik etti ve sualtında seyir füzeleri başlattı;
 • d) İran havalimanları, İran ve Irak üzerindeki hava koridorları yoluyla, Suriye feribotuyla hedeflerine vuran füzeler ile uzak havacılık. Suriye şehirlerinin kurtuluşuna 10.000 - 20.000 Rus Özel Kuvvetleri savaşçısı katıldı.

Bugün Rusya'nın izni olmadan neredeyse hiç kimse Suriye üzerinden uçmuyor.

Böylece dört yıl içinde Rusya, Ukrayna ve Kaliningrad'ın dikkatleri Suriye'ye kaydırıldı.

Rusya, asgari zayiatla gerçek savaş koşullarında ordusunu destekleyerek konsantre oldu.

Trump'ın Siyonizm kuklası seçilmesiyle karşı karşıya kalma, jeopolitik ve jeo-ekonomik sonuçlarla birlikte ciddi bir aşamaya geldi.

Batı bir uçurumla karşı karşıya. Borçları GSYİH'nın% 100'ünü aşıyor ve hiç kimse artık "korku vergisi" ödemek istemiyor. Rusya’nın 30 yıldır ödediği vergi bitti. Rusya sadece ödeme yapmadı, aynı zamanda başkaları tarafından "vergi korkusu" koleksiyonunu da engellemeye başladı. Birçok ülke ayağa kalktı ve kralın Washington ve Brüksel'de çıplak olduğunu fark etti. Batı'nın büyük bir orduyu silahlandırma zamanı geldi.

Kazıma olayından birkaç gün önce, İngiliz yetkililer ve İsrail, Esad'ın Kuzey Koreli diktatör Kim Jong Un'dan aldığı kimyasal bir silahı kullandığını ya da kullanmak üzere olduğunu açıkladı. Skripal'ın "zehirlenmesi" ile eski senaryo sahneye çıktı. Eylem İngiltere’deydi, bu yüzden hiçbir şeyin kanıtlanması gerekmedi.

Rusya'nın Kimyasal Silahlar Komisyonuna katılım çağrısı Batı tarafından reddedildi. Rusya'nın yalnızca 10.000 nükleer savaş başlığı bizi savaştan ayırdı.

Ancak Rusya ile yüzleşmenin akut aşaması devam etti ve devam etti - meldonyum, eşcinseller, Stalin, Kırım, Boeing, Kuzey Kutbu, Kuzey Yolu ...

Başlıca manevralarla aynı zamanda Rusya, 50.000'den fazla Suriye ordusunun askerini tutuklayıp silahlandırabildi;

Rusya ayrıca Suriye’deki durumsal müttefikleri de mükemmel bir şekilde ele alıyor. İran, Suriye ile toprak kayıplarının kırılganlığını paylaşan anlaşmaya zaten katılıyor. İran'ın nüfusu 70 milyondur. Bu, Polonya ve Ukrayna'nın mobilizasyon kaynakları ile karşılaştırılabilir. Rusya'nın yenilgisi ve Suriye'nin yıkılması durumunda, İran "demokratik" müdahalenin bir sonraki adayı olduğundan, ayrı müzakereler hariç tutuldu.

Türkiye, Avrupa’daki en büyük NATO kara ordusuna, NATO’nun Ingirlik Hava Kuvvetleri Üssü’nde nükleer silahları var. Rusya, Türkiye’yi NATO’nun mızrağının bıçağından Karadeniz’e sol kanatta tarafsız bir tampon haline getirmeyi başardı. 2003 yılında bile Türkiye, NATO uçaklarına Irak'ı bombalamak için bir hava koridoru vermedi. Erdoğan'a yapılan darbe girişiminden sonra Ingirlik Hava Kuvvetleri Üssü kapatıldı ve ABD uçaklarını oradan çekti.

Rusya, Türkiye ile İran arasında ortak çıkarlar bulmayı, Irak ve Suudi Arabistan ile ilişkilerini geliştirmeyi, ABD'nin bölgedeki bölgedeki acilen en büyük hava üssünü geri çekmekte olduğu Mısır ve Katar'dan destek almayı başardı.

Bu tur Rusya, yıkılma ile NATO'ya karşı kazandı.

Yani büyük kollar kırılmaya başladık, yani. Silahların kalitesi ve miktarına ve savaştaki deneyimlerine.

Putin 2007 yılında Münih’te yaptığı konuşmayı yaptığında, Rusya’da pek çok modern silah sistemi yoktu veya sayıları azdı. 2018'de, Suriye'de (ya da Suriye'den iki saatlik bir uçuş), Rusya zaten 2.500 kilometreye varan bir imha yarıçapına sahip 150 düzine kadar füze gemisine iki düzine deniz gezisi füze gemisini yoğunlaştırıyordu. Süpersonik silahlara sahip düzinelerce kıyı savaş karşıtı füze atarları da var.

Suriye hava üssünde, iki saat uzaklıkta, savaş uçakları, keşif uçakları, uçan radarlar, bombardıman uçakları, denizaltı karşıtı uçaklar ve helikopterlerle birlikte 150'ye kadar uçak gruplandırıldı.

Bölgenin üzerindeki gökyüzü dört C-400 bölümü, bilinmeyen bir sayıda Rus ve Suriye C-300 bölümü, Zırhlı-S1, Tor-M1 ve M-2'nin bilinmeyen sayıda hava savunma sistemi tarafından kontrol ediliyor. Birlikte, bu hava savunma sistemleri, birkaç yüz NATO uçağının hava grubuna onarılamaz bir şekilde tahrip etme yeteneğine sahipler. Yolculuk füzelerini sökme, uçak navigasyon sistemlerinde koordinatları değiştirme ve gemi yönetim sistemlerini durdurabilecek, tüm düşman iletişim sistemlerini 300 ila 3000 kilometrelik bir yarıçap içinde bloke edebilecek olan Rus elektronik savaş sisteminin eylemi açık değildir. askeri istihbarat ve iletişim uydularını göz kamaştırmak ve son olarak hem bireysel uçakları hem de bölgeleri ve tüm askeri birimleri elektronik olarak "görünmez" hale getirmek.

Rusya, Suriye’de 2014’ten bu yana bir Sovyetler Birliği’nin bile oluşturamayacağı bir güç grubu yarattı. Bu tür bir gruplandırma, ABD ile bile tüm Avrupa ülkeleri tarafından oluşturulamaz.

NATO-Rusya Avrupa Askeri Tiyatrosu'na ve özellikle Rusya'nın son yıllarda Kırım ve Kaliningrad'da yaptıklarına böyle bakıyoruz.

Her şeyden önce, ancak nükleer olmayan bir NATO füzesinin Rusya’nın sivil altyapı bölgelerinden birine çarpması durumunda, Avrupa’nın sivil altyapısına ve ABD’ye yönelik stratejik gücü ile hemen bir darbe ile cevap vereceği açıkça anlaşılmalıdır. Büyük bir havaalanı, lojistik merkezi, rezervuar veya boru hattına bir darbe, Avrupa'nın en büyük ülkelerine II. Dünya Savaşı'ndan beri benzeri görülmemiş bir ekonomik erime getirecektir.

Bugün Londra'nın Frankfurt veya Heathrow'a olan uçuşlarında on dakikalık gecikme Avrupa'ya haftalık servislere yol açıyor. Örneğin Avrupa ulaştırma ağından Frankfurt havaalanının ani ortadan kaldırılması bir olay olarak düşünülemez ve ekonomik sonuçlarında düşünülemez. Bu yüzden NATO, önce Rusya'yı zorla tepki gösterme ve etkili biçimde yapma yeteneğinden mahrum etmelidir.

Ancak NATO orduları demiryolu ile taşınamadığı için NATO orduları her yere Rusya'ya saldıramaz. Demiryolu platformlarından daha geniştirler ve yaklaşmakta olan trenlere çarpacaklardır. NATO tankları her biri 60 tondan daha ağırdır ve Avrupa'nın küçük ve orta ölçekli köprülerinin çoğu onları desteklemeyecektir. NATO, 4 metre yüksekliğindeki ekipman için Sovyet standardına uymuyor, bu da ekipmanlarının köprü, kavşak vb. Altlarına geçemeyeceği anlamına geliyor.

Bu, federal otoyollar boyunca zırhlı birimleri Avrupa çapında taşıma fırsatını bırakıyor. Ancak böyle bir bölünmenin Almanya'dan Polonya'ya taşınması şunu gösterdi:

 • (a) Alman yolları böyle hareketler değildir;
 • b) karayolunda 500-600 kilometrelik geçiş, askeri harekette tankın motor ömrünü azaltır;
 • (c) ve nihayet, Amerika’nın Avrupa ülkelerinin ve özellikle de Almanya’nın işgali, 1945’ten bu yana durmamasına rağmen, Avrupa’nın devletlerarası anlaşmalarında, Amerikan tanklarının federal otoyollarda bile sınırlarını özgürce geçmelerini sağlayan bir madde bulunmamaktadır. .

Son olarak, geçmişte defalarca güvendiğimiz gerçekler - NATO ordusu büyük denizcilik uluslarının ordusu - Amerika ve İngiltere ve dolayısıyla kara kuvvetleri de dahil olmak üzere tüm grev kuvvetleri deniz veya hava yoluyla iletiliyor. Rusya'ya, özellikle de bölge kontrolüne saldırabilmek için, iyi donanımlı derin deniz limanlarına ihtiyaçları var. Baltık Denizi'nde, bunlar Baltık limanlarıdır. Bu nedenle, NATO’ya kabul edilme istekleri, birliklerinin 8.000’inin ABD savunmasını güçlendireceği için değil.

Bu, Hitler ve Stalin'in Baltık Ülkeleri için verdiği mücadeleden kaynaklanıyordu. Stratejik havadan yapılan operasyonları gerçekleştirme veya önleme mücadelesiydi.

Ancak Baltık ülkeleri, Rusya'ya karşı stratejik konsantrasyon için bir dayanak değildir. Rus tank bölümleri, NATO’ya deniz taşımacılığının Almanya’dan ayrılacağından Baltık limanlarının kontrolünü daha hızlı ele geçirecek.

Alman limanları da uygun değil. Polonya'nın geri kalanı. Limanları her zaman NATO'ya açık.

Ancak burada iki sorun var - Kaliningrad ve İskender. Kaliningrad'ın Almanya'ya iade edilmemesi ve Baltık Devletleri ya da Belaruslar tarafından cumhuriyetin yönetimine aktarılmaması tesadüf değildir.

Iskander-M taktik füze sistemlerinin Kaliningrad'da 500 km'lik bir menzille (bazı uzmanlar 1500 veya hatta 2500 km) yayılması, ABD ve İngiliz zırhlı araçlarının Polonya limanlarına inişini anlamsız kılıyor. Kaliningrad'ın savunması için C-400 sistemleri, kıyı füze sistemleri "Ball" ve "Bastion" ve diğer modern donanımlar eklendi.

Buna ek olarak, Suriye'deki 1.500 km'den daha fazla ateşlenen Calibre seyir füzeleri, Baltık Filosundaki gemilere, denizaltılara ve uçaklara yerleştirildi ve böylece İngiliz limanlarında hedefleri vurabildiler.

İkinci stratejik yan - güneydeki Rusya, batık uçak gemisi Kırım Yarımadası ile kaplı. Karadeniz’de NATO’ya iniş yapmak imkansız. Kırım limanları onlara kayboluyor; Odessa'da bir deniz üssü kurma girişimleri daha çok provokasyondur. NATO füze muhripleri bile Karadeniz'e dikkatle giriyorlar. Düşmanlıklar durumunda, Amerikan gemilerinin Boğazdan geçişi imkansız olacak. Düzinelerce Top ve Bastion anti-ship sistemleri, gemilerde düzinelerce seyir füzesi, denizaltılar ve uçaklar Rusya'yı çok tehlikeli bir eğlence "cezalandırmaya" çalışıyor.

Bu nedenle, NATO sefer güçlerinin en yakın limanları Romanya'da bulunuyor, ancak tankları Rusya'ya ve hatta Dinyeper'a yollarında ulaşamıyor.

NATO’nun Boğaz’a bile yaklaşmasını zorlaştıracak Tartus Donanma Üssü ve Hmeimim Hava Kuvvetleri Üssü ile güney stratejik kanadını resmini tamamlıyoruz. Tu-22M bombardıman uçakları (Kırım hava alanlarından) ve Kalibre füze gemileri, tüm Güney Avrupa’ya, Fransa limanlarına kadar ateş ediyorlar.

Bu, son beş yılda 500 yıldır faaliyette olan Anglo-Sakson devletinin temel prensibini baltaladığı anlamına geliyor. Bu, Büyük Gemilerin, Büyük Kruvazörlerin, Büyük Topların, yani ilkelerin prensibidir. diğer ulusların kara ordularıyla büyük ve pahalı kara savaş orduları kurmak yerine karaya saldıracak deniz seçeneğini seçtiler.

Büyük Geminin inşaat teknolojisi, hedef ülkelerin sınırlarına güvenle yaklaşmayı mümkün kılmıştır. Dünyadaki ticari sermayelerin% 85'i tarihsel olarak kıyıda bulunmaktadır. Gemilerin ateş gücünün desteğiyle yakalanmak ve yağmalamak, sonra denize gitmek kolaydır.

Azteklerin, Mısırlıların, Kızılderililerin veya Polinezyalıların Avrupa'ya yönelik bölgesel kara kampanyalarının olasılığı sıfırdır.

Sadece diğer Avrupalılar tek yarışmacı olabilir: Sadece 19. yüzyılın sonunda uyanan İspanyollar, Portekizce, Hollandaca, Fransızca ve Almanlar. Fakat Napolyon'un devrilmesinden sonra, Anglo-Saxon hakimiyetini durdurarak dünya ticaret yollarındaki hakimiyeti durdu. Dünya para birimi ve dünya ticareti Anglo-Sakson oldu. Vapurlarla, ardından kruvazörlerle ve nihayet uçak gemileriyle güvenceye alındı. Büyük gemilerin olduğu yer burası.

İngiliz Donanması ve ardından Birleşik Devletler Donanması, gelişiminin doruklarında, dünyadaki diğer tüm donanmaların toplam su kapasitesini aştı. Askeri ya da ticari olan tüm askerler, Anglo-Saksonlar için kârlıydı. Hiç kimse, filosunu tahrip etmeden İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri'nin yeterli bir yıkımını organize edemedi, dünyadaki arzların% 80-85'i Anglo-Saksonlar - Panama, Malac, Cebelitarık, Kiel vb. Kara harp teknolojileri ikincil öneme sahipti.

En önemli faktör Büyük Gemilerdi. Gemide her biri 60 uçak bulunan on iki adet 100.000 tonluk uçak gemisi grubu, helikopter taşıyıcıları ve destek gemileri bulunan on iki sefer grubu, her biri 50-60 seyir füzesi bulunan 54 roket ...

Çember şekillendiriyor: Büyük gemiler - dünya ticaretinin kontrolünden büyük gelirler - büyük gelirler - yeni büyük gemiler inşa etme fırsatı, vs.

Böylece Amerika Birleşik Devletleri, uçak gemileri, kruvazörler, modern savaş uçakları ve balistik füze sistemleri inşa etmeye başlayan Çin ile bir seviyeye ulaştı. Çinliler, Avrupa'ya bir kara ticaret yolu inşa etmeye başladı. Anglo-Saxons, Japonya, Güney Kore ve Diego Garcia'daki üslere ek olarak Avustralya'da yeni bir deniz üssü ilan etti.

Ancak Rusya, 2015’te Batı’yı jeopolitik felaketin eşiğine getiren ülke oldu. Putin'in doğum gününde, Rusya Suriye'deki bir hedefe 26 Kalibre cruise füzesi attı. Bu uçak gemisi Theodore Roosevelt, Suriye kıyılarındaki bir grubun bir parçası olan ABD'ye bir işaretti. Rusların salvoundan sonra uçak gemisi Akdeniz'den ayrıldı. Bunun ayılma etkisi oldu. SSCB de seyir füzeleri yaptı, ancak onlar ağır ve pahalıydı. Amerikalılar, Kısa ve Orta Menzilli Füze Azaltma Antlaşması uyarınca, Rusya'nın 500 km ila 5500 kilometre menzilli füze bulundurmasının yasak olduğunu biliyordu. Deniz ve havaya izin verildi, ancak Rusya'nın az sayıda büyük seyir füzesi taşıyıcısı vardı: 3-4 kruvazör, birkaç roketatar, yüzlerce savaş gemisine karşı birkaç düzine bombardıman ve NATO gemilerinde binlerce kruvaziyer füzesi. Ve eğer Ruslar füze sayısını arttırmak istiyorsa, çok fazla para için kendi Büyük Gemilerini inşa etmek zorunda kaldılar. Ancak ekonomik yaptırımlar ve düşen petrol fiyatları bu girişimleri engelledi.

Bununla birlikte, sürpriz, Rusların bir torpido makinesinin büyüklüğünde bir torpido füzesi inşa edebilmeleriydi ve ülke derhal Caliber roketleri taşıyan düzinelerce gemi, roketatar ve denizaltı aldı.

Bir başka sürpriz ise, roketin kanatlarının 900 ton kayması ile fırlatılmasıydı. 75.000 ton deplasmanlı ve 2 milyar dolarlık bedeli olan bir ABD destroyeri, 50-100 milyon dolarlık bir Rus teknesi tarafından batırılabilir.

Bu, Büyük Gemiler ilkesinin ilk ihlaliydi. Şimdi, 50 roket kruvazörünü batırmak için, tek bir kruvazöre eşit bir fiyatla, yirmi tekneden sadece 150-200 seyir füzesi fırlatılması gerekli.

Mart 2018'de, Putin ikinci olayı duyurdu - hipersonik roketler.

Kendileri ne olursa olsun hançer, Zirkon, yavaş Bramos-Onyx, X-101 seyir füzeleri, vs.

Mesele roket - bir gemi. Hipersonik bir roket, savaş başlığı patlaması olmasa bile, kruvazörü ikiye bölerek uçak gemisi için geri dönüşü olmayan bir hasara yol açar.

İki hipersonik roket, uçak gemisini ikiye böldü. Onlara karşı hiçbir koruma yoktur. Füzelerin 1000 km veya daha fazla menzili var ve uçak kapsama alanının dışına fırlatıldı.

Putin, NATO’nun planlarını yeniden gözden geçirebilmesi için Güney Bölgesi askerlerini silahlandırmak için Hançer sistemlerinin yayıldığını duyurmak için acele ediyordu. Bu roketlerden on tanesi, on roket avcısının garantili imhası anlamına geliyor. Ekonominin büyüklüğünün bununla hiçbir ilgisi yok. Prensip olarak, ABD, 10 yeni hipersonik füze üreteceğinden daha hızlı bir şekilde 10 imhacı veya uçak gemisi yapamaz.

Satranç ve mat.

Şimdi her ay Rusya'nın hipersonik ve seyir füzelerinin cephaneliğini arttırmasına izin veriyor. Genelkurmay Başkanı Gerasimov'un Suriye'deki Rus birliklerine bir saldırı olması durumunda Rusya'nın sadece füzeleri değil, aynı zamanda onları fırlatan sistemleri (gemileri, uçakları, denizaltıları) yok edeceği açıklaması da profesyoneller tarafından anlaşıldı. Rusya "muhtemel" bir şey olmadan çarpışmaya hazır.

Nerede? Ana yer Suriye. Dünyadaki NATO dışı tek seferberlik kuvveti olan Suriye'deki Rus birlikleri, NATO tarafından ahlaki veya fiziksel yenilgiye uğramak zorunda kaldıktan sonra tahliye edilmek zorunda kaldı. Grubun tamamen imha edilmesi partileri nükleer değişimin eşiğine getirebilir. En azından Brüksel'de düşündükleri bu.

İskandinavya ve hava savunma sistemlerinin bulunduğu yerlere, Ukrayna, Donbass, Moldova, Transdinyester ve Baltık Devletleri'ne saçılma grev yapılabiliyor.

Bir senaryo, ABD'yi Çin'i bağlamak ve Rusya'ya desteğini engellemek için Kuzey Kore'ye yapılan bir saldırıyı içeriyor.

Bu bakımdan, Kim Jong-un'un kendisine güvenlik güvencesi veren Çin'i ziyaret etmesi ilginçti.

Bir başka keskinleştirme noktası, Suudi Arabistan ve İsrail'in vuracağı ve ardından NATO ülkelerinin katılacağı İran olabilir.

Aynı zamanda Suriye’de, Batı’nın medyası tarafından yapılan histerik bir kampanyanın etkisi altında Kiev’in Donbass’a yaptığı saldırı ile aynı anda saldırı yapmak mümkün.

Skripal mesele bir antrenmandı. Orta Doğu’daki on binlerce sivil askeri gaz veya Bushehr nükleer santralinin patlamasıyla zehirlenebilir; daha sonra NATO medeni ülkeleri kanlı diktatörlükten korumak için "zorunlu olacak" (diktatörlerin isimleri hecelere göre ... durum).

Aslında, şu ana kadar dünyada nispeten eşit ülkeler arasında 1982'de Arjantin Hava Kuvvetleri ile İngiliz Donanması arasında Falkland Adaları Savaşı (Malvinas) arasında yalnızca bir füze savaşı yaşandı. İngiltere çatışmayı kazandı, ancak gemilerindeki kayıplar büyüktü. Hiçbir eğitim ve bilgisayar simülasyonu gerçek savaşın yerini tutamaz. Kayıplar, dakikada milyarlarca dolar olacak.

Ve bir önceki şeyleri geri getirme şansı artık yok.

Çin ve Rusya’nın Avrasya’da yeni bir düzen inşa etmeleri için ortak eylemleri neler olacak ve yeni Büyük Avrasya Ekonomik Bölgesi’nin gelişimine nasıl katılacakları bir sonraki makalede anlatılacak.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 DELİORMAN-DOBRUCA İNCİSİNİN KISACA TANITIMI

 
         Kilikadı köyü Bulgaristan'ın kuzeyinde bulunur.Bulgarca ismi Zırnevo'dur. Kökü çok eskilere dayanan bir Türk köyüdür. Tervel ilçesine bağlıdır.1978 ve 1989 zorunlu göçlerden sonra köydeki nüfus azalmıştır.Köyde; bir okul ,bir cami mevcuttur.Köy mezarlığı köyün dışındadır.Okul eğitim ve öğretime devam etmekte olup cami ibadete açıktır.Köy Dobruca ovasında yer alır. Dobruca ovası dünyada verimli topraklara sahip sayılı ovalardan biridir.Köydeki insanlar tarım,tütüncülük ve hayvancılıkla geçinmektedirler.Köyde tek katlı tuğladan yapılmış ev yapısı hakimdir.Evlerin önünde veya yanında  ''pişnik'' diye adlandırılan kısımlar bulunur. Pişnikler genelde köylülerin oturmak veya gündelik işlerini yapmak için kullandığı evlerdir.
 
 Kilikadı 1980’li yıllarda ,araçların hareket edebileceği şekilde düzgün yapıya sahip sokaklardan oluşuyordu.1989 göçlerinden sonra ve Bulgaristan'da rejimin değişmesiyle bozulmaya başlayan yollara uzun bir süre bakım yapılamadı.Bu nedenle yolların yapıları bozularak taş yol haline geldi.Bir çok sokak sadece insanların yürüyebileceği bir şekle büründü.Evlerin önünde tahtadan veya tel örgülerden yapılmış bahçe duvarları,sokaklara ayrı bir hava vermektedir.Hangi köşeden baksanız, sokaklar size eskiden çocukların kovalambaç oynadığı,bisiklet sürdüğü,eşek arabalarının tütünden geldiği günleri hatırlatır.Bahçe duvarlarının önündeki oturaklar,akşam üzeri ninelerin ve dedelerin bastonlarıyla evlerinin önlerinde toplanmalarını,sohbetlerini hatırlatır.Sokaklar geniştir.Birbirine düzgün bir şekilde bağlanmıştır. Sokaklardan başka bir sokağa geçerek köyü dolaşabilirsiniz.Köyün çıkmaz bir sokağı yoktur.Köydeki nüfus  göçlerle birlikte azalmış olmasına rağmen, hala bir çok insanın kalbinde kalabalıktır ve eski güzelliğini korumaktadır.
 
           Kilikadı Köyü Candır
           Kilikadı köyü candır.Bir çok insan gözlerini orada açmış ve orada kapamıştır. Kilikadı köyü, bir çok insanın hayatıdır.Oradan ayrılan insanlar dünyanın dört bir yanına dağılmış olsa bile bağlarını koparmamıştır. Kilikadı köyü kimileri için çocukluk,kimileri için gençlik,kimileri için bir ömür ve  bir yaşamdır.Bu yüzden kilikadı köyü bir çok insanın kalbinde ayrıcalıktır.Doğası ayrı güzeldir. Tertemiz havasını içine çekmek ayrı bir haz verir insana. Kilikadı'nın sokakları boş olsa bile hala bir komşuluk vardır insanların anılarında.Her ev, ayrı bir yaşam, ayrı bir hatıra ve ayrı bir insandır.Kim unutabilir sokaklarını, kim unutabilir komşularını, kim unutabilir tütün topladığı günleri.Her tütün dönüşü ,ellerindeki katranı temizlemek için dışarıdaki kurnalı çeşmede geçen saatleri kim unutabilir.Bir Kilikadılı olup bunları yaşamayan yoktur.Genci, yaşlısı, bilir tütün tarlasını, bilir acısını.Tütünleri istif istif dizip elpeze yapmak. Şuşulnuklara asıp kurumasını beklemek ayrı bir şeydir.Yağmurdan korumak için üstüne atılan naylonları güneşte açmak, yağmurda tütünlerin çürümemesi için kapatmak. Kilikadı'da tütün işlemek...
&Şuşulnuk: tütünlerin asılıp kurutulduğu yerler.Üzerleri naylonla kaplıdır. Görüntüsü serayı andırır. Elpeze:tütünleri üst üste koymak.
 
 

Ayrıntılar için tıklayınız »
<<<1234567891011121314151617181920212223242526272829303132>>>