C.Зърнево / KİLİKADI
Bugün   3 Mart 2021, Çarşamba
 
                                                    
 
 

Google Arama Çubuğu






Kilikadı Türküsü

Döviz Kurları
                Alış                Satış

Bulgaristan Haberleri


Konsolosluklar








Linkler



Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün 52
Dün 84
Toplam Ziyaretçi 227786

 Jeopolitiği paradan daha önemli

10,2019

 

 

Son yılların en önemli konusu, yeni Rus hipersonik silahlarının ortaya çıkması nedeniyle küresel jeopolitik içeriğindeki radikal değişimdir. Bu, hem Avrupa’yı hem de doğu bölgesini doğrudan etkiliyor; şimdiye dek klasik Anglo-Saxon’da jeo-politika, "dünyanın merkezi" etrafında bir "tampon, çevre, iç hilal" olarak tanımlandı. Avrasya.

Bugün, geçmişte olduğu gibi, Doğu Avrupa, "Rus tehdidi" bahanesiyle tekrar Rusya'ya karşı kullanılıyor. Saçma! "Rus tehdidi" yoktur ve en azından Rusya, siyasi aramalarımızın yazılarını "fethetmek, özgürleştirmek, işgal etmek" için acele eder.

Neden? Ne yazık ki, Bulgaristan ve Doğu Avrupa'nın tamamı artık Rusya ve Avrasya için gerçek bir jeopolitik faktör değil. Şimdiye kadar, en azından Rusya'dan ya da Batı'dan bazı ya da başka yararlar elde etmek için bir ticaret pozisyonu olarak kullanılabilecek bir tür "jeopolitik tampon" ya da "çevre" idi.

Ancak, bu artık doğru değil. Bulgaristan, yıkılan devlet, mafya, demografik felaket ve ekonomik çöküş nedeniyle jeopolitik haritada bulunmuyor.

Tüm büyük jeopolitik göstergelere göre, Bulgaristan artık mevcut değil.

Ve hiçbir Rusya suçlu değil, kendi aptallığımız, yolsuzluğumuz, yetersizliğimiz. Kimseyle ilgilenmiyoruz, spekülatif ya da kirli para olmadıkça, hiç kimse Mafya için çalışmaya gelmeyecek, bize tek bir Euro yatırımı vermeyecek. Ve hiçbir Yahudi, İsrail’in Orta Doğu’da halk eğitimi olarak kabul edilmesinden sonra bir rezerv alanı hazırlamıyor. Dünyadaki yüzlerce farklı Yahudiyi tanıyorum ve / uzun zamandır Yahudilerle Siyonistler arasında bir fark olduğunu / uzun zamandır açıkladım ve bir domuz çiftliğinde, gece bekçisi, madenci veya inşaatçıda Yahudi eseri görmedim. Ve eğer Bulgaristan'a transfer edilirse onlar için kim çalışacak? Emekliler ve çingeneler mi?

Dünya jeopolitiğinde işler çok daha karmaşık ve Rusya, Çin ve Hindistan'ın yeni rolünün henüz farkında değiller. Avrasya

Rusya’ya gelince, tarihsel olarak ona karşı iki muhalefet vektörü var:

 • ya da birleşmiş Avrupa’yı Rusya’ya karşı - bu, tehditlerin ilk aşaması;
 • Rusya’nın Karadeniz’deki çıkarlarına karşı birleşik / fakat çok fazla / Orta Doğu’ya karşı - bu ikinci derece bir tehdittir.

Bu iki çizgiden başka hiç kimse yüzyıllardır Rusya'ya karşı değildi. Sadece bunlar Sadece Bulgaristan değil, diğer tüm Avrupa ülkeleri de bu iki vektörün bir işlevi olmuştur ve bir işlevidir. Bu, halkların ve devletlerin tarihsel olarak bu çizgiler boyunca bir “savaş alanı” olarak oluşturulduğu anlamına gelir. Tampon, büyük rakipler arasında. Klasik Anglo-Sakson jeopolitiği - tampon alanı, çevre, Avrasya çevresindeki iç hilal gibi.

Bu artık doğru değil.

Bu tamponlama yönleri oluşturulurken, Batı-Doğu jeopolitik savaşında Rusya ve Avrasya'ya saldıran başka teknolojiler yoktu. Rusya’ya yapılan saldırı, Kara ve Baltık Denizi’nde ya da Ukrayna, Beyaz Rusya veya Kafkasya Bölgesi’nde karada gerçekleştirilebilirdi.

Bu nedenle, bu alanlarda tamponlama hem Rusya hem de Batı Avrupa için bir zorunluluktu. Bulgaristan da dahil olmak üzere bu tampon devletler rollerine o kadar alışkınlar ki, 21. yüzyılda tamponlamalarını açıkça satmaya ve ticaret yapmaya başladılar, bu kez ABD ve NATO ile birlikte. Fakat yeni çatışma teknolojileri, çeşitli vektörleri ve yepyeni silahları - hipersonik olmaları nedeniyle artık gereksiz değiller.

Mevcut tampon bölgelerde iklim koşullarının ve tarımsal kültürlerin Rusya topraklarından daha verimli ve tahıl ambarı olmaları dikkat çekicidir.

Ancak bu faktör artık çalışmıyor. Rusya kendi kendine yeterliliğe ve yabancı tahıllara ihtiyaç duymuyor. İklim değişikliğinin nasıl işleyeceği henüz belli değil, ancak Avrasya'nın Avrupa, Amerika ve Asya'dan en az etkileneceği tahmin ediliyor.

Diğer bir faktör kaynak geçişidir.

Yirminci yüzyılda, Rusya'dan Batı'ya, Ukrayna, Belarus ve Polonya üzerinden hidrokarbonların karadan boru hattı geçişi uygulaması kuruldu. Buna göre, tampon devletlerde üçüncü bir ayrıcalık ortaya çıkmıştır - ki bu ülkeler - önce Ukrayna ve Bulgaristan ile birlikte - ticaret yapmaya ve şantaj yapmaya başladılar. Onlar kendilerini kazıyorlardı.

Artık transit ülke olarak Rusya tarafından ihtiyaç duyulmuyor. Batıda da, onlara yağmalandıkları ve pazar ve demografik olarak tükenmiş oldukları için ihtiyaç duyulmuyor.

Ayrıca, Batı’nın Rusya’ya karşı bir saldırısı olursa, İskenderler veya Karadeniz Bastiyonları tarafından 5 dakika içinde imha edilecek.

Rusya artık tampon devletlere veya Batı Avrupa’ya genişlemekle ilgilenmiyor. Jeopolitik sınırları Pasifik ve Kuzey Kutbu'na taşındı. Akdeniz'de Suriye'deki ABD, İngiltere ve İsrail'in Rus karşıtı projesini söndürdüler.

Yeni öfkeleri yatıştırmak için, Rusya tüm bölgeleri kapsayan radarlar, hipersonik silahlar, yeni denizaltılar, Kalibre ve İskender kompleksleri üretmeye başladı. Orta şiddette bir savaşı kazanabilecek ya da alarm verecek ve Rusya’nın yarısına bir orduyu dağıtacak ortalama bir şarta yerleştirme metodolojisi çözüldü. Arktik özel kuvvetleri vb. De ortaya çıktı.

Hidrokarbonlar artık kara yoluyla değil, deniz yoluyla veya sıvılaştırılmış gaz olarak taşınmaktadır.

Ayrıca, Rusya'nın enerji kaynaklarının en yeni müşterisi olan Çin, hızla bir askeri ittifak kurdukları ortaya çıktı. Ve diğer müttefikler farklı. Türkiye ve Suriye - Çanakkale ve Akdeniz, İran ve yine Suriye'nin kontrolü için - ön Asya, Çin, Moğolistan, Özbekistan, Kazakistan ile birlikte - Avrasya, Güney Kore ve Almanya'daki meslektaşları olarak - teknoloji ortakları olarak.

Ne yazık ki bu listede şu ana kadar arabellek dahil ülke yok. ve Bulgaristan. Hareket artık basit - "Rusya ile çalışmak istiyorsanız - hoş geldiniz, istemiyorsanız - işiniz."

Batı'da bir başka önemli faktör daha eklenmeli. Putin'le savaş, iki yıl süren iki projede 150 yıllık savaşın bir devamı - Batı ve Doğu.

Doğu, Putin tarafından gittikçe daha fazla kişileştiriliyor. Bu sözde muhafazakar proje - geleneksel dinler, geleneksel ahlaki değerler, aile, çocuklar, ülkeye sevgi, vb.

Batı projesi, tek bir küresel hükümetin altında liberalizm olarak adlandırılan, tek bir finans merkezi olan, insanın genetik modifikasyonuyla işlevsel kastların bölünmesiyle bir insan karınca yuvası. seçkinler, eşcinsellik, pedofili, DNA modifikasyonu. Teknolojiler bilinmektedir.

Buna, şu anda Putin'in Rusya'sının bünyesinde barındıran geleneksel Avrasya muhafazakar projesinde karşı çıkıyor. Diğerleri şimdilik korkuyor. Ancak bu projenin çok güçlü bir geçmişi var. Bunlar genetik olarak tasarlanmış, insan davranışı için programlar, hala kötü olan bir dünyada binlerce yıldır hayatta kaldığı için, ama en iyisi, onun içinde bile, azami "paranın her zaman para kazanması". Jeopolitik daha önemlidir.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 ABD-İsrail saldırısı, F-35 10.2019'a karşı C-300 ve C-400'ü kullanacak

 

 

10 Eylül'den sonra Orta Doğu'daki olayların dinamikleri çok büyüktü.

Birkaç cepheyi aynı anda izlemek ve bağlantı noktalarını bulmak zorunda kaldık.

Geçmişte olduğu gibi, her provokasyondan sonra, ABD ve İsrail hemen her zaman olduğu gibi kendilerine işaret eden “suçluyu” hemen buluyorlar.

Öyleyse şimdi, önceki gibi patlayıcı anlarla olan fark, bu kez, 10 Eylül'den sonra olan dünyanın gerçekten de Dünya Savaşı'nın sancısı olduğu. Ve bu satırları okuduğunuz anda başlamış olabilir.

Aslında, başlasaydı, bu satırları okumazdınız.

Peki, 10 Eylül 2019’dan sonra ne oldu?

Büyük resimde, kapsamlı analizlere yer verdik / ve bu sayıda sayfa 11-15 /. Bu nedenle, burada belirtilen dönem için en önemli örneğine odaklanacağız.

17 Eylül’de, hafta başında arifesinde Irak’a, ​​Suriye’ye ve Lübnan’a "öz savunma" saldırıları "önceleyen" olan Netanyahu’nun (Mileikovsky) kaderini belirlemek için İsrail’de seçimler yapıldı. Bu sadece İsrail'e izin verilir. Diğerlerinin böyle bir hakkı yoktur. Ancak bu sefer Lübnanlı Hizbullah cevap verdi ve İsrail askerlerine ciddi hasar verdi.

Aynı zamanda, ABD Savunma Sekreteri Yardımcısı Mark Esper, Venezüella, Libya, Donbass, Orta Doğu’daki kaosun yeterli olmadığını ve Pasifik’te “öncelikli tiyatro” olarak tanımladığı ABD üslerinin inşası için çağrıda bulunduğunu; . Çin’e karşı. Buna Hong Kong’daki “şemsiye devrimi” nin, Pekin’e yapılan ticaret ve gümrük savaşının, hatta Uluslararası Para Fonu’nun sıcak bir savaşa dönüşebileceği uyarısı getirildi.

ABD 240 trilyon dolarlık bir felaketin eşiğinde. Ve Orta Doğu, bir günde sıcaklıkların ılıktan sıcağa yükselebileceği ve İsrail'in yalnızca yeni bir provokasyonunun nükleer Armageddon'a yol açabileceği bir alan.

Hürmüz Boğazı’nın böyle bir zamanlaması veya kapatılmasıyla, bir varil 60 $ 'dan 200 $' a kadar bir petrol variline sıçrayabilir, ancak bu kez son yıllarda Çin’in Suudi Arabistan’ın önemli bir müşterisi haline geldiği ve yeni yatırım yapacağı açıklandı. İran'dan 400 milyar dolar petrol ve doğal gaz. Trump, kendi adına, ABD'nin petrol ve doğal gaz konusunda kendi kendine yeterli olduğunu, en büyük ihracatçıları olduğunu ve artık Orta Doğu petrol ve gazına ihtiyaç duymadıklarını, ancak müttefiklerine yardım etmeye hazır olduklarını söyledi.

Başka bir deyişle, petrol fiyatlarındaki yükseliş, küresel olarak küresel doların çöküşünü durduracak, Çin'e yeni sorunlar getirecek, daha yüksek fiyatlar, ABD'de şeyl petrol ve doğal gazın karlılığını geri getirecek, ABD’nin Rusya’ya saldırılarına devam edecek Kuzey Akımı - 2 ve Türkiye Akışı - 2 ile, DPRK, Çin, Afganistan, Hindistan, Pakistan, Ukrayna, Orta Avrupa, Venezüella’daki Trump - Bolton politikası Latin Amerika

Gerçekte, ABD, İngiltere ve İsrail devasa uluslararası izolasyonda yalnız ve kendi yaptırımlarının patlaması altında.

10 Eylül’den sonra dönemin detaylarına böyle geliyoruz ...

10 Eylül'de Trump, yönetimdeki en büyük Siyonist ve savaş gazisi olan Dışişleri Bakanı John Bolton'u kovdu. Bazı analistler biraz nefes aldı. Öyle bir şey yok. Bolton işini yaptı. Eski bir BM yetkilisi olarak, görevi ABD ile Rusya arasındaki silahsızlanma konusunda yürürlükte olan bütün anlaşmaları iptal etmek ve Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'daki tüm potansiyel çatışmaları ateşlemekti. İşini yaptı ve Trump, 1980'lerde ABD’nin SSCB ile nükleer bir savaş kazanabileceğini ve sadece 20 milyonun öleceğini, ancak 150’nin öleceğini söyleyen Charles Cooper’ı atadı. .

12 Eylül'de Netanyahu Soçi'ye geldi ve bekleme odasında üç saat beklemek zorunda kaldı. Savunma Bakanı Shoigu ona "bazı şeyleri" açıkladı. Bu toplantının ardından İsrailli yetkililer bunun ikili ilişkilerde yeni bir aşama olduğunu bildirdi. Öyle bir şey yok. Shoigu'nun sadece varlığı tek bir şey anlamına geliyordu - Tel Aviv'in Suriye'ye karşı kışkırtılmasının sona ermesiyle, artık hiçbir saldırıya tahammül edilmeyecekti, sadece C-300'ün değil 400'ün de çalışması mümkündü.

Bir bakıma, Netanyahu'nun Soçi'ye yaptığı ziyaret onun için tam bir başarısızlıktı. Netanyahu, hiçbir şeyi unutamayan bir Rus tarafından neyin geldiğini anlamıyor. Kim Jong Un'dan bahsetmiyorum bile, Persler ve Çinliler. Dahası, Netanyahu yeni Nürnberg 2 için ilk adaydır.

13 ve 14 Eylül gecesi, Suudi Arabistan'daki dünyanın en büyük petrol arıtma tesisi Aramko'ya düzenlenen saldırıyı gördü. Roket ve dronlarla yapılan grevlerle Suudi Arabistan'ın günlük petrol üretiminin yüzde 50'si kaldırıldı - 5,7 milyon varil. Etkilerin üstesinden gelmek haftalar veya aylar alacaktır.

Petrol fiyatları yükseliyordu. Trump, etkilenmediğini ve ABD’nin stratejik petrol rezervlerini kullanacağını söyledi.

Yemen'deki Yuşitler, hiç kimsenin inanmadığı bir sorumluluk üstlendi. Aynı şekilde, kaplumbağa adamı Usame bin Ladin, 11 Eylül 2001'de Afganistan'daki bir mağara tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nin imhasının sorumluluğunu üstlendi.

Irak’taki Amerikan üssünden veya Basra Körfezi’ndeki ABD gemilerinden veya İsrail’in F-35 veya F-15’inden Aramko’ya saldırmak için yalnızca üç gerçek seçenek var.

Bununla birlikte, ABD ve İsrail'in görüşme için İran'ın yapması için çok geç değil.

İran reddetti. Aslında, böyle bir saldırıya ilgi duyan son ülke, çünkü Rusya ve Çin ile siyasi savaşı kazanıyor. Uzay fotoğrafları daha sonra füzelerin Irak-Kuveyt sınırından kovulduğunu gösterdi.

ABD ve İsrail'in Aramco gibi bir donanıma saldırması planlanan bir F-35 var.

Bahsettiğim gibi, bu satırları yazarken, büyük savaş henüz başlamadı ve onları okuduğunuzda, çoktan başlamış olabilir.

Daha doğrusu, eğer başlarsa, onları okumazsınız.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 DELİORMAN-DOBRUCA İNCİSİNİN KISACA TANITIMI

 
         Kilikadı köyü Bulgaristan'ın kuzeyinde bulunur.Bulgarca ismi Zırnevo'dur. Kökü çok eskilere dayanan bir Türk köyüdür. Tervel ilçesine bağlıdır.1978 ve 1989 zorunlu göçlerden sonra köydeki nüfus azalmıştır.Köyde; bir okul ,bir cami mevcuttur.Köy mezarlığı köyün dışındadır.Okul eğitim ve öğretime devam etmekte olup cami ibadete açıktır.Köy Dobruca ovasında yer alır. Dobruca ovası dünyada verimli topraklara sahip sayılı ovalardan biridir.Köydeki insanlar tarım,tütüncülük ve hayvancılıkla geçinmektedirler.Köyde tek katlı tuğladan yapılmış ev yapısı hakimdir.Evlerin önünde veya yanında  ''pişnik'' diye adlandırılan kısımlar bulunur. Pişnikler genelde köylülerin oturmak veya gündelik işlerini yapmak için kullandığı evlerdir.
 
 Kilikadı 1980’li yıllarda ,araçların hareket edebileceği şekilde düzgün yapıya sahip sokaklardan oluşuyordu.1989 göçlerinden sonra ve Bulgaristan'da rejimin değişmesiyle bozulmaya başlayan yollara uzun bir süre bakım yapılamadı.Bu nedenle yolların yapıları bozularak taş yol haline geldi.Bir çok sokak sadece insanların yürüyebileceği bir şekle büründü.Evlerin önünde tahtadan veya tel örgülerden yapılmış bahçe duvarları,sokaklara ayrı bir hava vermektedir.Hangi köşeden baksanız, sokaklar size eskiden çocukların kovalambaç oynadığı,bisiklet sürdüğü,eşek arabalarının tütünden geldiği günleri hatırlatır.Bahçe duvarlarının önündeki oturaklar,akşam üzeri ninelerin ve dedelerin bastonlarıyla evlerinin önlerinde toplanmalarını,sohbetlerini hatırlatır.Sokaklar geniştir.Birbirine düzgün bir şekilde bağlanmıştır. Sokaklardan başka bir sokağa geçerek köyü dolaşabilirsiniz.Köyün çıkmaz bir sokağı yoktur.Köydeki nüfus  göçlerle birlikte azalmış olmasına rağmen, hala bir çok insanın kalbinde kalabalıktır ve eski güzelliğini korumaktadır.
 
           Kilikadı Köyü Candır
           Kilikadı köyü candır.Bir çok insan gözlerini orada açmış ve orada kapamıştır. Kilikadı köyü, bir çok insanın hayatıdır.Oradan ayrılan insanlar dünyanın dört bir yanına dağılmış olsa bile bağlarını koparmamıştır. Kilikadı köyü kimileri için çocukluk,kimileri için gençlik,kimileri için bir ömür ve  bir yaşamdır.Bu yüzden kilikadı köyü bir çok insanın kalbinde ayrıcalıktır.Doğası ayrı güzeldir. Tertemiz havasını içine çekmek ayrı bir haz verir insana. Kilikadı'nın sokakları boş olsa bile hala bir komşuluk vardır insanların anılarında.Her ev, ayrı bir yaşam, ayrı bir hatıra ve ayrı bir insandır.Kim unutabilir sokaklarını, kim unutabilir komşularını, kim unutabilir tütün topladığı günleri.Her tütün dönüşü ,ellerindeki katranı temizlemek için dışarıdaki kurnalı çeşmede geçen saatleri kim unutabilir.Bir Kilikadılı olup bunları yaşamayan yoktur.Genci, yaşlısı, bilir tütün tarlasını, bilir acısını.Tütünleri istif istif dizip elpeze yapmak. Şuşulnuklara asıp kurumasını beklemek ayrı bir şeydir.Yağmurdan korumak için üstüne atılan naylonları güneşte açmak, yağmurda tütünlerin çürümemesi için kapatmak. Kilikadı'da tütün işlemek...
&Şuşulnuk: tütünlerin asılıp kurutulduğu yerler.Üzerleri naylonla kaplıdır. Görüntüsü serayı andırır. Elpeze:tütünleri üst üste koymak.
 
 

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Altın tekrar yükseldi ve Şubat ayının başından itibaren, yatırımcıların ons başına 1300 dolar düzeyindeki, Haziran 2018’in maksimumları için psikolojik açıdan önemli olanları aştı.

Sonra tırmanmaya devam etti.

İlk ve en mantıklı açıklama, jeopolitik risklerin artması nedeniyle altının arttığıdır. Ve istikrarsızlık arttığında, piyasa katılımcılarını fonları rezerv varlıklara transfer etmeye teşvik eder.

Yine, takip ettiğimiz konu altın olduğumuz için değil, on yıllar önce ilk modern ekonomistlerin bazılarının gerçek paranın altın olduğu, başka her şeyin faiz, kredi, yalan ve aldatma olduğunu açıklamasından kaynaklanıyor.

Altının her şeyden önce bir statü sembolü olduğu eski Mısırlılar ve Yunanlılar ile ilgili değil. ne kadar altına sahipsen, o kadar "şeylerin doğal düzeninde" olacaksın. Veya son yüzyıllar boyunca, değer ve zenginliklerin tek eşdeğeri altın olduğunda (zaman ve gümüş).

Özellikle 1971 yılına kadar, her zamanki tarzında ABD'nin en büyük aldatmacayı üstlendiği ve altını boş dolar ile değiştirdiği zamana ulaşmak için. Ve o zamandan beri, modern uygarlığın ve dünya kapitalizminin büyük sorunları başladı. Çünkü yalan ve aldatma, emek, kişisel, ulusal ve kurumsal zenginliklerin değerlendirilmesinde temel olmuştur. altını kaplanmamış yeşil kağıtlarla değiştirdi. Fakat diğerleri gibi, bu yalan sonsuza dek dayanamaz.

Altın fiyatı tekrar yükseldi ve Rusya’nın, Çin’in ve ABD’nin altın kasalarına, Almanya’dan getirilen altınlara, Londra’nın Venezüella’nın altını, Washington’un Rusya ve Çin’e karşı yeni tehditlerini iade etmeyi reddetmesine odaklanmak tamamen meşru idi. vb

Ama önce, birkaç kişi genel resme dokunuyor.

Bir asır boyunca, dünya "altın standart" olarak adlandırılan, yani yaşadı. 19. yüzyılın 70'lerinden 20. yüzyılın 70'lerine kadar.

Bu standardın özü gerçek paranın tam olarak altın olmasıydı ve kâğıt para sadece altın belirtileriydi. kağıt para borsalar ve ödemeler için önemli bir araç oldu, ancak güvenleri, merkez bankalarının bu tabela sahiplerinin ilk talebi üzerine merkez bankalarının kasasında bulunan altına kağıt levhaları takas etme yükümlülüğünün sorumluluğundaydı. Gerçek hayatta ise bu nadiren kullanılıyordu.

Altın standart dünyaya, Napolyon Savaşları sırasında sarı metalin büyük bir bölümünü elinde toplamayı başarmış olan Rothschild klanı tarafından empoze edildi. Para dolaşımını sürdürmek için yeterli altın alamayan ülkeler, Rothschild'e altın kredileri için ibadet etmeye gitti. Böylece, dünya çapında Rothschilds kütüphanecileri, birçok ülkeyi altın kredilerinin "iğnesine" eklediler.

Rusya, 1897’de bu programda yalanlar ve sahtekarlıklarla ilgiliydi ve Rothschild’in “altın iğnesi” haline geldi. 1917 trajedisi izledi.

Birinci Dünya Savaşı sırasında, altın standart donduruldu. Savaştan sonra hiçbir ülke geri dönmedi. Bir süredir, altın namlu standardı tanıtıldı. kağıt markalarının değişimi sadece büyük külçe için. 1930'ların ortalarına gelindiğinde, bu sınırlı standartlar bile ortadan kalkmıştı ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, altın hiç kamulaştırılmıştı ve vatandaşların ve bankaların tüm altınları ABD Hazinesi'ne gitti.

1944'te Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Bretton Woods'ta 44 eyalet altın standardını sınırlı bir şekilde restore etmeye karar verdi. Ülkelerin para birimleri ABD Doları üzerinden altına bağlandı ve Washington, gerekirse Forton Amerikan kasasındaki altın dolarların yerini almaya söz verdi.

Bu şemaya altın dolar standardı denildi.

Kısacası, altın onu para dünyasından uzaklaştırıyordu ve sadece ABD doları kaldı, bu da amaçtı.

Bununla birlikte, bu standart kısa bir süre için mevcuttu - 1970'lerin başına kadar ve ABD’nin sınırlı dolar borcunu durdurduğunu bile ilan ettiği 15 Ağustos 1971’de sona erdi. Bu, büyük ölçüde, tüm dolarları ABD'ye geri gönderen ve altınlarını talep eden Fransa ve De Gaulle'den kaynaklanıyordu.

Sadece 4-5 yıl sonra altının tamamen para dünyasından çıkarılmasıyla başladı. Karar Ocak 1976'da Jamaika'da alındı. İnsanlık tarihinde ilk defa dünya kağıt para standardı altında yaşamaya başladı ve dünya para birimi ABD dolarını kullanmaya başladı.

Bu yağ yardımı ile oldu. 1970'lerde, Birleşik Devletler, çoğunlukla Ortadoğu'dan gelen ve büyük bir kısmı Suudi Arabistan liderliğindeki büyük petrol ihracatçılarını, yalnızca altınlara karşı altın satmaya ikna etmeyi başardı. İşte bu yüzden petrol tarak gemisi doğdu.

İkincisi, ABD dolarını güvence altına almak onların askeri güçleri - roket, çiftler, sabotaj, terörizm, dolara alternatif oluşturmak isteyen uygunsuz liderleri tasfiye etmek - Saddam, Gaddafi, Chavez vb.

Üçüncüsü, bilinmeyen başka bir "altın dolar" doları var. Bu nedir?

Altın piyasası çöktü.

Altının rolü 1971'de sınırlı olmasına rağmen, tamamen gitmek niyetinde değildi ve altına altın verilmesi gibi birtakım parasal işlevleri yerine getirmeye devam etti. 1970'lerin sonunda, ABD Hazinesi Fort Knox rezervlerinden birkaç deneme altın satışı bile yaptı. ABD, diğer merkez bankalarını ve hazineleri altın rezervini satmaya zorlamak istedi. IMF birkaç altın ihalesi gerçekleştirdi.

Ancak çoğu merkez bankası altın rezervlerini kendileri için tutmaya devam etti ve bunları para ya da finansal araç olarak kullanmadı ve satmadı.

1980'lerin başında, düşüş yerine altın fiyatları artmaya başladı. ABD paniklemeye başladı. Matbaa yardımı ile artık havadan para kazanamadılar.

Bu nedenle, 1990'lardan bu yana, altın fiyatları keskin bir şekilde düşmüştür. Neden hiç kimse, bu küreselleşmenin doruğa ulaşması dışında ve ABD'nin dünyaya dolara olan ilgisinin, diğer ülkelerin para birimlerinde artan bir döviz kuruna sahip olması gerektiğini açıklayamıyordu. Altının zayıflaması olmadan gerçekleşemezdi. Formül, altın ne kadar pahalıysa, dolar da o kadar zayıftı. Ve tam tersi.

Altın nasıl zayıflatılabilir? Sadece dünya pazarlarında arz ve satışlarını artırarak.

Sunulan altın miktarları, öncelikle yıllık altın madenciliği miktarları tarafından belirlenmektedir. Ama sadece bu değil. Gerekirse, piyasalarda metal arzı artabilir.

Dünya Altın Konseyi'ne göre, dünyadaki yıllık altın madenciliği son yıllarda 1500 ila 2500 ton arasında olmuştur. Aynı verilere göre, 1970 yılında binlerce tonluk toplam altın rezervi 1980'de 36 610 ton, 1980'de 35 840 ton, 2000'de 33 600 ton, 30 yıl boyunca dünyanın altın hacimlerinin 3500 ton düştüğü, yılda en fazla 100 ton. Altın fiyatını düşürmek için bu yeterli değildir. Ama öyleydi.

Altının düşük fiyatı, öncelikle kendi araştırmasını organize eden, dünyadaki altın madenciliği endüstrisini vurdu. Bu amaçla, GATA'yı yarattılar - altın bir güven, birkaç merkez bankasının altın karteli, FRS, Goldman, JP Morgan, Deutsche.

Altın piyasasındaki deneyimli oyuncular, altın arzının büyük bir kısmının satıştan değil, altın kredisi veya altın kiralaması şeklinde yapılan işlemlerden geldiğini biliyor.

Tonozlardaki fiziksel altın gitti, ama bunun yerine makbuzlar var. "altın talepler"; sanal altın. Böylece ABD hazinesi ve altın piyasasındaki diğer oyuncular suç faaliyetlerini gizleyebilir.

Uzmanlar, dünya pazarındaki Fort Knox depolama tesisinden ne kadar altın geldiğini tahmin etmeye çalışıyorlar. Ortalama puan yılda 500 tondan az değildir. Bu nedenle, 1990'ların sonundan bu yana, 5000 ton civarında bir resmi ABD doları olan 8100 tonluk bir resmi altın rezervi ile bu rakam uzun yıllar boyunca hiç değişmedi ve aynı.

Altın, İngiltere'ye ve Washington'un rezervlerinden altın satmaya zorladığı İsviçre'ye satıldı. Bunlar Washington Anlaşmaları olarak adlandırıldı - 1999'dan beri birincisi ve sonuncusu - 2009'da üçüncüsü, ardından doları korumak için tek altın kaynağı Fort Knox'un kasasıydı. Ama onun ayık olmadığı ortaya çıktı. Fort Knox web sitesi, son denetim 1950’lerin başlarında olmasına rağmen, sürekli olarak 8100 tonu kazanıyor. 70 yıl önce. Ve yine de bu 8100 ton.

Bu, ABD şirketinin topraklarının ne anayasa, ne de başkan tarafından ne de Kongre tarafından kontrol edilmediğini, ancak özel bir banka, para uzmanı, ABD ve Amerikalı olan ABD Federal Reserve sistemi tarafından kontrol edilmediğini göstermektedir.

Ancak Fort Knox'un hikayesi sona eriyor. Aslında zaten mezun oldu ve onunla birlikte Federal Reserve sistemi ve ABD'nin tarihi. Neden?

Altınlarını ABD'de depolayan hiçbir ülke geri alamaz. Dünya pazarı uzun süredir Fort Knox'taki altının fiyatını düşürmek için kullanıldığından şüpheleniyor. Ve ABD altınlarını harcadıktan sonra, onlar için depoda olanı satmaya başladılar. ABD altın rezervinin büyük bir kısmı 2011 yılına kadar boşaltıldı. Şu an Amerikalılarla birlikte altın stoğu yok. Anladın mı

ABD kendi altınına sahip değil. Yabancı altın da satıldı. Ve kesinlikle altın ve blöfleri yok.

Bu ABD'nin sonu, özel federal rezerv sistemi, dolar, petrol hacminin küreselleşmesi vb.

Bunun ne demek olduğunu zaten anlamalısınız.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 100 megatonluk nükleer torpido "Poseidon"

04,2019

 

Rusya'nın en korkunç silahlarından biri, su altı nükleer torpido veya 100 kiloluk bir nükleer torpil olan insansız denizaltı Poseidon, sıvı metalik ısı transfer ortamı sayesinde 200 km / saate varan sprinter hızları geliştirebilir. Bilinen tüm terörle mücadeleden güvenle kurtulabilir.

Poseidon bir silah değil, bir "transformatör".

Bu bakımdan, Poseidon, bir süvari balonunda hareket eden Rus yüksek hızlı torpido Shkakal'ı andırıyor.

Ancak Shakal taktik bir silahtır ve Poseidon stratejik bir nükleer silahtır - 110 knot hızında, Murmansk'tan New York'a 6400 km mesafeden 36 saat boyunca geçecek.

Poseidon, Belçika'nın en büyük denizaltı Belgorod ile bağlantı kurar.

Bazı verilere göre, AC-31 Lošarik özerk derin su istasyonunu taşıyacak. Taşınacak ve denize ...

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Jeopolitiği - Gaz, Petrol, Borular ve Füzeler

03,2019

 

 

2004'ün başlarında, "küçük ve orta ölçekli füzeler" i analiz etmeye başladım, i. Gorbachev ve Reagan tarafından Aralık 1987'de imzalanan ABD-SSCB anlaşmasından yasaklanan 500 ila 5500 km menzilli füze.

1980'lerde, o zamanlar Batı Almanya'daki Missing Pers II II füzelerinin ilk şekliyle yorumladım.

Varşova Paktı gibi hala GDR da vardı.

SSCB'nin 300.000 askerden oluşan büyük bir Batı grubu ve Şeytan ve Stielet ile kıtalararası füzelere üstünlüğü vardı.

Bununla birlikte, SSCB'de kaygılanma nedenleri makul idi - ABD, Batı Avrupa'da 7-8 dakika Moskova'ya ulaşabilecek hızlı büyüyen Pershing-II orta füzelerini getirdi.

Küresel stratejik düzeyde, Amerikalılar Trident III kıtalararası füzelerini ilk kez başlatsalar bile, SSCB üstün ABD ve füze saldırıları düzenledi.

Ancak, küçük ve orta ölçekli füzeler için ABD, ilk hızlı darbenin bir silahı olarak, SSCB yakınında, Avrupa'da Pershing-II'yi kullandı. Ve SSCB'nin Birleşik Devletler yakınında böyle bir roketi yoktu. Basit ve net.

Müzakereler başladı ve Aralık 1987'de Gorbaçov ve Reagan SMD İmha Sözleşmesini imzaladılar. Ancak Gorbaçov, antlaşma kapsamına girmeyen eşsiz Sovyet Sovyet füzelerini imha etti. Çok büyük bir hataydı.

2004’ten bu yana, belki de dünyadaki tek analist olarak, Rusya’nın “yeni bir silah ve teknoloji kuşağı oluşturmak için atılımlara ihtiyaç duyduğunu” söylediğine dikkat çekti.

Bu, füze savunmasının başlamasına cevap olarak geldi - PRO, ABD'den Avrupa'ya, Pershing-II senaryosunun tekrarı.

Washington’da, “ayrıcalık” ve “liderlik” yüzünden çok fazla kör oldular, Putin’in sözlerini görmezden geldiler. Rusya'nın her an parçalanacağını ve Batı'nın Rus petrol, doğal gaz ve diğer doğal kaynakları yakalayacağını düşünüyorlardı.

Ama Sovyet askeri sanayinin başarıları dayalı Rus askeri-endüstriyel kompleks, bağırsakları karıştı yetenekleri ve doktrinleri bir revizyon başladı. Sessiz, algılanamaz, gizli. insanlık gelişimi ve silahlanmaya sadece nükleer füze cephaneliği tarihinde görülmemiş kadar sadece yaklaşık 15 yıl ulaşmak için.

Rus ordusunun genel kadrosunda, yalnızca 15 yıl içinde sadece orta ve küçük füzeler için değil, Batı'nın tamamını şaşırtan bir değişken seçtiler. Çünkü Rusya, bu antlaşmayı bozmadan, aşırı silahlanma üzerine yoğunlaşıyor.

Öyleyse, 1 Mart 2018'de dünya, ABD’nin Bush Jr.’la yapılan 2002 Füze Savunma Antlaşması’ndan çıkmasına cevaben tamamen yeni fiziksel prensiplere dayanan yeni silah sistemleri hakkında Putin’den öğrendi.

Moskova'nın tepkisi gerçekten hipersonikti:

 • "Kidjal" - 10 maa ile (12.000 km / s'in üzerinde) uçan ve hem kara hem de deniz hedeflerini yok edebilen hipersonik bir hava kanadı roketi;
 • "Avangard" - 20.000 milde (25.000 km / s) uçan ve 300 kilometreden fazla nükleer yük taşıyan kıtalararası balistik füzeler için manevra yapan bir hiper ses savaş bloğu;
 • "Poseidon" - sınırsız aralığı ile otonom nükleer denizaltı torpido, 200 km / s hızına kadar 1000 m derine ilerler. patlatma, yüzlerce kilometre derinliğinde ABD'nin tüm doğu ve batı kıyılarını yok edecek 30 metrenin üzerinde bir tsunamiye neden olur;
 • . "Thunderbird" - 500 km / saat hızla uçar nükleer motoru ile bir füzesi, süresiz havada kalmak ve sınırsız yelpazesine sahiptir Can;
 • "Sarmath" - istediği gibi uçabilecek yeni kıtalararası balistik füze (eski Şeytan'ın yerine) - ve Güney Kutbu'ndan geçip, tüm gezegende ne istiyorsa yap, imkansız olmayan bir yörüngeye saldır. kesişme, hipersonik nükleer savaş bloklarını taşıyor.

Amerikalılar tipik bir şekilde cevap verdi - böyle bir şey yok, bunlar çoklu filmler.

Provokasyonlar, MH17’nin Ukrayna’ya devirmesiyle başladı, Kırım’daki suçlarla birlikte İngiltere’de bir Skripal oldu. En kötüsüne ulaşmak için ... ABD versiyonu için - Orta ve Küçük Füze Antlaşmasından Trump'ın gelmesi. Belki Trump ve canlı daha 80'lerin zaman ya emperyal onları seraplar onun danışmanı John Bolton tamamen fikir değiştirdiler ve Antlaşması RSMD gibi yeniden müzakere etmek umuduyla çıktı adres:

 • Rusya'nın bunun doğru olmadığını ispatlamasına rağmen Rusya'yı anlaşmayı ihlal etmekle suçlamak;
 • PCMC'den çekilmek;
 • Biraz bekleyip iletişim Ancak sözleşme Çin'i içerecek yeni sözleşme imzalamadan ima Rusya "ihlalleri" "affet" önemli ve gereklidir;
 • Yeni Trump sözleşmesini Beyaz Saray'daki "yuvarlak güzel odasında" imzalamak;
 • Rusya’yı Çin’i katılmaya ikna etmeye zorlamak.

Neden çin? Çünkü Çin silah endüstrisinde de ilerlemiş ve 500 ila 5500 km'lik orta menzilli füzelerin nükleer cephanesi Japonya, Güney Kore ve Guam'daki Amerikan üslerini hedef alıyor.

Fakat ABD numarası bu sefer hem "giriş" hem de "çıkış" üzerine geçmedi.

2 Şubat 2019'da, hipersonik prelüdün ardından Putin aksanı verdi ve Orta ve Küçük Füze Antlaşması'ndan çıktı. Bu gün yıllar sonra, Rusya'nın Avrasya Savaşı’nda ABD’yi mağlup ettiği gün olarak hatırlanacak. Avrupa ve Asya, Lizbon'dan Vladivostok'a ve Hindistan'da Murmansk'tan Mumbai'ye.

onun PRO-rampalarını MK-41 seyir füzeleri ve daha özelliklerine sahip Romanya ve Polonya uçağı çekilme ABD'ye nota göründü Eş zamanlı olarak Putin füzelerin ABD ile herhangi müzakerelere son emretti.

Ve üçüncüsü, 20 Şubat adresindeki Putin, ABD bu füzeleri dağıtmazsa Rusya'nın Avrupa'da yeni orta füze sahibi olmayacağını açıkladı.

Yine de Trump'ın kapısını terk etti. Ve yine bir kez daha, Rusya sadece egemen olabilirdi.

Rusya Neden Kazandı? Çünkü şimdi Gorbaçov'un neden olduğu küçük ve orta füzelerdeki deliği dolduracak. 5500 km. Kaliningrad'da dağıtım üzerine, örneğin, NATO ve Rusya arasındaki askeri çatışma NATO tamamen tahrip edilecek ve hiçbir anti-füze sistemi ona yardımcı olmaz.

Dahası, Kaliningrad'ın etrafına 5500 km yarıçapı olan bir daire çizilirse, her bir ülkeyi Avrupa Paktından ve NATO’daki tüm ülkelerden, ayrıca Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan geçirdiğini göreceğiz.

Ve orta büyüklükte bir hipersonik kanat roketinin geliştirilmesi yeni bir şeydir - NATO'nun birkaç dakika içinde - birkaç saniye içinde - şimdi birkaç dakika boyunca yıkımını azaltacaktır.

Ve bir başka çok önemli şey.

PCMC Antlaşması’nın kısıtlamaları olmadan, Rusya yalnızca eski NATO’yu etkisiz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda Avrupa’yı güvenlik sisteminde de kapsar. Bu henüz Avrupalılar tarafından gerçekleştirilmedi. Ancak yakında gerçekleşecek ve ABD'den bağımsızlıklarını koruyan Rusya ve Çin ile iyi ilişkilerini takdir etmeyi öğrenecekler. Avrupa - Rusya nükleer şemsiyesi altında ve "Bir Kuşak, Bir Kez" ile Çin'e bağlanmış - gerçekten gelecekle ilgili bir vizyon.

Okyanusun diğer tarafında, yavaş yavaş uygarlık ve tarihin ön saflarında kalacak olan eski İngiliz kolonisi olan ABD var.

Bütün bunlar 15 yıl önce, modern jeopolitinin en önemli parçası olan mat, prima facie nükleer-nükleer temasıyla başladı.

Bu yüzden yazdım ki jeopolitik gaz, petrol, boru ve füzedir. Umarım bu gerçek Batı’nın kuruluşuna gelir.

Çünkü aksi takdirde, Rab’nin bizi neden yarattığını uzun süre unuttuğunu ve deneyi tekrarlamak niyetinde olmadığını tekrar yazmam gerekecek.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Bir banka, bir dolar, bir lider - Vanguard, bir neo-faşizm sermayesi

03,2019

 

 

Zaten 1980'lerin başlarında, belki de dünyada ilklerden biri olarak, çok uluslu veya ulus ötesi şirketlerin sözde birleşme sürecini analiz etmeye başladım, yani. Pax Americana kazananlarının ve daha sonra bir bankaya dayanan “yeni dünya düzeni” nin evrimi, ABD Federal Rezerv Baskı Birimi, bir para birimi - ABD doları, bir lider - Vanguard hiper ortaklığı ve yeni bir sözde. neofaşizm.

Aslında, bu cümleyi bitirebilirim çünkü diğer iktisatçılar tarafından yazılmış binlerce sayfa yerine konsantre bütün gerçeği içeriyor - modern neo-liberal kapitalizmin bir hiper kooperasyonda ortaya çıkmasını gizleyen çeşitli nobel ödülleri ile süslendikleri analizler ve saçmalıklar - Öncü ve özgür rekabet mitlerini haklı çıkarmak, serbest piyasa, serbest seçim, ancak gerçeklikle ilgisi yok.

Bu nedir? Çok karmaşık değil ...

... En büyük finansal şirketler aşağıdaki dört ahtapottan biri tarafından tamamen kontrol edilir:

 • Vanguard;
 • Fidelity;
 • BlackRock;
 • Devlet Sträet.

Hepsi birbirine ait, ancak stok paketlerinin bakiyesi analiz edilirse, Vanguard'ın aslında tüm bu ortakları veya rakipleri kontrol ettiği açık olacaktır.

Böylece dünya, Vanguard mega şirketinin 6 trilyon dolarlık varlığın kontrolü altında olduğu dört şirket tarafından yönetiliyor (18 Ekim 2018).

Bu Köfte'nin kurucusu 16 Ocak'ta bu dünyadan ayrıldı. Adı John Bogel'di. Ve sadece muazzam suçlarıyla değil, aynı zamanda "her şeyden önce, tüm şapka ve sığırsız" sözleriyle de tarihte kalacaktır. "her şey sadece şapka, ama inek yok". Bu, kapitalizmin çok özel bir değerlendirmesi - her şey aldatıcı ve yanlış bir üst yapıdır ve üs eksiktir.

Yani dünyanın en tehlikeli sembiyozu olan Federal Reserve sistemi - ABD'nin sahip olduğu banka ve CIA - yani Orta Doğu ve Basra Körfezi'nde ve şimdi de Venezüella'da bugüne kadar doların petrol ve doğal gazının kontrolü ve değerlenmesi savaşları ile bankanın tüm dünyadaki dolarlarının ana silahlı “kurucusu”.

FFC'nin CIA'daki ana ortağı, Bush - Senior ve son ölümünden sonra Dick Cheney ve Avanguard'dı.

Bu, Moskova ve Pekin'de çoktan anlaşılmalıdır - dolardan ve şirketlerden kurtulana kadar Rusya’nın ABD’ye bir enerji eki ve doların finansal bir kolonisi olacak ve Çin’in büyük bir ABD üretim atölyesi ve yeşilin geri dönüştürücüsü olarak sömürüleceği anlaşıldı. kâğıt, yani. İki büyük devletin, yabancı şirketlerin yabancı oyunda yabancı kurallar oynayacağı konusunda.

Davos'taki son forumda "insanlığın yararına hizmetlerini" tekrar tartışmak için toplananlardı.

Son veriler dehşet verici ve Babil borç sisteminin insan borcunu 244 trilyon dolar düşürdüğünü gösteriyor. Gezegenin brüt ürününün yüzde 318'i ve dünyadaki insanların yüzde 48'i günde 5.50 dolardan az yaşarken, en zengin 6 trilyoner dünyanın en fakirlerinin yüzde 50'sine sahip.

Peki, bu saçmalık nasıl devam edebilir?

Süper bombalar en fakir olanları çalar ve doğadan çalmak zorunda kalırlar. Sonuç, dünya tarihindeki en yıkıcı felaket.

50 yıldır bu saçmalığa yorum yapıyorum. Liberal veya neoliberal kapitalizm veya küreselleşme olarak adlandırıldı. Ama aslında saçma bir sistem, sistemik bir saçma veya saçma bir sistemdir.

En doğru olanı, insan Dünya ile bağdaşmaz hale geldiğinde gezegeni ekolojik yıkıma götüren bir saçmalık sistemidir.

Bu isyan yüzünden, devrim bu saçma sisteme karşı.

Bu yüzden Fransa'da "sarı yelekler" - Fransızların sisteme karşı bir devrimi mi yoksa halka karşı bir karşı sistem mi olması artık önemli değil. Her iki durumda da sistem düşmandır.

Bu sistem artık var olamaz. Onun ölümcül acısını gözlemliyoruz. Başka bir sistem karşıtı devrim başladı.

Bu, tüm gezegende görkemli bir savaş. Böyle bir şey olmadı.

Sermayenin küreselleşmesi tüm dünyayı kapsıyordu. Bu nedenle, kriz gezegendir. Ve devrim küresel olacak. Bize karşı korkudan felce uğrayan bir rakip - panik, hayvan. Kim hakim olacak belli değil. Düello devasa, tarihi, kozmik. İşler o kadar karmaşık değil.

Kapitalizm, sıfatlar önüne veya arkasına koyduğu her şey, her zaman her şeyi soymaya gelir. Mülkünüzü, vergilerinizi, haklarınızı, özgürlüğünüzü, tarihinizi, eğitiminizi ve sağlığınızı çaldı. Hiçbir şey ve hiç kimse zaptedilemez kalacak. Umut etmeyin.

Zaten anladınız - Bulgaristan sistemdeki en soyulmuş ve tahrip olmuş Avrupa ülkesidir.

"Başarılı" kapitalist devletlerin topraklarının her biri soyulmuş olanların kan ve altınlarıyla doludur. Kapitalizm veya diğer ülkeleri soymak veya onların toplumlarını soymak. Ama her zaman soymaya gelir. Bu sistem böyledir. Bu onun 18. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar olan yasasıdır.

Son yüzyıllar boyunca hiçbir şey esasen değişmiyor. Kapitalizmin özü soygun olmaya devam ediyor. Çatışma çözülmedi ve gezegendeki yaşamın korunması ile uzlaşmaz bir çelişki yarattı.

Günümüzün korkunç gerçeği böyle.

İnsanoğlu, tüm parametrelerindeki gelişiminin sonuna geldi. Adam sistemden bir hayvana ve aşırı şişkinliğe dönüştürüldü.

Bu faşizmdir. Yeni koşullar altında - neo-faşizm. Gereksiz 6 milyar insanı yok et.

Kapitalizm, her ne ise, kendi bağırsaklarını katlayan ve asla dökülmeyen, midesi gevşek bir köpekbalığı gibidir. Bu bir metafor değil. Yeni küresel faşizmin yasası budur. Çünkü yeni faşizm, finansal sermayenin en ilkel ve açgözlü unsurlarının açık bir terörist diktatörlüğüdür.

Faşizm, finansal sermayenin kendisinin gücüdür. Bu formül 80 yıl önceydi ve hiçbir şey değişmedi.

Neo-faşizmin amacı ve amacı, ne pahasına olursa olsun ABD ve Batı'nın parazitizminin gücünü ele geçirmek. Bu nedenle farklı taklit edebilir - milliyetçilik, yurtseverlik, demokrasi, liberalizm, çokkültürlülük üzerine yapılabilir. Farklı biçimler almak.

Gerekirse, faşizm, faşizm karşıtı olarak bile içeriğini kaybetmeden maskelenebilir. Taklit özüdür.

İnsani gelişme döngüsü bu canavarı reddetti.

Kapitalizm bitti.

Yeni dünyanın parametrelerini belirleyen bu küresel ekonomik savaşın derinliklerinde, dünyanın arka sahnelerinin (mafya) kapitalizm tarihindeki en büyük manevrasını yapıyor olması - Batı sermayesinin süper derişimi, Batılı şirketler üstündeki, Vanguard, StateStreet’in üstesinden geliyor. BlackRock, arkasında Bush klanı olabilir - Cheney, Rockefeller ve Rothschild. "Muhtemelen," çünkü şu anda kimse öyle olup olmadığını söyleyemez.

Ancak, bilinenlere dayanarak, Batı’yı kurtarmak için küresel sermayeyi yoğunlaştırmaya çalışan bu üç mega şirketin arkasında modern “liberal Batı sisteminin” üç ana kaynağı olduğu varsayılabilir: uyuşturucular - silahlar, petrol, Altın ve şu anda hiç kimsenin çözemediği varlıklar, spekülasyon ve sahtekarlık üzerine sürekli bir sızıntı oluyor.

Bu aynı zamanda Vanguard şirketlerinde, Çin'e karşı, daha önce görülmemiş bir sermaye yoğunluğu ile Batı'nın Doğu'ya karşı yeni cephesidir. Kıt ya da gizli bilgilere rağmen, bunun Batı'nın Doğu'ya karşı ekonomik küresel savaşının son aşaması olduğu varsayılabilir.

Bu, Trump’ın AB’den, Çin’den, vb. Trump haklı, ABD'nin yılda 800 milyar dolarlık bir ticaret açığı olduğunu ve görev ve kısıtlamalar getirmeye zorlandığını söylüyor. Fakat ona yardım etmeyecekler. Çünkü sebep başka yerde. Trump görünüşte, nedenin gerçek bir ekonominin eksikliği olduğunu ve bu ekonomik eğilimin orta vadede devam etmesi durumunda ABD ekonomisinin devam etmesinin ya da geriye kalanının öleceğini anlamış değil.

Elbette, artan ticaret açığı ABD imalat sektöründe düşüşe yol açıyor. Bu yüzden tarife çığlıkları ve ticaret kısıtlamaları büyümeye devam edecek. Aslında, ABD kendini izole etmeye devam edecek.

Trump, 1970-1980 yılları arasında, küreselleşme çağında ülkeden kaçan prodüksiyonları ve işleri ABD'ye geri getirmek istiyor.

Bütün bunlar, bahsettiğim gibi, Vanguard, State Street, BlackRock ve Fidelity mega şirketlerinin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan ulusötesi şirketlerin gelişimi ile ilgilidir.

Ana sonuç, dünyadaki en büyük bankalar olan modern kapitalizm tarihindeki en büyük piramidin olduğu - Amerika Merkez Bankası, JP Morgan, Citi Grubu, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley tarafından kontrol ediliyor. Öncü Grubu.

Bu bankalar ve şirketler için ABD Federal Reserve, savaşlar sırasında ABD kapitalizmini kurtarmak için para istedikleri kadar baskı yapıyor. Sonuncusu Suriye ve Ukrayna'da.

Suriye'de savaş başladığında, bir İslam devletinin harekete geçmesi ve Ukrayna ve Yunanistan'daki olaylar, bu ve diğer birçok sürecin stratejik ve operasyonel yönetiminin tamamen Obama veya Dışişleri Bakanlığı tarafından değil, başka bir şey tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Uzun yıllardır kulis oligarşik bir finans endüstrisi merkezi, küreselleşmenin beyni ve 1990'ların başında kıdemli olan George Bush'un bahsettiği “yeni dünya düzeni” ni kuran bilinmeyen bir süper şirket olan “Doktor Zlo” olarak adlandırılan ler. Bu tesadüf değil.

Çünkü bu küresel merkez, 1970'li yıllardan beri Bush klanının çevresinde ve simbiyozunun ABD, İsrail ve İngiltere'nin Siyonist-finansal gruplaması ve Hitlerite Almanya'nın mirasıyla kurulduğundan beri kuruldu.

Aynı zamanda, 1975 yılında John Bogl tarafından kurulan Malvern (Pennsylvania) 'da bulunan ve son zamanlarda ölümleri bildirilen Bush ve CIA'nın "ön" figürü olan Vanguard Group hakkında.

Vanguard Group, JP Morgan Chase, Halliburton Şehir Grubu, Fidelity, Monsanto, Microsoft, BlackRock, NY Bankası, Mellon, Wells Fargo, Goldman, Alcon, Altria, AT ve T, Boeing, Coca-Cola, Dupont'un bulunduğu en büyük finansal ahtapottur. , Exxon Mobil, General Electric - Genel Motorlar, Hewlett-Packard, Verizon, Wal-Mart, Time Warner, Pfizer, Vivacom News Corp, CBS, NBC ve onlarca yüzlerce şirket, bir yuvaya karışmış holding şirketleri küresel süper toksoid - Vanguard.

Bu büyük finansal şirketler tamamen kontrol altındadır - kurumsal ya da hisse senetleri, tüm karar alma süreçlerinde yer alan dört şirketin özünün - Vanguard, Fidelity, BlackRock ve State Street'ten ayrılabileceği hissedarlar tarafından kontrol edilir.

Daha derine inersek, bu ahtapotun dibinde, ölen Bush-Senior, Dick Cheney ve 11 Eylül 2001'den önce bile, küresel Kapitalizmin paralel bir çağdaş kapitalizm yapısı kurmaya başlayan diğer kişilikleri göreceğiz.

Vanguard'ın kurucusu John Bogl, Blair Academy Mütevelli Heyeti Konseyi, Yale Yönetim Okulu, Mütevelli Heyeti'nin Ulusal Anayasa Konseyi (NCC), ABD, Philadelphia'daki birkaç sözcüğü. 1999 - 2007 yılları arasında Cumhurbaşkanı George Bush’a emekli olduktan sonra Fon Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Bu, yalnızca Tanrı için değil, her şeyden önce Bush klanı ve gri kardinal Dick Cheney, Vanguard Group ve Halliburton'un sahipleri ve ideologları için insanlar hakkında.

Halliburton'un merkezi Houston (Texas) ve Dubai'de (BAE) bulunmaktadır. Halliburton'un nominal sahibi, özel KBR paralı askerlerinin eski icra kurulu başkanı David Leeser'dir. Her iki pozisyon da Dick Cheney tarafından atandı.

Vanguard, yaklaşık 2.5 trilyon dolarlık ABD yatırımına sahip, dünyanın en büyük yatırım fonudur; 1975'te bu şirket daraldı ve küresel sahneye çıktı ve en yeni sermayenin küreselleşmesinin öncüsü oldu. Bush’un etrafında toplanan ve muhtemelen Rockefeller ve Rothschild klanlarını geride bırakan bir ABD finans grubu ya da İngiltere’deki Windsorları ve Vatikan’ı John II.

Vanguard, Dışişleri Bakanlığını kontrol eden Bush Jr. ve Obama (muhtemelen Trump) da dahil olmak üzere başkanları atadı. CIA direktörleri Vanguard için de çalışıyor.

Ukrayna'ya gelince, üretimi için bir pazar olarak gören şirketler arasında, Vanguard'ın kontrolünde olan Amerikan şirketi Monsanto var. Monsanto, transgenik tohumlar için dünya pazarının yüzde 90'ını kontrol ediyor. Ukrayna'nın gezegendeki chernozem'in büyük bir bölümünü elinde bulundurduğu ve Avrupa'nın başlıca tahıl değirmeni olduğu dikkate alındığında, Monsanto, genetiği değiştirilmiş tohumlara bağımlılık iğnesine koymak istiyor.

Monsanto'nun Ukrayna'daki etkinliğinin görünür tarafının yanında, görünmez de var. 2014'ten itibaren Monsanto'nun kontrolünde olan özel askeri şirket Akademisi (eski BlackWater) Ukrayna'da da mevcut.

Başka özel şirket - KBR (Kellog Brown ve Root), bir Halliburton Cheney ve Rumsfeld ait o petrol işine Exxon Mobil ve Chevron da daimi ortaklarıyla hareket Donbass topraklarında, şeyl yatakları kullanımından kar dayanıyordu. Ve bütün bu şirketler Vanguard Empire’da.

Vanguard, son verilere göre 5,1 trilyon dolarlık varlıkları yönetiyor. Bu, aynı şapka altında aslında her ikisi de böyle boyutlarını ve varlık değerlerini, ulaşmıştır BlackRock şirketi sonra dünyada ikinci sırada yer alıyor.

Aralık 2017 itibariyle Vanguard yönetilen varlık hacminde dünya ikincisi oldu - 4700000000000 dolar ve varlıkların hacmi ikinci - 902 milyar, stok yatırım fonları kılavuz şirketlerinde konsantre.

Şirket, 90 milyondan fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının Vanguard kapsamında yaklaşık 180 Amerikan ve 210 uluslararası fon müşterisi olduğunu bildirdi.

Genel olarak, Aralık 2017'de şirketin ABD varlık pazarındaki payı, işletme yapısında sermaye yoğunlaşmasının görünmeyen bir payı olan 19 trilyon dolardan yüzde 25 civarındaydı.

Vanguard'ın yönetimi altındaki varlıklara göre, en büyük sahibi Wellington ve Vanguard olan PNC bankası, bankanın yüzde 14,28'i ile birlikte özel bir yere sahip.

PNC, en büyük ABD yatırım fonu BlackRock’ın yüzde 21’ine sahip. Diğer hissedarlar Vanguard ve Wellington'tır.

Vanguard'ın rolü o kadar önemlidir ki, sadece borsaya bir tutturucu değil, aynı zamanda Amerika'nın reformcu bir öncüsü ve dolayısıyla küresel kurumsal yönetimdir.

Bu ABD devleti değil, Amerika Birleşik Devletleri'nden daha büyük varlıkları olan bir ya da iki mega şirket, ABD mali piramidinin ve büyük bankalarının zirvesi haline geliyor.

Real Vanguard, sermayeyi tekelleştirerek her türlü rekabeti ve serbest piyasayı ortadan kaldırıyor.

2017'de, ulusal ekonomik politikanın yeni düzenlemesi, Donald Trump'ın mevcut ekonomik ve politik kararlarının bazılarında belirtilen ABD'de başladı. Prensipleri zaten bilinmektedir - ekonomik milliyetçilik ve ABD girişimcilerini vergileri azaltarak ve yüksek devlet harcamalarını koruyarak teşvik etmek. Sözde serbest piyasa yerine, aşırı yoğunlaşma, aşırı tekel, aşırı yakalama var.

Gözlerimizde yeni finansal mega kapitalizmin oluşumu, yani Soylu tabutunun içinde, Rothschild'in bugün kontrol ettiği Federal Reserve System tarafından havadan basılan trilyonlarca sahte dolar toplanıyor.

Onlar, 2001'de başlayan ve bugüne kadar devam eden enerji savaşlarının mimarı, 11 Eylül 2011, Irak ve Suriye savaşları, Arap Baharı, Kadhafi cinayeti gibi trajik olaylarda kendilerini ifade ediyorlar. Güney Akım'ın başarısızlığı, Ukrayna, Türkiye akıntısına saldırı, Venezuela ve diğerleri.

Biri Üçüncü Dünya Savaşı'nın Bush Maiden - Clinton - Obama - Trump - Cheney ve Vanguard tarafından başlatıldığını yazarsa, kesinlikle yanlış olmayacaklardır.

Veya, daha doğrusu, bir banka - bir dolar - bir öncü şef - ve bir globo-faşizm.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 Direnişe 

katılın Öfkenizi düzenleyin 
Düşman sistemdir
03.2019

 

 

Fransa'da "sarı yeleğin" hareketi gittikçe daha geniş kontürler kazanıyor ve küreselleşiyor.

Bu yüzden Paris, Londra, Berlin ve Washington'daki panik muazzam ve geçmişte defalarca yaptıkları gibi kuklalar tarafından içeriden kontrol etmek veya yönlendirmek için deniyorlar. Çünkü "yelek" protestosu sistem karşıtıdır.

Sistem neoliberal kapitalizm ve küreselciliktir. Yani, bu sistematik bir çöküş içinde olan sisteme karşı yeni bir devrimdir.

"Sarı yeleği" protestosu daha radikalleşiyor ve 20. haftasına giriyor.

Onun sosyal coğrafyası da daha açık. Bu yeni biçimlerde sınıf mücadelesidir.

Protestonun sosyalleşmesi, 5 Şubat'ta 1895'te kurulan Fransız Genel Çalışma Konfederasyonu - CGT'nin ülke çapında grevine yol açtı.Bu nedenle, ilk kez "kırmızı yelek" - sendikalar, "sarı yelek" birliği sosyal eşitsizlik. Bu, Ulusal Konfederasyon Komitesi'nin "Birlikte Olmak İçin Birlikte" bildirgesinde belirtildi.

Fransa'daki işçi protestosunun konsolidasyonu, ayrılma girişimlerine rağmen başlar.

Sosyal coğrafyasına bakalım.

En başından itibaren “sarı yelekler” yabancı bayrakların altında değil, sosyal ağlarda birleşti. Bunlar Macronon hükümetinin, hayatta kalma eşiğine iten katmanlarıdır; bu, Rothschild'in ulus ötesi şirketlerine ve bankalarına Fransızlara göre daha fazla hizmet etmekle ilgilidir.

Bu "sarı" tabakalar, temel sosyal paketinden mahrum, işsiz veya geçici olarak işleyen Fransızlardır, haksız bir konumda ve sendikalara katılma hakkı yoktur. Bunlar aynı zamanda öğrenciler, emekliler, küçük işletmelerin sahipleridir. sistemin yoksulluk sınırının arkasında bıraktığı her şey. Bunlar, banliyölerde yaşayan insanlar, zenginleri zenginleştirmek için çalışma fırsatına sahip olmadan sosyal çöllere döndüler. Bunlar Macron'un attığı kırıntılara katılmıyor Fransızlar.

Bu en korunmasız sosyal tabakalar, bugüne kadar hiçbir desteğe güvenememiş ve CGT de dahil olmak üzere herhangi bir organizasyonel yapıya güven duymamışlardır.

Sendikalar, yeni protesto hareketinin şüpheyle ortaya çıkmasını memnuniyetle karşıladılar. Bu nedenle, özellikle ildeki düşük ve orta düzey sendikaların "yelekler" e yaklaşmasının nedeni budur. Yeleğin aynı mahallede yaşadığı, aynı mahrumiyete ve hükümetin aynı “reformlarına” maruz kalıyorlar ve birçok sendika üyesi izin istemeden protestocuların saflarına düştü.

Ve "kırmızı" taleplerinin - sendika ceketlerinin ve "sarıların" - aşırı toplumsal tabakaların taleplerinin yüzde 90'a denk geldiği ortaya çıktı.

Ve 4-5 Şubat'ta iki hareket ülke çapında bir greve girdi. ortak bir sosyal cephede.

Tabii ki, "seçkinler" Fransa'nın protestosuyla başa çıkmayı başardığında son geçmişi hatırladığım için durumu idealleştirmeyi düşünmüyorum.

Ancak bunlar gerçekler - protestolar daha net bir “sınıf coğrafyası” kazanıyor. Gittikçe daha fazla Fransız, sistem karşıtı bir devrimde yer alıyor. Temelde, ilk Fransız Devrimi'nden beri hiçbir şey değişmedi.

Kapitalizmin özü herhangi bir zamanda ve her yerde soyguntur. Bu bir saçmalık sistemidir.

Bu, günümüzün korkunç gerçeğidir. Bu, yeni şartlarda 6 milyar “gereksiz” insanın imhasına yol açan faşizmdir.

Hayatta kalmamız için tek şans bu insan yiyen sistemin yok edilmesi.

Fransa'daki protestonun en üretken meslekleri neler, işsizlerle birlikte - bunlar tarım işçileri. Bu meslekler, Fransa’daki her cumartesi, aynı zamanda bir iç savaş olan sınıf savaşının patlamasının yaşandığı gerçeği hakkında ne söylüyor?

Talepleri arasında:

 • gelirin adil dağılımı;
 • vergi reformu yapılması;
 • maaş artışı.

Ve bir şey daha. Paris'teki protestocuların en sık rotasına bir göz atın. Genellikle giyotinin 1789 Devrimi sırasında olduğu meşhur Dikilitaş ile Place de la Concorde'e taşınırlar.

Meydanda akan caddelerde genellikle çatışmalar yaşanır. Ayrıca ABD Büyükelçiliği ve birçok bakanlık var. Macron, bütün bir ordu olan protesto gösterisine karşı 70.000 polisi kustu. Ve Venezuela'da neler olup bittiğinden endişe ediyor?

Konsensüs Meydanı, zengin Fransızların kanişlerini yürüdükleri Elysées ve zengin Paris mahallelerine erişim sağlar.

Bu nedenle, Fransızlar artık "alternatifsiz" kelimelerine inanmıyor. Aksine, var.

İnsani gelişme döngüsü bu canavarı reddetti. Kapitalizm bitti.

2019 bu döngüyü sonunda kapatmalı. Bir alternatif var, mevcut olanı değiştirecek yeni bir sistem.

"Sarı yelekler" manifestosunu oku - sola, sağa, merkeze, yukarı ve aşağıya isteklerin bir karışımı. Ekonomi, emek, politika, vergiler, çevre ve jeopolitik alanında bu tür bir sentezi hiç okumamıştım. Çünkü, hayatımızda, asla böyle evrensel bir hedef ve özlem birliği olmamıştır.

Bu, insanların yüzde 99'unun parazitlerin yüzde 1'ine karşı birleşimidir. Başarısız olursak, Homo Sapiens'in bir tür olarak tarihi, benzeri görülmemiş bir felaketle sona erecek.

Direniş başladı ve küresel ölçekte devrimci bir aşamada. Bu kaçınılmazdır. Katılın.

Uzun yol ilk adımdan başlar. Savaştan kaçabileceklerini düşünenler yanlıştır. Çünkü önce havaalanına gitmek zorundalar.

Ben bir kasırga duygusunun destekçisi değilim. Yıllar kelimeyi konuşur. Fakat Lyon’lu gençlerin öğretilerinden biriyle sona ereceğim ve Fransa’daki ulusal grevden önce yayınladım:

"Barbar toplumlarını, ellerimizle yeni dünyayı inşa etmek için parçalayalım, onu üretenlerin karar verenler olduğu.

Devrim ve Sosyalizm Hakkında. Öfkenizi düzenleyin. "

Dikkat et 1968'den bu yana Fransa'daki protesto ile ilgili değil, 5 Şubat 2019'daki protesto ile ilgili.

Öfkenizi düzenleyin! Direnişe katıl!

Ayrıntılar için tıklayınız »


 

BULGARİSTAN VATANDAŞLIK İŞLEMLERİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

106
SHARES
  
 

Bulgaristan Adalet Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada vatandaşlık işlemleri için evrak teslimi ve mülakatların önceden elektronik kayıt yaptırma şartı getirildiği duyuruldu.

2 Ocak’tan geçerli olmak üzere Bulgaristan vatandaşı olmak isteyenler veya vatandaşlığını değiştirme arzusunda olanlar kendileri belirlediği tarihte ve önceden elektronik kayıt yaptırarak Bulgaristan Vatandaşlığı Dairesinde (дирекция “Българско гражданство”) gerekli evrak teslimatını ve mülakatı gerçekleştirebilecekler.

Bulgaristan vatandaşlığı almak için aday olanların dilekçeyi verdikleri günde evrakları tam ise vatandaşlık mülakatınında aynı gün gerçekleştirileceği belirtildi. Böylelikle daha önce her iki işlemin farklı tarihlerde gerçekleştirilmesinin önüne geçilmiş olacak ve zamandan yaklaşık olarak 1 yıl tasarruf edilmiş olacağı belirtildi.

Mülakat sonrası 14 gün içerisinde bilirkişi tarafından sunulan evrakların uyumlu olup olmadıkları kontrol edileceği ifade edildi. Olası eksiklikler tespit edildiğinde, başvuruda bulunan kişiye otomatik haber verme sistemiyle bilgilendirileceği ve gerekli eksikleri tamamlaması için 2 aylık süre tanınacağı duyuruldu.

Belirlenen süre içerisinde gerekli eksiklikler tamamlanmadığında Adalet Bakanının emriyle müracat eden kişinin işlemleri durdurulacaktır.

Adaylara daha önce sunulması gerekli olan Bulgaristan’da ikametgah izni, sigorta belgesi gibi belgelerin gerekmeyeceği görevliler tarafından sistemden otomatik olarak tespit edilecekleri açıklandı.

Ayrıca yapılan açıklamada 1 Ocak 2019 tarihine kadar Bulgaristan vatandaşı olmak, eskiden var olan vatandaşlığını geri almak veya vatandaşlığından vazgeçmek için gerekli müracatı yapmış olupta işlemleri bitmemiş olanların işlemleri yeni uygulamaya tabi olmayacakları vurgulandı.

Bakış.bg

UYARI: Yayınlanan haber, yazı ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi haber, yazı ve fotoğraflar özel izin alınmadan kullanılamaz.

Ayrıntılar için tıklayınız »


 2019'un başında, küresel resimde sadece bir şey var - Armageddon, büyük savaş programa göre.

İtiraz edeceklerdir: Ne yazdığınız, yeni bir büyük savaş açıklanmadı.

Cevap veriyorum: Aslında, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, resmi olarak hiçbir savaş açıklanmadı. Yok.

Ve ilk olarak, her şey net değildi, ancak Sırp milliyetçi Gavrilo Pripsip'in Avusturya-Macaristan tacı varisi Franz Ferdinand'ı vurup ilk büyük katliamı başlattığı ve bunun ardından Sırbistan ve Rusya'nın ardındaki Avusturya, Rusya'nın ardında olduğu sanılıyordu. Sırbistan, Almanya vs. Rusya ve Fransa vb.

İkinci Dünya Savaşı açıklanmadı ve bu bir başlangıç ​​değil. Bazıları için Hitler’in Avusturya’nın ekleri, Çek Cumhuriyeti’ne karşı Münih komploları, Polonya’ya Reich saldırısı veya Nazilerin SSCB’ye saldırdığı 22 Haziran 1941’di.

Bu, şu andaki Üçüncü Dünya ile (ya da Üçüncü, Soğuk olarak kabul edilirse Dördüncü). Bazıları için başlangıç ​​1991’de SSCB’nin çöküşüyle ​​oldu, diğerleri için - 11 Eylül 2001’de terör, New York’ta üçüncüsü - NATO’nun Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Yemen, Orta Asya’ya karşı savaşları.

Aslında, şu anki Büyük Savaşta, İkinci Dünya Savaşı'ndan çok daha fazla ülke yer almaktadır. Her durumda, buna melez diyorlardı, yani. farklı - finansal, ekonomik, bilgilendirici, jeopolitik, sıcak. Bu terimlerin ardında, son yüzyıllarda dünyanın en büyük reformu ve yeni jeopolitik projelerin ortaya çıkması yatmaktadır. Küresel parazitizm projesi olan Anglo-Sakson Siyonist projesi sahneden çıkıyor.

Bugün, 1980'lerde küreselleşme, liberal kapitalizm, neoliberalizm veya ulus ötesi şirketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte sadece parazitizm denilen şeyin ortaya çıkmasına dikkat çeken, Avrupa'da yaşayan son ekonomistlerden biriyim. "ABD Doları" nı dünyaya ve dünyanın neo-kolonisini yaymaya çalışan şirketler.

Bugün ise dünya oligarşisi, kleptokrasi panik içinde. Zenginlikleri havadan basılan paralarla ifade edilir. Paranın gelecekteki değeri, gelecekteki ekonomik faaliyet seviyesine bağlıdır ve bu da ekonomik faaliyeti mümkün kılan enerjiye erişime bağlıdır. Bütün bu elementlerde, oligarşi, savaşı kaybetti ve “gerçekler yok, sadece onların yorumları” sloganı altında “gerçek silah” adı verilen sloganı kullanarak bilgi alanına taşıdı. Bu aynı zamanda tüm ülkelerin nüfusunu radikal bir şekilde azaltmayı ve gelecekteki kazananları destekleyebilecek küçük bir bölümünü korumayı amaçlayan savaşın bir parçasıdır.

Bu, geçmişte gerçekleşmemiş oranlarda bir imha savaşıdır.

Egemenlik, etki alanları, kaynaklar üzerinde kontrol, ekonomi ve jeopolitik bir projenin savaşıdır.

20. yüzyılın ikinci yarısının bütün büyük çatışmalarını hatırlıyorum.

Ve tüm bunlar, hiçbir zaman, mevcut durumdan daha tehlikeli değildi.

Cepheler temiz. Bir tarafta, hayatta kalmak için yeni bir savaş başlatması gereken Batı'yı temsil eden Anglo-Sakson Siyonist triumvirate yer alıyor.

Öte yandan, düğmeyi tek bir tuşa basabilen tek ülke olan Rusya (ve Çin).

Batı asla buna razı olmayacak. Hiçbir taklit bu gerçekleri gizleyemez. Batının tüm kararları uzun zaman önce alındı. Amerika Birleşik Devletleri prensipte savaş olmadan olamaz. ABD her zaman savaştan kurtuldu. Şimdi ABD'nin tekrar bir savaşa ihtiyacı var, ancak bir gün sonra varlığını korumak için.

Bu yüzden, Rusya'ya karşı yapılan açık savaş dışlandı çünkü Ruslar ABD'yi 60 saniye boyunca imha edebildi. Bu nedenle, Rusya'ya karşı savaş Ukraynalılar, Gürcüler, Baltık, Polonyalılar, Romenler tarafından kullanılmalıdır. Hepsinden iyisi, Almanlar. Tuhaf ellerle ve kanla en kolay olanıdır.

Çin’e karşı doğrudan savaş eksik. Çünkü Amerikan küreselleşmesinde kazananların Çin olduğu ortaya çıktı. Küreselleşme nedeniyle büyük Amerikan rüyası, büyük İngiliz rüyası ve birkaç rüya daha çöktü. Aynı zamanda, büyük Çin rüyası ortaya çıktı. Ne de olsa, dünya bugünkü Çin’in “Amerikan küreselizmini yenen” sosyalist kapitalizmine ”ulaştı, çünkü“ piyasada görünmez el ”yanında, sosyal dağıtım mekanizması da var.

Bu yüzden tekrar ABD'nin komadan çıkmak için savaşa ihtiyacı olduğu sözlerine döndüm.

Ancak Rusya'ya karşı doğrudan yerel savaşları, darbeleri ve içlerinden erozyonu deneyemezler. Ama Putin onları engelliyor.

Ve Çin’e karşı da dışa doğru çalışıyorlar - askeri ve ticari ve içten - etnik.

Aynı zamanda, ABD nükleer güçlerinin Rus veya Çin’e karşı tam olarak yetersiz kalmasına rağmen, Washington nükleer bir savaşı korkutmaya devam ediyor. Blöf devasa tehlikelidir, çünkü Moskova ve Pekin'in sabrının ne kadar süreceği belli değil.

ABD’nin bu uyumsuzluğunun özünde onların sistemik krizi var. Mevcut sistemde onunla bir şey yapmak neredeyse imkansızdır.

Fakat Batı'nın iflasından kim sorumlu olmalı? mücbir sebep durumu yaratmak, örneğin büyük bir savaş. Kime karşı? Rusya ve Çin’e karşı, İran’a karşı değil - DPRK’ya bile.

Bu yüzden şu anki ABD Başkanı Donald Trump'a ulaştık. Belki de onu Moskova ve Pekin'e karşı Plan A'yı tetiklemesini - onları korkutup atmak için atmalarını seçtiler. Ancak korkmadıkları zaman, arkasında Amerikan iflasının olduğu büyük bir askeri ihtilaf olan B Planı'nı serbest bıraktılar. Ama burada değiller.

Bu yüzden, kurs, Rusya ve Çin'i içerden yok etmeye çalışmak veya örneğin Doğu Avrupa, Orta Doğu veya Güney Çin Denizi gibi yabancı ellerle ve kanla sınırlarındaki çatışmalara girmeye çalışmaktır.

Bu anın özüdür.

Bunların hepsi, yüzlerce yıllık aldatma ve yalanlarla çelişen devasa bir tutarda birikti, artık ulusal, jeopolitik, tarihi, dini, finansal, kültürel çatışmalar artık barışçıl düzenlemelere uymuyor.

Batı sahneden çıkıyor, modeli tükeniyor.

Rusya ve Çin zıt yönde ilerliyor - dolara dolaşma ve dolardan kaçma, ekonomik ve sosyal egemenlik ve hiper-sonik silahların tanıtılması.

Bu büyük resim.

Silahlar için, Moskova en azından Amerika Birleşik Devletleri'ne eşittir ve hiperbollarda on yıllarca onları geride bırakıyor.

Ekonomide Çin, ABD’ye en az eşittir, ancak gerçek - satın alma gücü en az iki katıdır.

Batının karaya dayalı ülkeleri boğduğu için jeopolitiği artık çalışmıyor. Rusya Kuzey Deniz Yolu'nu inşa ediyor. Tersine, Birleşik Devletler ve İngiltere şimdi Hipsonik Ayı ve Ejderha ile çevrilidir.

Satranç ve mat.

Ama büyük satranç tahtasında, yazdığım gibi, satranç uzun süre oynanmaz, ancak roketler, dolarlar, internet ve aklınıza gelebilecek her şey ile her yöne ateş eder. Armageddon programa göre çalışır.

Ayrıntılar için tıklayınız »




<<<123456789101112131415161718192021222324252627282930313233>>>